Indie z trzecią najwyższą liczbą przypadków Covid-19 na świecie

2020-07-06 09:06
publikacja
2020-07-06 09:06
fot. ADNAN ABIDI / Reuters

Indie w poniedziałek stały się trzecim najbardziej dotkniętym pandemią krajem na świecie po wykryciu ponad 23 tys. infekcji koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Jak dotąd w całym kraju zdiagnozowano 697 tys. przypadków Covid-19 i prawie 20 tys. zgonów.

Według danych zaprezentowanych w poniedziałek przez indyjskie ministerstwo zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin zdiagnozowano 23,9 tys. nowych przypadków wirusa, a 420 zakażone osoby zmarły. Choć infekcji było o ponad tysiąc mniej niż dzień wcześniej, ogólny trend wskazuje, że szczyt pandemii wciąż nie został jeszcze osiągnięty.

Z uwagi na sytuację indyjskie władze odwołały w poniedziałek decyzję o ponownym otwarciu Tadż Mahal.

W poniedziałek Indie wyprzedziły pod względem oficjalnej liczby przypadków Rosję. Więcej zachorowań jest tylko w Brazylii i USA. Rzeczywiste liczby mogą być wielokrotnie większe, bo choć Indiom udało się zwiększyć liczbę testów do ok. 200 tys. dziennie, w stosunku do liczby ludności jest to wiele mniej niż np. w Brazylii i USA.

Biorąc pod uwagę bilans ofiar śmiertelnych pandemii, z 19,7 tys. zmarłych Indie wciąż notują mniej zgonów niż najbardziej dotknięte państwa Europy, jak Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania, mimo wielokrotnie wyższej liczby zdiagnozowanych infekcji.

Najwięcej zakażeń - ponad 206 tys. - wykryto dotąd w stanie Maharasztra, gdzie znajduje się drugie największe miasto Indii, Bombaj. (PAP)

osk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
secundus
Innego zdjęcia nie macie, było już w marcu, od tego czasu osoby na zdjęciu zdążyły dwa razy umrzeć i cztery razy wyzdrowieć. Jakby ktoś nie wiedział, w Indiach jest reinkarnacja.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki