Izraelski sąd nakazał kobiecie zaszczepienie dzieci

Sąd rodzinny w Tel Awiwie nakazał kobiecie, która sprzeciwiła się zaszczepieniu dwójki swoich dzieci, by zrobiła to ciągu dwóch tygodni. Jak poinformował w niedzielę dziennik "Haarec", nakaz został wydany w odpowiedzi na pozew ich ojca.

(YAY Foto)

Dzieci w wieku 4 i 7 lat nigdy nie były zaszczepione przeciwko odrze i innym chorobom wieku dziecięcego.

"Wprawdzie mam wrażenie, że pozwana działa na rzecz dzieci zgodnie ze swoimi poglądami, ale argumenty, które podniosła przeciwko szczepieniom, były ogólne, niejasne i nie były poparte żadnymi dowodami" - napisała w uzasadnieniu sędzia Vered Shavit Finkelstein.

Sędzia wspomniała również o szerszym aspekcie zdrowia publicznego odnośnie niezaszczepionych dzieci, które jego zdaniem stanowią zagrożenie dla ludzi w ich otoczeniu.

Rodzice, którzy nigdy nie zawarli związku małżeńskiego, w przeszłości byli zaangażowani w różne postępowania prawne dotyczące opieki i alimentów na dzieci. Ostatecznie osiągnięto porozumienie rodzicielskie, które obejmuje wszystkie kwestie. W tym porozumieniu matka zobowiązała się do zapewnienia dzieciom wszystkich odpowiednich badań lekarskich i szczepień zalecanych przez ministerstwo zdrowia.

W swoim pozwie ojciec argumentował, że niezaszczepienie dzieci stanowi zarówno zagrożenie dla nich samych, jak też dla innych. Zdarzały się bowiem w takich sytuacjach związane z brakiem szczepień przypadki śmiertelne.

Ojciec zwrócił także uwagę na to, że matka nie posiada dokumentacji medycznej wskazującej, aby dzieci były uczulone na szczepionki. Podkreślił, że podejmuje ona nieodpowiedzialne działania, kierując się "mesjanistyczną" ideologią antyszczepionkową. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 tryby

Zdaje się, że w naszym kraju jest obowiązek szczepień zaraz po narodzeniu, kiedy żadna firma farmaceutyczna nie przeprowadziła żadnych badań klinicznych dzieci poniżej ukończenia roku życia, a dodatkowo zaleca się okres obserwacji przed szczepieniem i wykluczenie możliwości powstania NOP. A poza tym, są obowiązkowe szczepienia szczepionkami, które w innych krajach nie są obowiązkowe, a ponadto został stwierdzony ich brak działania korzystnego dla zdrowia.
Nie mam nic przeciwko szczepionkom, jeśli te są bezpieczne, przydatne, przebadane i podawane zgodnie z zaleceniami. Ale sytuacja w Polsce śmierdzi "legalnym" łapówkarstwem, czyli lobbingiem. Lub gorzej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.