REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Islandia obniża stopy procentowe

2020-03-18 09:24
publikacja
2020-03-18 09:24

Bank centralny Islandii obniżył w środę podstawowe stopy procentowe o 50 pkt. bazowych - poinformował Sedlabanki w komunikacie na zakończenie posiedzenia. Główna stopa procentowa wynosi po tej obniżce 1,75 proc.

fot. / / Shutterstock
To najniższy poziom tej stopy procentowej w historii i już druga "awaryjna" obniżka stóp procentowych przez Sedlabanki w marcu 2020 r.

Bank obniżył też bufor kapitałowy dla instytucji finansowych z 2 proc. do 0, aby przeciwdziałać negatywnemu wpływowi koronawirusa na gospodarkę.

Bank wskazał w komunikacie, że podjął środki, ponieważ "rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19 oraz środki przyjęte zarówno w Islandii, jak i za granicą w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa, mają negatywny wpływ na perspektywy gospodarcze i warunki finansowe".

aj/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wyrwin666
Z tym "tam jest więcej Polaków niż Islandczyków" to bym nie przesadzał ... Islandczyków jest około 185 tys ,a Polaków około 13 tys ... Mówi to ktoś kto tam mieszkał ,a nie bierze danych z d..y . Czy jest to taki raj dla ludzi jak opisujesz ? Też śmiem wątpić ... Socjalizm mieli jakieś 20 lat temu . Teraz Z tym "tam jest więcej Polaków niż Islandczyków" to bym nie przesadzał ... Islandczyków jest około 185 tys ,a Polaków około 13 tys ... Mówi to ktoś kto tam mieszkał ,a nie bierze danych z d..y . Czy jest to taki raj dla ludzi jak opisujesz ? Też śmiem wątpić ... Socjalizm mieli jakieś 20 lat temu . Teraz to jest taka komuna, że towarzysz Gierek by się nie powstydził ... Bezrobotni dostają zasiłek dla bezrobotnych w wysokości prawie 80 % pensji minimalnej (większość Polaków taka pensję właśnie zarabia) i wypłacane jest to na okres tutaj TAMTADAMAM 4 LATA !!! Pracujący oddają pawie 50 procent swojej pensji na podatki i socjal dla nierobów. Dla Islandczyka socjal to dyshonor ,dla Polaka to powód do dumy ...
niepelnosprawny_org
50/50, a ze nie ma 50/50, daje plusa
niepelnosprawny_org
tam jest wiecej Polkow niz Islandczykow, wiec bedzie "po Polsku"... dobrze sie zyje tam, dobrze wynagradzaja nie oszukuja, latwo miec rodzine duzo dzieci...

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki