Inwestorzy wzywają Apple do walki z uzależnieniem dzieci od smartfonów

Dwaj główni inwestorzy firmy Apple, do których należy warty 2 mld dol. pakiet akcji amerykańskiego potentata, wezwali producenta iPhone'ów, by włączył się walki z coraz silniejszym uzależnieniem dzieci od smartfonów - podała w poniedziałek agencja AP.

(fot. Valery Sharifulin/TASS / FORUM)

W otwartym liście do Apple, wystosowanym w poniedziałek, dwaj udziałowcy firmy z kalifornijskiego Cupertino: Jana Partners LLC i California State Teachers' Retirement System (CalSTRS) podkreślili, że Apple musi zaoferować "więcej narzędzi, które pomogą dzieciom zmniejszyć uzależnienie od jego urządzeń". Wskazali przy tym na "rosnący niepokój" związany ze skutkami "nadużywania gadżetów i mediów społecznościowych" przez dzieci i młodzież.

"Istnieje coraz większa zgoda wśród specjalistów na całym świecie, w tym w Dolinie Krzemowej, że potencjalne długotrwałe konsekwencje spowodowane korzystaniem z nowych technologii muszą zostać uwzględnione już na początku (procesu ich tworzenia - PAP). Żadna firma nie może zlecić tej odpowiedzialności na zewnątrz" - napisano w liście, cytowanym przez AP. "Apple może odegrać decydującą rolę w sygnalizowaniu branży, że zwracanie szczególnej uwagi na zdrowie i rozwój przyszłego pokolenia jest zarówno dobrym biznesem, jak i właściwą postawą" - dodano.

Wśród propozycji skierowanych do Apple udziałowcy wskazali m.in. usprawnienie oprogramowania w taki sposób, by rodzice mieli "więcej możliwości ochrony zdrowia" ich pociech.

Jak podała AP, w liście powołano się na różnego rodzaju badania i raporty na temat negatywnego wpływu na zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci spowodowane zbyt intensywnym korzystaniem ze smartfonów. Chodzi m.in o problemy związane ze skupieniem uwagi na lekcjach czy zwiększone ryzyko depresji i samobójstwa. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ amac/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.