REKLAMA

Intel może zwiększyć zatrudnienie o ponad 400 osób

2015-10-18 16:07
publikacja
2015-10-18 16:07

Centrum badawczo-rozwojowe firmy Intel w Gdańsku może zatrudnić 420 osób; firmie przekazano dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej 5 tys. metrów kwadratowych. Intel podaje, że od 2011 r. do 2015 r. zwiększył zatrudnienie z ok. 500 do 2 tys. osób.

fot. / / YAY Foto

Centrum badawczo-rozwojowe firmy Intel w Gdańsku, znajdujące się w [email protected] w pobliżu lotniska, pod względem wielkości należy do grupy największych tego typu ośrodków firmy w Europie.

Intel w Gdańsku działa od 1999 roku. Firma jest potentatem światowej produkcji układów scalonych i twórcą m.in. grupy mikroprocesorów wchodzących w skład większości komputerów osobistych.

Kinga Chodacka z Brandscope poinformowała, że pracownicy Intela w całości wynajmującego gdański park biznesowy, będą mieli do dyspozycji kolejne 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i tym samym przestrzeń dla 420 dodatkowych stanowisk pracy.

Jak wyjaśniła, "w oddanych właśnie do użytkowania dwóch budynkach znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów kompleksu o powierzchni prawie 400 m kw. oraz komora bezechowa". Wcześniej Intel zajął trzy budynki zespołu biurowego [email protected]

Juliusz Kornaszewski z Intel Technology Poland Ltd. poinformował PAP, że obecnie w centrum badawczo-rozwojowym Intela w Gdańsku pracuje ok. 2 tys. osób. W 2011 roku zatrudnionych było ok. 500 osób; w 2015 roku ta liczba wzrosła do 2 tys. osób - podał.

Firma nie podaje dokładnych danych odnośnie planów zatrudnienia. Kornaszewski podkreślił, że centrum dynamicznie się rozwija; w ostatnich miesiącach zatrudnialiśmy po kilkadziesiąt osób miesięcznie". Nie potwierdził, czy to tempo będzie utrzymane w najbliższych miesiącach, ale podał, że aktualnie firma ma oferty pracy na 79 pozycji.

Poinformował, że w centrum Intela w Gdańsku opracowywane są najnowocześniejsze globalnie stosowane technologie, m.in. rozwijane są sterowniki i technologie przewidziane dla układów graficznych napędzających komputery, tablety czy smartfony; powstaje szereg technologii serwerowych pozwalających na poprawę działania centrów danych.

Także w Gdańsku znajduje się jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie laboratoriów zajmujących się dźwiękiem - rozpoznawaniem mowy, która wykorzystywana jest m.in. do komunikacji z elektroniką dodał Kornaszewski.

Firma Intel jest współtwórcą (obok Fundacji Edukacyjnej Perspektywy) programu "Nowe technologie dla dziewczyn", w ramach którego ufundowała stypendia 20 studentkom kierunków technicznych i informatycznych, wybranym spośród 600 kandydatek. Stypendystki otrzymają opiekę mentora (doświadczonego pracownika firmy Intel) oraz stypendium w wysokości 12 tys. zł. Program stypendialny potrwa osiem miesięcy. Niektóre stypendystki mogą zostać zaproszone do odbycia stażu w centrum naukowobadawczym Intela w Gdańsku albo w jednym z centrów firmy w Stanach Zjednoczonych. Planowane są kolejne edycje programu. (PAP)

bls/ woj/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~realista
I to wszystko z POdatków polskich przedsiębiorców
~bez_odbioru
Rozumiem, że to nie dyskryminacja jeżeli firma Intel daje stypendia nie najzdolniejszym studentom, ale tylko tym którzy nie mają penisów (określenie medyczne). Kolejny sukces lewaków.
~PartTimeJobs
A w USA zwalniają tysiącami. Ech coraz trudniej coś ukryć: link
http://www.oregonlive.com/silicon-forest/index.ssf/2015/08/intel_layoffs_former_employees.html
~nnn
po co mają płacić komuś 3.000 usd ... jak za to samo mogą zapłacić 3.000 pln ...
~rambo odpowiada ~nnn
3000 pln? :D za tak mało to chyba nawet sprzątaczki w Intelu nie pracują :P
~nnn odpowiada ~rambo
piszę obrazowo ...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki