REKLAMA

Inwestorzy z USA czekają na dane z gospodarki

2007-09-28 14:28
publikacja
2007-09-28 14:28
Z notowań kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy można wnioskować, że inwestorzy są ostrożni przed dzisiejszą publikacją kluczowych danych makroekonomicznych, które powinny rzucić więcej światła na stan największej gospodarki świata.

Do nastrojów napięcia i oczekiwania dostosował się też były prezes Fed-u: Alan Greenspan powiedział, że prawdopodobieństwo, iż USA popadną w recesję zwiększyło się i obenice wynosi ok. 50%.

W związku z pogarszającą się sytuacją na rynku nieruchomości wielu inwestorów oczekuje na dalsze cięcia stóp procentowych w USA. Z drugiej strony przeciwko dalszemu luzowaniu polityki monetarnej przemawiają rekordowo wysokie ceny ropy, które mogą się przełożyć na wzrost inflacji.

Dzisiaj o godzinie 14:30 poznamy kluczowy dla decyzji Fed-u wskaźnik inflacji cen konsumpcyjnych z wyłączeniem paliw i żywności (PCE core). Później nadejdą też dane o nastrojach konsumentów oraz wyniki indeksu Chicago ISM.

Na rynku akcji ciążyć może też czynnik, który wczoraj pomógł podnieść notowania indeksów. Chodzi tu o ceny ropy, które znowu zbliżają się do rekordowych poziomów i mogą zaszkodzić wynikom finansowym spółek, podwyższając koszty transportu oraz ograniczając wydatki konsumentów.

K.K.
Źródło:
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki