Internauci wymienili już 1 mld złotych w Walutomacie

Walutomat.pl, serwis którego działanie opiera się o wymianę walut bezpośrednio pomiędzy użytkownikami internetu osiągnął właśnie rekordowy obrót w wysokości 1 mld złotych.


Już ponad 2 tysiące firm i 30 tysięcy osób prywatnych korzysta z usług Walutomatu. W ciągu nieco ponad dwóch lat działania serwisu klienci dokonali za jego pośrednictwem wymiany walut o wartości miliarda złotych. Łącznie przez system Walutomatu przetransferowano zatem waluty o wartości dwóch miliardów złotych (miliard po każdej ze stron biorących udział w wymianie). 


– Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie zaufanie klientów do Walutomatu, nie bylibyśmy w stanie osiągnąć takich wyników. W transakcjach finansowych wiarygodność i bezpieczeństwo serwisu to podstawowy warunek jego funkcjonowania – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy serwisu Walutomat.pl. – Serwis ma charakter społecznościowy, co oznacza, że wymiana walut odbywa się bezpośrednio pomiędzy użytkownikami. Nie ingerujemy w kurs wymiany, dostarczamy jedynie platformę technologiczną z zabezpieczeniami informatycznymi oraz funkcjonalnymi, taki model jest korzystny dla wszystkich – dodaje.Rozwój w szybkim tempie


Walutomat.pl działa od listopada 2009 r. i jest pierwszą w Polsce społecznościową platformą wymiany walut. Od rozpoczęcia działalności serwis dynamicznie się rozwijał. Po roku funkcjonowania jego obroty sięgnęły ponad 200 mln zł, a po dwóch już ponad 900 mln zł. Od momentu powstania Walutomatu do końca 2011 roku użytkownicy serwisu dokonali wymiany walut o łącznej wartości przekraczającej 1 mld złotych.


– Stałe tempo rozwoju Walutomatu wskazuje, że Polacy polubili wymianę walut przez Internet. Jest to na pewno najtańsze i najwygodniejsze rozwiązanie z obecnie dostępnych na rynku – mówi Adrian Łaźniewski. – Widzimy, że tendencja jest ciągle wzrostowa, a to pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość – dodaje.

Wśród osób korzystających z Walutomatu najwięcej jest kredytobiorców, podróżujących za granicę prywatnie lub służbowo oraz emigrantów zarabiających w obcych walutach. Wielu użytkowników to firmy z branży eksportowo-importowej, rynku turystycznego oraz prywatni inwestorzy.Wymiana EUR / PLN najpopularniejsza


W serwisie Walutomat klienci wymieniają dolary amerykańskie, euro, franki szwajcarskie i funty brytyjskie. Najczęściej wymieniano euro na złotówki. Poza tym warto zauważyć, że w ciągu ostatniego roku dwukrotnie wzrosła liczba transakcji wymiany złotówek na franki szwajcarskie.

Największe zainteresowanie wymianą euro na złotówki może wskazywać na duże zainteresowanie serwisem zarówno wśród Polaków pracujących w różnych krajach Unii Europejskiej, jak i wśród przedsiębiorstw mających stałe kontakty z partnerami zagranicznymi.

– Wymiana dużych kwot przez Walutomat to nierzadko kilkanaście tysięcy złotych oszczędności na jednej transakcji, dlatego duże zainteresowanie naszym serwisem wśród firm nie powinno dziwić – komentuje Adrian Łaźniewski.

Bezpieczeństwo jak w banku


Walutomat.pl jest nie tylko tanim, ale i bezpiecznym sposobem wymiany walut w Internecie. Do transakcji wymiany pomiędzy użytkownikami może dojść tylko wtedy, gdy zabezpieczą oni wcześniej odpowiednie środki finansowe na koncie operatora serwisu. Tym samym nie ma możliwości, aby któraś ze stron nie wywiązała się z zawartej transakcji.

Przy księgowaniu wpłat wymagana jest pełna zgodność danych osobowych z przelewu z danymi podawanymi przy rejestrowaniu konta w Walutomacie. Jeśli dane z wyciągu bankowego zgadzają się z danymi deklarowanymi przy rejestracji, użytkownik może składać zlecenia wymiany. Działanie Walutomatu oparte jest wyłącznie na przelewach bankowych, zatem najwyższy poziom zabezpieczenia transakcji i środków opiera się o polski system bankowy.


– Działamy pod stałym nadzorem instytucji kontrolnych. W 2010 roku pomyślnie przeszliśmy kontrolę dotyczącą zgodności prowadzonej działalności z ustawą Prawo Dewizowe – mówi Adrian Łaźniewski.
Aby skorzystać z wymiany walut za pośrednictwem Walutomatu trzeba posiadać 2 rachunki bankowe – walutowy i w złotówkach. Serwis Walutomat posiada swoje rachunki w kilku bankach, z których wszystkie wpłaty i wypłaty są bezpłatne, są to: PKO BP, Pekao SA, BZ WBK, BRE Bank, a także, od 20 lipca w Banku Millennium./ Walutomat.pl
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~James Cook

Zaraz podam wam swój nr konta jak chcecie możecie mieć 0% spread'a. www.walutocapcarap.pl Myślę o Karaibach albo wys[ach Samoa. Pozdrawiam haha!!!

! Odpowiedz
0 0 ~chemcio

no to czekamy na ten numer konta...

! Odpowiedz
0 0 ~Sędziwój

Tylko zwróć uwagę na to, że można mając wypożyczony kuter rybacki zwiać nim i go sprzedać, a też można nim łowić ryby i je sprzedawać.
Może i by mieli te 100mil, tylko że jak ich strona przeprowadza takie transakcje, to więcej zyskają na dłuższą metę nie oszukując, bo 500 takich transakcji i mają ten 100mil a potem jeszcze więcej.
Tylko jakiś idiota by zamknął i zwinął się z forsą, gdy jest perspektywa stałego i dużego zysku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~justus

No tak tylko im więcej transakcji tym więcej pieniędzy zdeponowanych. A chciwość ludzka nie ma granic. Może 100 milionów nie skusi. A 100 miliardów? Zarobek zawsze będzie wielokrotnie niższy od zdeponowanej kwoty. Pragnę przypomnieć że wielkie afery finansowe organizowali ludzie dobrze zarabiający którym starczało do pierwszego i jedli codziennie trzy posiłki :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~uzytkownik

Rozumiem Kolego twoje zaniepokojenie i w zasadzie jest ono słuszne ale po co zabijać kurę znoszącą złote jaja i dodatkowo narażać się na prawne reperkusje?? Panowie zarobili w ciagu dwoch lat 4 mln zł. minus koszty więc powiedzmy 1mln netto, dodatkowo przy zapewnieniu regularnych zysków jak ma to miejsce obecnie i przy stałym wzroście obrotu wprowadzają na giłdę spółeczkę i kilkadziesiąt milionów wpada do kieszeni. Pomyśl dodatkowo że maja na rachunku 100mln zł i zakładają overnight na tą kwotę na 4% to mają około 9tyś zł dziennie. Czego chcieć więcej??:)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~justus

Niezbadane są dążenia ludzkiego umysłu :) . To że teraz zarabiają nie oznacza że tak będzie zawsze , no i pokusa że jednak zamiast szarpać się i ciężko pracować można sobie spokojnie do końca życia leżeć na plaży popijając martini z lodem jest zawsze kusząca. Reperkusje prawne dotyczą zwykle ludzi którzy albo zbyt mało zdefraudowali albo nie podzielili się z kim trzeba :).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~justus

Bardzo piękny i ciekawy pomysł ale...
Wszystko opiera się na zaufaniu że www.walutomat.pl jest uczciwy i nie zniknie z forsą. Bo niestety wbrew zapewnieniom twórców gwarancji nie ma żadnych. Przyjrzyjmy się jak to działa. Panowie założyli konto w banku , na to konto kupujący i sprzedający przelewają deklarowane kwoty a Panowie po pobraniu prowizji dokonują przelewu ze swojego konta na konta uczestników transakcji. Myk polega na tym że nie ma żadnych gwarancji iż Panowie nie dojdą do wniosku że to jest właśnie ten moment aby zlikwidować konto na którym właśnie klienci zdeponowali środki transakcyjne na kwotę powiedzmy 100 milionów euro i wyjechać z kraju. Jest wiele krajów na tym świecie gdzie z mniejszą kwotą można się nieźle urządzić i nikt nas nie będzie niepokoił i pytał skąd mamy pieniądze. Chyba znając polskie realia nikt nie spodziewa się że udało by się pieniądze odzyskać.
Takim prawdziwym godnym zaufania zabezpieczeniem były by gwarancje bankowe albo depozyt . Ale to są koszty i wtedy prowizja nie mogła by wynosić 0.2%. No cóż wszystko na tym świecie kosztuje. Bezpieczeństwo transakcji również.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne
CHF -0,32% 3,8259
2019-06-24
WIG 0,96% 60 003,90
2019-06-24 17:05:00
WIG20 0,99% 2 331,08
2019-06-24 17:15:00
WIG30 1,15% 2 676,59
2019-06-24 17:15:00
MWIG40 1,18% 4 044,39
2019-06-24 17:05:00
DAX -0,53% 12 274,57
2019-06-24 17:37:00
NASDAQ -0,32% 8 005,70
2019-06-24 22:03:00
SP500 -0,17% 2 945,35
2019-06-24 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.