Inteligentne telewizory Samsunga mogą przechwytywać rozmowy

Inteligentne telewizory Samsunga, dysponujące funkcją rozpoznawania i sterowania głosem, mogą przechwytywać rozmowy prowadzone w miejscu, w którym znajduje się urządzenie i przekazywać je nie tylko producentowi, ale także stronom trzecim.

Samsung ostrzega o tej możliwości na swojej stronie internetowej w zakładce dotyczącej polityki prywatności.

Południowokoreański koncern informuje, że telewizory z serii Smart TV mogą "przechwytywać komendy głosowe i towarzyszące im teksty, dzięki czemu będziemy (Samsung) mogli zaoferować ci usługi związane z funkcją rozpoznawania głosu (Voice Recognition), a do tego ją rozwijać i udoskonalać. Proszę mieć świadomość, że jeżeli wypowiadane słowa zawierają osobiste lub inne wrażliwe informacje, to mogą one znaleźć się wśród informacji przechwyconych i przetworzonych przez system rozpoznawania głosu do stron trzecich" - czytamy na stronie producenta.

W rozmowie z amerykańskim portalem technologicznym cnet rzeczniczka Samsunga tłumaczyła, że firma bardzo poważnie podchodzi do ochrony prywatności konsumentów. "We wszystkich telewizorach z serii Smart TV zastosowaliśmy standardowe dla tej gałęzi przemysłu zabezpieczenia i praktyki, w tym szyfrowanie danych, aby zabezpieczyć osobiste informacje użytkowników i nie dopuścić nieupoważnionych do gromadzenia tych danych" - powiedziała przedstawicielka koncernu.

Telewizory z serii Smart TV mają możliwość wyłączenia funkcji rozpoznawania i sterowania głosem. Urządzenia informują o włączonej usłudze, wyświetlając ikonę mikrofonu po jego uruchomieniu.

Oficjalne oświadczenie Samsung w tej sprawie

Samsung bardzo poważnie traktuje prywatność konsumentów. We wszystkich naszych telewizorach Smart TV gromadzenie danych lub ich wykorzystywanie jest przeprowadzane w sposób bezpieczny i całkowicie transparentny. Użytkownicy mogą wybrać sposób działania tych mechanizmów, w każdym momencie mogą z nich zrezygnować. Stosujemy najbardziej zaawansowane technologie i praktyki dotyczące bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie danych, w celu zabezpieczenia danych osobowych konsumentów i zapobiegania ich nieautoryzowanemu zbieraniu lub wykorzystywaniu.
 
Funkcja rozpoznawania głosu pozwalająca na sterowanie telewizorem za pomocą poleceń głosowych, w którą wyposażone są telewizory Samsung Smart TV, może być aktywowana lub dezaktywowana przez użytkownika. Jeśli konsument zdecyduje się na włączenie funkcji rozpoznawania głosu, urządzenie wychwyci wyłącznie komendy obsługi telewizora oraz wyszukiwane frazy. Użytkownicy mogą łatwo rozpoznać, czy funkcja rozpoznawania głosu jest włączona, jest to sygnalizowane ikoną mikrofonu wyświetloną  na ekranie.
 
Samsung nie sprzedaje danych głosowych osobom trzecim. Jeśli konsument wyrazi zgodę na warunki korzystania z funkcji rozpoznawania głosu, po wydaniu głosowej komendy wyszukiwania dane głosowe będą wysłane w celu interpretacji i przetworzenia do dostawcy usługi wyszukiwania. Po wydaniu takiej komendy dane głosowe zostają przesłane do serwera, który przeprowadza operację wyszukiwania pożądanych treści i przesyła wynik wyszukiwania do telewizora.

lm/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~eryk

wszystkie kamery wifi,bezprzewodowe,sterowanie głosem i inne bajery typu telewizory telefony tablety zegarki itp coraz to nowsze bajery są robione tylko po to by o nas wiedziano jak najwięcej np. taki iphone z odciskiem linii papilarnych pomyślcie jak wielka jest już baza danych która jest w posiadaniu tych odcisków z danymi właściciela telefonu dobrowolnie sami wciskają paluchy do skanowania nawet przestępcy :-)
czym więcej takich bajerów a spodziewajmy się ciągłego szpiegowania i ingerencji w nasze codzienne życie ale od tego nie unikniemy no chyba że jak mój znajomy od 13 lat prowadzi firmę ale telefonu swojego prywatnego nie posiada i nie chce mieć jak on to robi nie wiem ale widzę że idzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 ~FBI

JEST TO DOBROWOLNY PODSŁUCH W DOMU.

! Odpowiedz
18 3 ~arni

śmiesznie,a le jakoś nie chce mi się w to wierzyć i tak czy owak mam zamiar kupić sobie coś konkretnego, a teraz tanie to jak barszcz więc szkoda byłoby nie mieć. W media expert jakies przeceny są na tiviki i pewnie skorzystam. 5 lat nie miałem telewizora, to sie chyba nalezy, nawet jak podsłuchują :D

! Odpowiedz
1 1 ~jo44

sypialnia czy nie nie ma znaczenia - masz doim publiczny showop.tv nowy standard eksibicjonizsmu

! Odpowiedz
1 0 ~Grzechu_comeback

nie zapomnij o kiblu i prysznicu, tam też zmieszczą się telewizory!

! Odpowiedz
0 0 ~hak odpowiada ~jo44

a wy mirki myślicie że nie jesteście inwigilowani na każdym kroku?? człowiek jak ma kupić tv to i tak kupi

! Odpowiedz
0 31 ~ja

Teleekran z orwella

! Odpowiedz
0 0 ~Old_X

Dokładnie. Jest jednak znamienna różnica. U Orwella ekran był przymusowy. U nas na razie nie jest a i tak ludziska to kupują milionami i to DOBROWOLNIE.

! Odpowiedz
0 25 ~Realista

Prywatnie to możesz dzisiaj tylko bąka pod kołdrą puścić tego nikt nie zrozumie, a poza tym niema żadnej prywatności jak nie kamery to satelita i jesteś tylko pionkiem.

! Odpowiedz
7 30 ~maja

No cóż w III RP mamy już inteligentne telewizory. Jak w TVN czy w TVP dyspozycyjny redaktorek coś mówi to tak oglądający głosują.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.