Iran: Putin i Chamenei chcą współpracować w celu "powstrzymania Ameryki"

Prezydent Rosji Władimir Putin i duchowo-polityczny przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei uzgodnili w piątek współpracę obu państw w celu "powstrzymania Ameryki". Obaj przywódcy spotkali się w Teheranie po szczycie poświęconym sytuacji w Syrii.

(fot. Mikhail Klimentyev / TASS)

"Jednym z problemów, z którym postanowiliśmy wspólnie się zmierzyć, jest powstrzymywanie Ameryki, ponieważ Ameryka jest niebezpieczeństwem dla ludzkości i istnieje możliwość powstrzymania jej" - oświadczył Chamenei po spotkaniu z Putinem.

W piątek w Teheranie odbył się szczyt z udziałem prezydentów Rosji, Turcji i Iranu - Władimira Putina, Recepa Tayyipa Erdogana i Hasana Rowhaniego - na którym omawiano sytuację w ogarniętej wojną domową Syrii. W komunikacie kończącym spotkanie jego uczestnicy zobowiązali się do wspólnego poszukiwania rozwiązania sytuacji w opanowanej przez rebeliantów syryjskiej muhafazie Idlib.

Przywódcy Rosji, Iranu i Turcji zgodzili się, że konieczne jest wyeliminowanie Państwa Islamskiego oraz związanego z al-Kaidą Frontu al-Nusra w Syrii. Dodali, że syryjski konflikt może zostać rozwiązany tylko drogą polityczną, a nie militarną. Uzgodniono też, że następny szczyt tych trzech państw odbędzie się w Rosji. (PAP)

zm/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 28 ajwaj

Na temat "powstrzymania nie-wojennego dla odmiany :)

Szef irańskiego Banku Centralnego Abdolnaser Hemmati > ""omówione zostaly opcje rezygnacji z dolara jako waluty obliczeń w handlu między Rosją, Iranem i Turcją.""
7 września w Teheranie spotkał się z przywódcami Rosji, Turcji i Iranu, Władimir Putin, Recepa Tayyipa Erdogana i Hassan Rowhani
Iranska Agencja ILNA
Chlopaki znowu spiskuja

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 31 ajwaj

Prawie spokój w Syrii. Biale kaski i obcinacze glów ISIS czekaja na zielone swiatlo z prowokacja gazowa od "zagranicznych przyjaciól Islamskiej Rewolucji".
Za to w Pln.Iraku nawalanka Kurdów iranskich PDKI z silami pro-iranskimi, dowódcy PDKI Mustafa Mouloudi i Khalid Azizi ranni

! Odpowiedz
6 1 open_mind

Właśnie się zaczęło w Idlib. To może być ostateczna bitwa albo oficjalny początek 3WŚ, bo US oddało salwy w kierunki Rosyjskich sił.

! Odpowiedz
3 5 ajwaj odpowiada open_mind

Nie zacznie sie :)
USA sa slabe, a przed wyborami jakis parowiec US NAVY na dnie Morza Sródziemnego trafiony Kindzalem nie do obrony + zolnierze USA jak z Vietnamu wracajacy w metalowych trumnach, to bylby koniec Trumpistów.

! Odpowiedz
17 38 ajwaj

Update:
wczoraj-piatek i dzis, obcinacze glów zabili w chrzescianskiej wiosce Mhadriya prowincja Hama, 10 syryjczyków + 23 rannych.. Rosyjskie bomby (póki co 60 nalotów) zniszczyly na to fortyfikacje terrorystów, wysylajac ich do Allaha..
Czeka sie na kolejna prowokacje gazowa "bialych kasków", którzy mieli dzis (okolo 17-wywiad syryjski) zrobic fejka przed kamerami "wolnego swiata". Póki co nic. A moze sie to skonczyc III wojna swiatowa, bo po FAKE leca rakiety US, FRA, GB. A tym razem bedzie odpowiedz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 20 open_mind

Tak zdajemy sobie sprawę, takie są fakty a ixrael tak łatwo nie odpuści, Cały czas namawia USA i tamtejsze socjal lewactwo do rozróby i rozprawy na bliskim wschodzie i w samym USA . Jak by mogli to by już aresztowali Trumpa

! Odpowiedz
10 27 ajwaj odpowiada open_mind

Bedzie OK Pani Georgette Mosbacher juz ambasadorem USA w PL,
oprócz tego ze wspólpracuje z FOX, to jeszcze zbierala kase dla Rudiego Guliani OBECNIE adwokata prez. Trumpa :)

! Odpowiedz
12 23 ajwaj odpowiada ajwaj

Nie trzeba dodawac, ze Rudi Guliani nie byl fanem McCaina neocon 80+ od PISy, a takze globalistów Sorosa i Clintonistów = deep state-devil state od PO. Prez. Trump w czasie pogrzebu McCaina ... gral se w golfa.
Ambasada USA w Kijowie (byli tam m.in. Kaczynski, McCain) byla "hubem" Majdanu

! Odpowiedz
21 15 niepelnosprawny_org

dzis pan Putin kradł dane z Francusko-Włoskiego satelity...

! Odpowiedz
12 15 open_mind

Pamiętaj życie dwa razy się nie zdarza a u ciebie jak widać jeszcze dodatkowo masz zamontowaną wersje Beta .001x

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil