Indie: samolot sił powietrznych Indii z 29 osobami zniknął z radarów

Siły powietrzne Indii poinformowały w piątek, że straciły kontakt ze swym samolotem, który leciał z Madrasu na Andamany i Nikobary, będące indyjskim terytorium związkowym Indii. Na pokładzie samolotu znajdowało się 29 osób.

[Aktualizacja 13:10]

Indie: samolot transportowy An-32 zniknął z radarów
Indie: samolot transportowy An-32 zniknął z radarów (YAY Foto)

Rosyjskiej konstrukcji transportowy samolot Antonow AN-32 kierował się z miasta Madras w południowej części kraju do miasta Port Blair, położonego na archipelagu wysp Andamanów i Nikobarów. Do akcji poszukiwawczej zostały wysłane marynarka wojenna, straż przybrzeżna i służby lotnicze. Jak powiedział rzecznik indyjskich sił powietrznych, samolot wykonywał rutynowy lot transportowy.

Samolot wyleciał o godz. 8.30 lokalnego czasu (godz. 5 w Polsce) i o godz. 11.30 miał wylądować w Port Blair.

Indyjskie lotnictwo wojskowe, które bazuje głównie na samolotach rosyjskiej produkcji, posiada około 100 maszyn transportowych Antonow AN 32. Samoloty tego typu mają nie najlepszą opinię w kwestii bezpieczeństwa. W jednej z najgorszych katastrof z udziałem Antonowa AN 32 w Indiach w 1999 roku zginęło 20 pasażerów i trzech cywili.

Indie stopniowo modernizują swoje wojskowe lotnictwo, którego niektóre maszyny pamiętają lata 60. XX wieku. Eksperci zgodnie przyznają, że opóźnienia w wymianie przestarzałego sprzętu zagrażają narodowemu bezpieczeństwu.

Jak informuje gazeta "Indian Express", trwa akcja poszukiwacza. W Zatoce Bengalskiej rozmieszczono dwa samoloty wojskowe i cztery okręty marynarki wojennej. Media donoszą, że powodem zniknięcia samolotu z radarów mogła być zła pogoda.

PAP/IAR

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~widzTN

oddać wrak Rosjanom!

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms

Może znowu lecieli w nim jacyś spece od mikroczipów albo coś w tą nutę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil