REKLAMA
Tour de spółki

Innogy Renewables Polska zbuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 42 MW

2020-01-07 09:22
publikacja
2020-01-07 09:22

Należące do innogy Renewables Polska projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 42 MW wygrały w aukcji OZE dla instalacji do 1 MW - podało innogy w komunikacie prasowym.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

"innogy Renewables Polska reaguje na zmiany zachodzące na rynku energii i dynamicznie rozwija swój portfel odnawialnych źródeł energii. Zależy nam na budowaniu zdywersyfikowanego portfolio, dlatego oprócz budowy lądowych parków wiatrowych, inwestujemy w rynek energii słonecznej. Nasze projekty, które wygrały w aukcji URE są mniejsze, ale zlokalizowane w klastrach, co pozwala optymalizować ich budowę i dalszą eksploatację. Jednocześnie, to kolejny krok spółki w kierunku rozwoju działalności związanej z energią solarną" – powiedział, cytowany w komunikacie, Robert Macias, członek zarządu innogy Renewables Polska.

Zwycięskie 42 projekty, które uzyskały wsparcie na okres 15 lat, zostały przygotowane przez innogy Renewables Polska we współpracy z lokalnymi deweloperami. Nowe inwestycje o łącznej mocy zainstalowanej 42 MW powstaną w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

innogy posiada w Polsce osiem lądowych farm wiatrowych o łącznej zainstalowanej mocy ponad 240 MW.

Farmy wiatrowe znajdują się w czterech regionach Polski: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, w Opalenicy niedaleko Poznania, w Krzęcinie i Tychowie na terenie Pomorza Zachodniego. Farmy wiatrowe Suwałki, Piecki i Taciewo znajdują się na Podlasiu. Na początku tego roku, innogy uruchomiła również farmę wiatrową Stawiec (0,6 MW), która znajduje się niedaleko pracującej już lądowej farmy wiatrowej w Nowym Stawie. Ponadto, innogy prowadzi aktualnie prace nad lądową elektrownią wiatrową o mocy 33 MW w Żukowicach na Dolnym Śląsku, która ma zostać uruchomiona w 2020 r.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energia wiatrowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki