REKLAMA

Interpol pomoże KNF w sprawdzeniu szefa PZU - prasa

2006-12-13 06:55
publikacja
2006-12-13 06:55
Nie jest przesądzone, czy prezes Netzel uzyska zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie funkcji szefa PZU - pisze "Nasz Dziennik". Zdecydują o tym wyniki śledztwa Interpolu, który ma sprawdzić prezesa na zlecenie KNF oraz ocena jego kompetencji w zakresie prowadzenia zakładu ubezpieczeń. Nieoficjalnie mówi się, że Jaromira Netzela zastąpi Włodzimierz Soiński, który był wcześniej rekomendowany przez PiS na stanowisko prezesa PZU - czytamy w artykule.

Decyzję KNF poznamy za tydzień. Ustawowy termin na wyrażenie zgody upłynął już 6. grudnia. Oficjalnym powodem odłożenia decyzji był brak stanowiska Prokuratury Krajowej. Jednak według informacji, do których dotarł "Nasz Dziennik", Komisja miała wystąpić o sprawdzenie prezesa przez Interpol. Prześwietlenie, jakiemu prawdopodobnie poddany został adwokat z Gdańska, ma związek z doniesieniami prasy, jakoby Netzel był zamieszany w wyprowadzenie pieniędzy pomorskiej spółki Drob-Kartel. Informacji o wystąpieniu KNF do Interpolu nikt nie chce oficjalnie potwierdzić - dodaje "Nasz Dziennik".

Informatorzy "Naszego Dziennika" związani z KNF są zdania, że prześwietlanie kandydata na prezesa przez Interpol jest praktyką niespotykaną i może świadczyć o chęci niepomyślnego zweryfikowania prezesa PZU. Sam Netzel także jest przekonany, że są osoby, które chcą pozbawić go funkcji prezesa. Jak czytamy w artykule - prezes Netzel stał się wrogiem numer jeden dla Eureko BV, mniejszościowego akcjonariusza PZU. Przekazał on bowiem informacje o nieprawidłowościach w PZU, w czasie gdy spółką zarządzał poprzedni zarząd w porozumieniu z Eureko - zaznacza dziennik.

Tymczasem coraz głośniej mówi się o Włodzimierzu Soińskim, byłym kandydacie PiS na stanowisko prezesa PZU. Skarb Państwa zawdzięcza mu ujawnienie zamiaru przejęcia kontroli nad PZU przez mniejszościowego akcjonariusza - Eureko BV. Soiński, doktor ekonomii i wybitny ekspert w dziedzinie ubezpieczeń, pod rządami prezesa Netzela stracił jednak stanowisko. Obecnie jest tam "pracownikiem bez etatu", a prezes grozi mu zwolnieniem z pracy - informuje "Nasz Dziennik".

"Nasz Dziennik"/mn/dabr
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki