REKLAMA

Izrael: to my wystrzeliliśmy rakietę

2013-09-03 15:57
publikacja
2013-09-03 15:57

Izrael przyznał się do porannego wystrzelenia rakiety nad Morzem Śródziemnym. Wcześniej o pocisku informowała Rosja.

Izraelskie ministerstwo obrony podało, że próba jest częścią izraelsko-amerykańskich ćwiczeń.

Wszystko to dzieje się w momencie zaostrzenia kryzysu syryjskiego i groźby amerykańskiej interwencji w tym kraju.

Jak informuje z Bejrutu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, izraelskie ministerstwo obrony potwierdziło wcześniejsze informacje Rosjan, że rano z jego terytorium wystrzelono rakietę Ankor. Według Izraela, test zakończył się powodzeniem, a rakieta strąciła spuszczony z powietrza inny pocisk. Operacja jest częścią izraelsko-amerykańskich ćwiczeń na wypadek ataku, choć strona amerykańska zaprzecza, by brała udział w jakiejkolwiek próbie rakietowej.

Wystrzelenie rakiety wywołało dodatkowe zaniepokojenie w regionie w obliczu spodziewanej interwencji w Syrii. Już wcześniej szyicki Hezbollah, który wspiera reżim Baszara al-Asada, groził, że jeśli dojdzie do ataku na Damaszek, to w odpowiedzi wystrzeli pociski z południa Libanu w kierunku Izraela. Z powodu takiego właśnie zagrożenia od kilku dni w samym Izraelu mieszkańcy wykupują ze sklepów maski gazowe, a miejscowe służby są postawione w stan gotowości.

Na interwencję w Syrii naciskają Amerykanie. Prezydent Barack Obama zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że poprosi Kongres o poparcie decyzji o zaatakowaniu Damaszku. Deputowani mają podjąć decyzję najwcześniej w przyszłym tygodniu, po powrocie z wakacji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Wojciech Cegielski/Bejrut/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Konflikt w Syrii

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Sabina
Izraelscy faszyści wystrzeleniem rakiet chcieli sprowokować kontratak ,ale Rosja czuwa i tych bandytów ma na celowniku.Żydzi sami siebie zaatakują aby tylko sprowokować wojnę. I to będzie koniec żydów .
~ana
USA i IZRAEL - ZBRODNIARZE, teraz wiadomo w czyim interesie było użycie broni chemicznej na ludności cywilnej w Syrii
~Bzzzt
Iran nie może sobie elektrowni atomowej wybudować a ci strzelają rakietami?
Co to ma być!?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki