Internet trzy razy szybszy. Wchodzi Wi-Fi 6

Do 9,6 GB/s wzrośnie prędkość internetu oferowanego w standardzie Wi-Fi. Pierwszymi urządzeniami działającymi w oparciu o nowy przesył danych będzie iPhone 11 oraz Samsung Galaxy Note 10.

(YAY Foto)

Wi-Fi Alliance, organizacja nadzorująca wdrażanie standardu Wi-Fi, rozpoczęła certyfikację urządzeń, które będą pracowały w oparciu o Wi-Fi 6 – informuje portal technologiczny theverge.com.

Prędkość maksymalna wzrośnie do 9,6 Gb/s z obowiązujących obecnie 3,5 Gb/s. Trudno jednak spodziewać się, aby któregokolwiek z prywatnych urządzeń było w stanie pobierać dane z taką prędkością, korzystając z sieci Wi-Fi.

Nowy standard poprawi przede wszystkim wydajność sieci, co będzie można odczuć szczególnie w momencie połączenia z nią wielu urządzeń jednocześnie. Wi-Fi szóstej generacji nie będzie generowało strat prędkości transferu danych. Dotychczas w takiej sytuacji prędkość była dzielona pomiędzy wszystkie działające urządzenia. Poprawie ma ulec także bezpieczeństwo połączeń.

MKaz

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 16 jes

Zdjęcie do artykułu dobierał jakiś inteligentny inaczej.

! Odpowiedz
12 24 login_cwiczebny

W ten sposób to można zwiększyć szybkość jeszcze o 168 razy
tylko, że takie zwiększanie prędkości odbywa się kosztem energii bo procesory musza być szybsze. ten maksymalny próg szybkości musiałby miec procesory sygnałowe około 300Ghz.
Jest to do zrobienia juz dziś (mamy 70Ghz procesory) ale zużycie energii bylo by nieopłacalne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 22 szejknet

Nasuwa się jednak pytanie - po co ( w szczególności ) na urządzeniu mobilnym takie transfery?
Lepiej by popracowali nad opracowaniem technologii umożliwiającej przyzwoity transfer na dużych obszarach gdzie budowa sieci światłowodowej jest mało opłacalna.

! Odpowiedz
8 15 hfjdj odpowiada szejknet

Po to żeby sprzedać. Zaszłość historyczna. A janusze mają komórki w głowach zapisywalne jednokrotnie. Kiedyś im więcej aparat miał mpx tym lepiej. Bo zmiana była np. 0.7mpx na 1mpx a potem na 1.3mpx i faktycznie przy takich wartościach różnica w jakości obrazu była odczuwalna. I I tak się januszom zapisały komórki w tych ich głowach że teraz mają podnietę na 30mpx a czy jest to lepsze od 5mpx to sobie można poczytać w internetach. Tak samo z szybkością internetu, zapisało im się że 128bkb jest lepsze od 64 a 256 od 128 i teraz na hasło 8gb leci im kisiel z nogawki. Natomiast co do baterii to kiedyś nie była ona problemem bo nokia trzymała 7dni i tak im się zapisało w tych januszowych komórkach. Stąd też janusze kupią chętnie telefon który ma 30mpx aparat, 8gb internet i baterie na 2h. A kapitaliście chętnie im sprzedadzą i tyle :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.