REKLAMA

BADANIEIzrael najczęściej atakowanym w mediach społecznościowych krajem na świecie

2023-07-16 10:00
publikacja
2023-07-16 10:00

Izrael jest celem ataków w mediach społecznościowych częściej niż jakikolwiek inny kraj, wyprzedza autorytarne reżimy, takie jak Rosja, Korea Północna i Iran - wynika z opracowania Ruderman Family Foundation i Network Contagion Research Institute.

Izrael najczęściej atakowanym w mediach społecznościowych krajem na świecie
Izrael najczęściej atakowanym w mediach społecznościowych krajem na świecie
fot. Nick Brundle Photography / / Shutterstock

"Fakt, że Izrael jest oceniany inaczej niż inne kraje na świecie, przy użyciu podwójnych standardów, jest alarmujący" - powiedziała Shira Ruderman, dyrektor Ruderman Family Foundation.

Izrael jest wymieniany 12 razy częściej niż Chiny w kontekście naruszania praw człowieka, 55 razy częściej niż Iran i 111 razy częściej niż Korea Północna.

Ponadto badanie wykazało m.in., że państwo żydowskie jest wspominane około 10 razy częściej niż jakikolwiek inny kraj na świecie w tweetach dotyczących łamania praw człowieka.

Dla celów opracowania przeanalizowano blisko 100 milionów tweetów od 1 stycznia 2020 r. do 30 czerwca 2022 r. Analiza wykazała zmieniającą się popularność antysemickich i antysyjonistycznych narracji na Twitterze, szczególnie w reakcji na bieżące wydarzenia. "Ten efekt wahadła podkreśla, w jaki sposób okoliczności polityczne lub zmiany przywództwa, a także konflikty i niepokoje wewnętrzne mogą wpływać na to, która narracja jest preferowana" - czytamy w raporcie.

"Zidentyfikowaliśmy wyraźną korelację między dyskursem w mediach społecznościowych a jego wpływem na świat rzeczywisty" - powiedziała Ruderman i dodała: "To badanie jest wezwaniem do działania".

Z Jerozolimy Marcin Mazur 

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (9)

dodaj komentarz
pdox
Proporcjonalnie do ataków rakietowych na cywilów, czy jeszcze nie?
faramir_z_gondoru
Przypadek? Nie sądzę.
infinityhost
Już atakują Izerę? Przecież dopiero jest na deskach kreślarskich.
endes
Niech dalej atakują sąsiadów i zajmują nie swoje tereny… ten kraik powinien za to zdrowo beknąć.
bcd
Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „L’antisémitisme son histoire et ses causes” :

„Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy
Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „L’antisémitisme son histoire et ses causes” :

„Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje – te wszystkie zasady społeczne, nie pozwalające niczego ocenić w ten sam sposób – toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.”
foook
Mogliby się odwalić od palestyny, to by nie byli tak nie lubiani. Hipokryci
carlito1
Czyli potrzeba ustawa "chroniąca"
inwestor.pl
Chyba kłamią, bo nie widziałem, żeby darius19 pisał, że Izrael to kraj bandycki. xD
prs
Tyle powiedziec (o Izraelu..) to jakby nic nie powiedziec..

Powiązane: Izrael

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki