Iran proponuje wymianę więźniów z USA i innymi państwami zachodnimi

Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu poinformowało w poniedziałek, że proponuje wymianę więźniów z USA i innymi państwami zachodnimi oraz że wysłało listę z nazwiskami osób, których uwolnienia się domaga.

(fot. Carlos Barria / Reuters)

Rzecznik irańskiego resortu dyplomacji Abbas Musawi oświadczył, że jego kraj przekazał nazwiska przetrzymywanych Irańczyków, którzy "powinni zostać uwolnieni". Nie podał do wiadomości publicznej konkretnych nazwisk.

Musawi podkreślił jednocześnie, że władze w Teheranie prowadzą działania na rzecz uwolnienia obywateli Iranu zatrzymanych w związku z - jak ocenił - "bezpodstawnymi" oskarżeniami o obchodzenie amerykańskich sankcji nałożonych na Iran.

Z kolei minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif wyraził nadzieję na nadejście "wkrótce dobrej wiadomości" o uwolnieniu irańskiego naukowca Masuda Solejmaniego. Został on aresztowany w ubiegłym roku w USA pod zarzutem złamania amerykańskich sankcji poprzez sprowadzenie materiału biologicznego do Iranu.

Jak podkreśla agencja AP, w Iranie przetrzymywanych jest wiele osób mających podwójne obywatelstwo - irańskie i któregoś z państw zachodnich. (PAP)

ulb/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil