Inowrocław: darmowe taksówki dla seniorów

Projekt "Taksówka dla seniorów", przewidujący bezpłatne przejazdy dla mieszkańców, którzy skończyli 70 lat, od września do końca roku będzie realizowany w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie). Samorząd miasta sfinansuje ponad 1000 kursów.

(fot. jackryan89 / YAY Foto)

Seniorzy będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów na terenie miasta w celu załatwienia najpilniejszych spraw, jak wizyta u lekarza czy w urzędzie. Jedna osoba będzie mogła skorzystać z usług taksówki maksymalnie trzy razy.

Miasto od marca szukało organizacji chętnej do realizacji projektu. Dopiero w trzecim konkursie i po zwiększeniu środków budżetowych na ten cel do kwoty 50 tys. zł, udało się wyłonić organizację, która zrealizuje projekt. Koordynacji zadania podjęło się Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flandria", które jako jedyne zgłosiło się do konkursu. Korporacja, której taksówki będą wozić seniorów, będzie znana w sierpniu.

Kurs będzie mógł zgłosić bezpośrednio w korporacji sam senior, a także w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Zgłoszenie takie powinno być dokonane nie później niż trzy dni robocze oraz maksymalnie 2 miesiące przed planowanym przejazdem. Z bezpłatnej taksówki będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach do 7 do 18. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z pojazdów dostosowanych do ich potrzeb. Jeżeli zaistnieje potrzeba, z seniorem może jechać opiekun w wieku powyżej 16 lat.

Szacuje się, że z projektu skorzysta kilkuset mieszkańców Inowrocławia. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ je/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 tindala

kiełbasa wyborcza - a jaka opcja jest tam u koryta ?

! Odpowiedz
1 1 polak2

I tak stary Brejza chce kupić wyborców .........................

! Odpowiedz
0 5 konzument

3 razy? W ciagu dnia tygodnia czy miesiaca? Usluga dotyczy jednego kursu czy tam i z powrotem?

! Odpowiedz