Iran poinformował, że jej tankowiec po naprawie opuścił port w Dżuddzie

2019-07-21 12:11
publikacja
2019-07-21 12:11
YAY Foto

Iran poinformował w niedzielę, że jego tankowiec Happiness 1 został wypuszczony w sobotę z portu w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej, gdzie przebywał od końca kwietnia z powodu awarii na Morzu Czarnym u wybrzeży saudyjskich.

Tankowiec "Happiness 1 został zwolniony w wyniku negocjacji i odbywa podróż w kierunku Zatoki Perskiej" - powiedział irański minister transportu Mohammad Eslami, cytowany przez oficjalną agencję prasową Iranu Irna.

"Wczoraj problem został rozwiązany i o godzinie 15.06 tankowiec ruszył w drogę z portu Dżudda w kierunku Zatoki Perskiej w towarzystwie dwóch irańskich holowników" - dodał.

Jednostka, która przewoziła co najmniej 1,1 mln baryłek oleju napędowego, uległa pod koniec kwietnia awarii silnika na Morzu Czerwonym w pobliżu wybrzeża Arabii Saudyjskiej. Ratownicze służby saudyjskie podjęły akcję po otrzymaniu wezwania o pomoc. Jednostka musiała w celu naprawy zawinąć do portu w Dżuddzie.

Iran i Arabia Saudyjska - sąsiednie kraje rozdzielone Zatoką Perską - są przeciwnikami w wojnie o wpływy w regionie i zerwały swe stosunki przed ponad trzema laty. (PAP)

jo/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sztos1
" gdzie przebywał od końca kwietnia z powodu awarii na Morzu Czarnym u wybrzeży saudyjskich ". .... A TO CIEKAWE

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki