Indie: udane próby z rakietami mogącymi przenosić głowice nuklearne

W Indiach przeprowadzono w poniedziałek udaną próbę z rakietą balistyczną Agni-IV, która może przenieść ważącą do 1 tony głowicę na odległość do 4 tys. kilometrów. Tydzień wcześniej pomyślnie przetestowano rakietę Agni-V.

O poniedziałkowej próbie poinformował rzecznik podległej resortowi obrony organizacji badawczo-rozwojowej DRDO (Defence Research and Development Organisation). Była to szósta próba rakiety tego typu, w tym piąta przeprowadzona pomyślnie.

Przed tygodniem w Indiach przeprowadzono udaną próbę z międzykontynentalną rakietą balistyczną Agni-V o zasięgu ponad 5 tys. km. Premier Indii Narendra Modi z dumą informował o tym na Twitterze, podkreślając, że Agni-V umocni indyjską obronę strategiczną.

Dziennik The Indian Express odnotowuje w poniedziałek, że indyjskie siły zbrojne są już wyposażone w rakiety Agni-I, II i III oraz Prithvi o zasięgu ponad 3 tys. km, zapewniające krajowi skuteczny potencjał odstraszania.

az/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ec

Chiny powinny natychmiast kanałami dyplomatycznymi sprowadzić do parteru Narendre Modi -kata/reformatora i powiesić go publicznie za korupcję,ludobójstwo i włażenie w d.. ..ydobanksterii oraz stwarzanie rosnącego zagrożenia w regionie pod dyktando USA
władcy marionetek przystąpili po wyborze Trumpa do realizacji planu B - sojusz USA z Rosją przeciw Chinom i pozorowana eskalacja napięć w celu ożywienia upadającej gospodarki USA/Rosji

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil