Indonezja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 w prowincji Papua Zachodnia

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 nawiedziło w piątek rano słabo zaludnioną prowincję Papua Zachodnia (Papu Barat) w Indonezji - podała amerykańska służba geologiczna USGS. Służby indonezyjskie twierdzą, że trzęsienie miało magnitudę 6,1.

Jak dotąd nie wydano ostrzeżenia przed tsunami. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na lądzie, w pobliżu miasta Manokwari; hipocentrum - na głębokości 55 km.

Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych czy stratach materialnych. Agencja Associated Press wskazuje jednak, że już sama informacja o trzęsieniu wywołała ogromny niepokój wśród mieszkańców Indonezji, wciąż jeszcze opłakującej ofiary niedawnego tsunami z falami powyżej 15 m, które uderzyły w wybrzeża nad Cieśniną Sundajską między wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji.

W wyniku kataklizmu 843 zostały wtedy ranne, a 430 osób zginęło.

W regionie, który leży w tzw. pierścieniu ognia, czyli w otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, odnotowano ostatnio wzmożoną aktywność sejsmiczną.

24 grudnia trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 miało miejsce na południowym Pacyfiku w pobliżu archipelagu wysp Tonga.

Według indonezyjskich władz i mediów przyczyną tsunami były najpewniej wstrząsy i osunięcia dna morskiego po uprzedniej erupcji wulkanu Krakatau.(PAP)

mars/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil