Izrael oskarża Airbnb o antysemityzm

Internetowy gigant z Kalifornii świadczący usługi hotelarskie na całym świecie zdecydował się na usunięcie wszystkich ofert, które zlokalizowane są na izraelskich osiedlach zbudowanych na terenach Autonomii Palestyńskiej. Rząd Izraela uznał, że działania Airbnb to dyskryminacja i rasizm.

(fot. Corinna Kern / NurPhoto via ZUMA Press)

Amerykański portal turystyczny postanowił zablokować możliwość krótkookresowego wynajmu mieszkań na nielegalnie zbudowanych osiedlach znajdujących się w Strefie Gazy i Zachodnim Brzegu Jordanu. Airbnb uzasadnił swoją decyzję tym, że Izrael złamał postanowienia Konwencji Genewskiej, czego efektem są powstałe nielegalnie budynki mieszkalne na terenie Autonomii Palestyńskiej, co zdecydowanie zaognia spór pomiędzy Żydami a Palestyńczykami.

Po decyzji Airbnb o zdjęciu ze swojej oferty wszystkich nieruchomości przeznaczonych na wynajem w celach turystycznych, o czym poinformował "The Guardian", nastąpiła szybka reakcja izraelskiego ministerstwa turystyki. Minister Yariv Levin zarzucił firmie z San Francisco rasizm, objawiający się "działaniami wymierzonymi bezpośrednio w Żydów i tylko z powodu ich narodowości" - o czym napisał dzisiejszy "The Jerusalem Post". Na zarzuty o antysemityzm władze Airbnb jeszcze nie zareagowały.   

Levin ostrzega również firmę, że rząd Izraela pomoże poszkodowanym przez nią rentierom w wytaczaniu jej procesów sądowych. Zapowiada również utrudnianie działania portalowi na terenie całego kraju, co ma objawiać się przede wszystkim w znacznym podwyższeniu podatków za działalność Airbnb. Nie wiadomo jednak, jak na tą decyzję rządu zareagują osoby współpracujące z Airbnb, świadczące poprzez portal usługi wynajmu choćby w turystycznym Tel Awiwie, gdzie oferowanych jest więcej nieruchomości niż na wszystkich spornych ziemiach w Autonomii Palestyńskiej. 

KS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 54 _xyz

Zachowują się jakby tylko im działa się krzywda. Teraz i w przeszłości. Strasznie roszczeniowy, 10 mln narodzik

! Odpowiedz
3 15 dresdner

to parazyty są. stąd ich nazwa w jezyku polskim. ludzie to skrócili do zyty a potem żyty a teraz jest d zamiast t. To częsty proces w języku polskim. Skracanie i podmienianie głosek. Szczególnie t na d.

! Odpowiedz
3 72 prs

Raczej kogo okupujacy Palestynska ziemie Izrael o to nie oskarza...

! Odpowiedz
0 47 trollmaster

Eskimosów i Indian może (tych to chyba wyrżnięto więcej niż koszernych)?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne