REKLAMA

Iran wstrzymuje projekty naftowe. Powód: braku funduszy

2020-02-18 18:50
publikacja
2020-02-18 18:50

Iran musiał zmniejszyć projekty wydobycia ropy naftowej z powodu braku funduszy i spadku dochodów z jej eksportu - oświadczył we wtorek minister ds. ropy naftowej Bidżan Namdar Zanganeh, cytowany przez oficjalną irańską agencję informacyjną IRNA.

/ fot. Raheb Homavandi / FORUM

„Wszyscy nas atakują i dochód z eksportu ropy został zmniejszony. Zmniejszyliśmy wiele projektów wydobywczych, ponieważ w ogóle nie mamy pieniędzy, a projekty poboczne zostały zamknięte na długi czas” - powiedział Zanganeh.

Prezydent USA Donald Trump w 2018 roku wycofał się z porozumienia jądrowego zawartego z Iranem w 2015 roku i ponownie nałożył na ten kraj sankcje, przez które eksport irańskiej ropy zmniejszył się o ponad 80 proc.

W ramach porozumienia z 2015 roku między Iranem a Wielką Brytanią, Chinami, Francją, Niemcami, Rosją i Stanami Zjednoczonymi Teheran zgodził się ograniczyć swój program jądrowy w zamian za zniesienie sankcji, które osłabiały jego gospodarkę. (PAP)

baj/ jar/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
com
Głupota przywódców tego kraju nie zna granic. Wystarczyło zrezygnować z broni jądrowej, której i tak nie użyją i nie byłoby zapaści gospodarczej. Naśladują Putina, który marnotrawi zasoby kraju na nieustanne zbrojenia, ale kto zaatakuje Rosję - tylko Chiny.
ajwaj
To juz niemodne :)
Perscy przyjaciele wkrótce skoncza programy jadrowe i jak trzepnie, to wulkan Yellowstone bedzie z sasiednich galaktyk golym okiem widzialny i slyszalny

Powiązane: Porozumienie Zachodu z Iranem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki