Indonezja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 w prowincji Papua Zachodnia

2018-12-28 05:59
publikacja
2018-12-28 05:59
YAY Foto

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 nawiedziło w piątek rano słabo zaludnioną prowincję Papua Zachodnia (Papu Barat) w Indonezji - podała amerykańska służba geologiczna USGS. Służby indonezyjskie twierdzą, że trzęsienie miało magnitudę 6,1.

Jak dotąd nie wydano ostrzeżenia przed tsunami. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na lądzie, w pobliżu miasta Manokwari; hipocentrum - na głębokości 55 km.

Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych czy stratach materialnych. Agencja Associated Press wskazuje jednak, że już sama informacja o trzęsieniu wywołała ogromny niepokój wśród mieszkańców Indonezji, wciąż jeszcze opłakującej ofiary niedawnego tsunami z falami powyżej 15 m, które uderzyły w wybrzeża nad Cieśniną Sundajską między wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji.

W wyniku kataklizmu 843 zostały wtedy ranne, a 430 osób zginęło.

W regionie, który leży w tzw. pierścieniu ognia, czyli w otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, odnotowano ostatnio wzmożoną aktywność sejsmiczną.

24 grudnia trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 miało miejsce na południowym Pacyfiku w pobliżu archipelagu wysp Tonga.

Według indonezyjskich władz i mediów przyczyną tsunami były najpewniej wstrząsy i osunięcia dna morskiego po uprzedniej erupcji wulkanu Krakatau.(PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Niebezpieczne żywioły

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki