Indie: władze Kaszmiru zablokowały sieci społecznościowe

Władze indyjskiego stanu Dżammu i Kaszmir nakazały w środę zablokowanie na miesiąc sieci społecznościowych, dokonując bezprecedensowego posunięcia w tym wstrząsanym przemocą regionie. Zakaz dotyczy m.in. Facebooka, Twittera i sieci WhatsApp.

(fot. Reuters / FORUM)

Dostawcom internetu nakazano, aby "żadne wiadomości nie były nadawane w sieciach społecznościowych w dolinie Kaszmiru, ze skutkiem natychmiastowym, przez okres miesiąca lub do odwołania - głosi oświadczenie.

Według władz usług tych nadużywają "elementy antynarodowe i antyspołeczne", które wykorzystują je do szerzenia "podburzających" treści i wiadomości.

W Kaszmirze indyjskim panuje duże napięcie od 9 kwietnia, kiedy policja i siły paramilitarne zabiły osiem osób w starciach podczas wyborów lokalnych.

Od tego czasu wiele osób zostało rannych podczas licznych starć sił bezpieczeństwa z manifestującymi studentami i uczniami, ciskającymi kamieniami. Władze nakazały tymczasowe zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach.

Kaszmir jest podzielony na części pakistańską i indyjską; od czasu podziału Indii w 1947 Delhi i Islamabad toczą spór o kontrolę nad tym obszarem. Od ponad 60 lat Kaszmir jest punktem zapalnym. Większość jego mieszkańców stanowią wyznawcy islamu; w regionie działają ugrupowania zbrojne, które walczą o niepodległość lub przyłączenie się do muzułmańskiego Pakistanu.

W konflikcie w indyjskim Kaszmirze w ubiegłym roku, który był jednym z najbardziej niespokojnych od lat 90., zginęło ponad 90 osób.

klm/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~rfgdgd

Gdyby w Polsce zablokować te kretyńskie portale to młodzież nie miałaby co robić i byłyby masowe samobójstwa.

! Odpowiedz
1 0 ~Eskimos

Władze koszmaru... Myślałem, że to o nas.

! Odpowiedz
1 4 ~Fred

Pakusy to dzikusy. Kazdy kto mial z nimi kontakt ten wie.

! Odpowiedz
3 3 ~Dżejms

To sam będzie w Europie jak nie wygnamy dziadostwa.

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms

Ciała obce trzeba operacyjnie usuwać bo inaczej zgon.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil