REKLAMA

Iran wysyła drony Rosji. Kolejny kraj nakłada sankcje

2023-09-29 19:04
publikacja
2023-09-29 19:04

Rada Związkowa Szwajcarii zdecydowała w czwartek o wprowadzeniu kolejnych sankcji na Iran w związku z eksportem dronów do Rosji; decyzję podjęto w ramach dostosowywania się do restrykcji UE w tej kwestii - poinformował organ pełniący funkcję rządu i kolegialnej głowy państwa szwajcarskiego.

Iran wysyła drony Rosji. Kolejny kraj nakłada sankcje
Iran wysyła drony Rosji. Kolejny kraj nakłada sankcje
fot. SalamPix/ABACA / /  Abaca Press

Sankcje są odpowiedzią na "wykorzystywanie irańskich dronów w militarnej agresji Rosji przeciwko Ukrainie" - wyjaśnia w komunikacie rząd Szwajcarii. Podkreśla, że Iran nadal wspiera militarnie Rosję, co "jest sprzeczne z prawem międzynarodowym". Zważywszy, że siły rosyjskie "wykorzystują irańskie drony w swej wojnie przeciw Ukrainie Rada Związkowa postanowiła (...) wprowadzić dodatkowe restrykcje wobec Islamskiej Republiki Iranu".

Sprzedaż, dostarczanie, eksport i transport tranzytowy części i komponentów wykorzystywanych do produkcji dronów zostaje zakazany, a dodatkowe ukierunkowane sankcje zostają nałożone na osoby i podmioty mające związek ze "wspieraniem irańskiego programu statków bezzałogowych" - głosi komunikat.

"Szwajcaria wprowadzała sankcje UE dotyczące dostaw irańskich statków bezzałogowych do Rosji od jesieni 2022 roku, a ostatnio przyjęła je 16 sierpnia" - napisano w rządowym oświadczeniu.

Rada Związkowa podkreśla w swych komunikatach, że odkąd Szwajcaria zdecydowała 28 lutego 2022 roku, że dołączy do sankcji UE wobec Rosji, władze kraju regularnie aktualizują czarną listę firm oraz osób prywatnych objętych restrykcjami i stosują się do każdego kolejnego pakietu unijnych sankcji. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (2)

dodaj komentarz
polishgirl_89
Acha … czyli Iran nie może wysyłać dronów ? Ale my możemy wysyłać czołgi i rosomaki? Gdzie to bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu naszego państwa. Rozbrajamy nasze własne państwo i przekazujemy sprzęt, który zakupiliśmy za pieniądze podatnika. I wysyłamy to wszystko państwu, które potencjalnie w przyszłości ( jak i w przeszkodzić) Acha … czyli Iran nie może wysyłać dronów ? Ale my możemy wysyłać czołgi i rosomaki? Gdzie to bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu naszego państwa. Rozbrajamy nasze własne państwo i przekazujemy sprzęt, który zakupiliśmy za pieniądze podatnika. I wysyłamy to wszystko państwu, które potencjalnie w przyszłości ( jak i w przeszkodzić) może stanąć przeciwko nam? Jakoś Ukraina nie robi żadnego ukłonu w sprawach polskich… może niech polscy decydenci zaczynać myśleć o interesie narodowym PoOLAKÓW….
mkk6999
""Szwajcaria zdecydowała.... kolejnych sankcji na Iran""

Szwacaria ma okazje milczec wobec Persów
Kto ma zloto, skarby itd jako wspólnik Adolfa Hitlera

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki