Indeksy na śmietnik?

W przyszłym roku akademickim na uczelniach indeksy zastąpi elektroniczny system rejestrowania ocen - ustalił tygodnik "Newsweek". Zniknąć mają nie tylko elektroniczne książeczki, których posiadanie jest warunkiem uzyskania nawet zwykłego zaliczenia z przedmiotu, lecz także często gubione, łatwo niszczące się, karty egzaminacyjne.

"Newsweek" dodaje, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego już przygotowało projekt zmiany rozporządzenia określającego sposób dokumentacji przebiegu studiów. "Nowe zasady pomogą odbiurokratyzować szkoły wyższe": - mówi kierująca tym resortem Barbara Kudrycka.

Według proponowanych rozwiązań, jedynym dokumentem potwierdzającym uzyskanie zaliczenia bądź oceny z egzaminu będzie protokół przygotowany przez wykładowcę. To pracownik naukowy będzie też musiał wprowadzić dane do systemu komputerowego uczelni. Po sesji każdy student ma otrzymywać wydruk z rezultatami. Na podstawie informacji w systemie dziekan wydziału będzie decydowal o wpisie na kolejny semestr studiów.

Więcej na ten temat - w tygodniku "Newsweek".

"Newsweek"/kry/dyd
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil