REKLAMA

Paweł Gruza nowym prezesem PKO BP. Iwona Duda zrezygnowała

2022-08-09 13:10, akt.2022-08-09 19:06
publikacja
2022-08-09 13:10
aktualizacja
2022-08-09 19:06
Paweł Gruza nowym prezesem PKO BP. Iwona Duda zrezygnowała
Paweł Gruza nowym prezesem PKO BP. Iwona Duda zrezygnowała
fot. Piotr Guzik / / Forum

Rada nadzorcza PKO BP powołała Pawła Gruzę na stanowisko prezesa zarządu banku. Iwona Duda, dotychczasowy prezes banku, złożyła rezygnację z końcem dnia 9 sierpnia 2022 r. - poinformował PKO BP w komunikacie.

Rada nadzorcza powołała Pawła Gruzę z dniem 10 sierpnia 2022 r. na stanowisko wiceprezesa zarządu banku na bieżącą wspólną kadencję zarządu, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r., a pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody, powołała go na stanowisko prezesa banku.

„Rada Nadzorcza Banku z dniem 10 sierpnia 2022 r. powołała Pana Pawła Gruzę na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku na bieżącą wspólną kadencję Zarządu Banku, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r., a pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody, powołała Pana Pawła Gruzę na stanowisko Prezesa Zarządu Banku. Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Rada Nadzorcza powierzyła Panu Pawłowi Gruzie kierowanie pracami Zarządu”.

Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego rada nadzorcza powierzyła Pawłowi Gruzie kierowanie pracami zarządu.

Paweł Gruza od września 2018 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. Aktywów Zagranicznych w KGHM.  Zrezygnował z pełnienia funkcji członka zarządu KGHM Polska Miedź z dniem 9 sierpnia 2022 r. - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie giełdowym. Od listopada 2016 roku był wiceministrem finansów.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Iwona Duda była w zarządzie banku od października 2021 r. Prezesem zarządu była od 26 stycznia 2022 r., wcześniej jako wiceprezes kierowała pracami zarządu.

Paweł Gruza - biogram

Pełni funkcję wiceprezes Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych w KGHM.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Od listopada 2016 roku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Współtwórca reformy podatkowej. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w okresie kwiecień – listopad 2016 roku. Zarządzał portfelem spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz państwowych podmiotów osób prawnych. Pracował nad reformą nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa. Ekspert i członek zarządu Fundacji Republikańskiej w latach 2007 – 2016. Jako przedstawiciel ministra właściwego do spraw instytucji finansowych był również członkiem Komisji Nadzoru Finansowego.

Był wspólnikiem oraz członkiem zarządu MMR Consulting sp. z o.o., a także partnerem kancelarii doradztwa podatkowego GWW Tax w latach 2007- 2016. Pracował w firmach doradczych Arthur Andersen i Ernst & Young w latach 2000 – 2006. Zarządzał interdyscyplinarnymi projektami doradczymi dla firm krajowych oraz zagranicznych, w sektorze przemysłowym oraz finansowym.

Autor i współautor licznych publikacji w obszarze podatków oraz ubezpieczeń społecznych.

Źródło: KGHM

(PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Zyskaj 500 zł i oszczędzaj na 7% w Banku Millennium

Komentarze (19)

dodaj komentarz
tomitomi
DUDAły : Reszta
0 : 1

Irena poległa ! ...;-((((
podatnik-
Brawo p. Morawiecki, kolejny ,który idzie tą samą drogą bo jak wiadomo sam pan był doradcą i Tuska i Kaczyńskiego w tym samym czasie i przypominam, o czym Pan mówi ano mówi o PRLu bis, który jest bankrutem od poczęcia, czyli na początek trzeba to ogłosić i zacząć reformę finansów. Dalej w PRLu bis jest kilka montowni, kilka zakładów Brawo p. Morawiecki, kolejny ,który idzie tą samą drogą bo jak wiadomo sam pan był doradcą i Tuska i Kaczyńskiego w tym samym czasie i przypominam, o czym Pan mówi ano mówi o PRLu bis, który jest bankrutem od poczęcia, czyli na początek trzeba to ogłosić i zacząć reformę finansów. Dalej w PRLu bis jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! czyli brak gospodarki i dlatego nie może być recesji, która dotyka gospodarki a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 10 sierpnia 2022 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i to wszystko powstało pod czujnym okiem dwóch niezależnych telewizji założonych przez kapusi SB i którego całkowite zadłużenie przekroczyło 7 bilionów(naszych bilionów) PLN. Tak więc na początek trzeba powołać/założyć/zbudować państwo o nazwie Polska.! Następnie troszkę sprawiedliwości w stylu Maximilien Marie Isidore de Robespierre następnie od USA zaległy Plan Marshall'a lub od Rosji, to tyle na początek! I MATA może być Prezydentem już POLSKI!

drzaraza
Wkrótce tych wszystkich „ fachowców” , młyny historii spuszczą w fizycznym pisuarze. Przyjdą nowi politykierzy „wspierani” przez banksterów i dadzą nadzieję” ( matkę głupich), i będą dalej wspólnie będą robić to co im nowy guru karze . Polska nie jest jeszcze państwom demokratycznym. Polska ma historię ale bez prawdziwych elit.
interstellar
I karuzela odpraw trwa :D Z KGHMu do Banku.
Wszystko widział, wszystko wie, może być prezesem największego Banku w Polsce.
Ciekawe kiedy zrezygnuje z nowej fuchy.
ehud
Czy szef banku ma rzeczywiście duży wpływ na jego operacje czy to tylko marionetka?
interstellar
Zdefiniuj co znaczy "duży wpływ" na operacje. Jeśli się spiszesz to ci odpowiem.
newsman
SLABO TO WIDZE brak doswiadczenia w zarzadzaniu jakimkolwiek bankiem jest porazajace
t-1000
KNF przyklepie każdego politycznego nominata.
mohel
doświadczenia w bankowości niet … za to fachura od vat i akcyzy …. czyli jak znalazł w Banku :)
do tego rudy … czyli mamy combo!
ehud
Sporo Żymian tak ma, np. Pszoniak, Szumer, Politolog, Tusk ... ciekawe jak wymawia "r" :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki