REKLAMA

Incuvo złożyło w GPW dokument informacyjny. Liczy na debiut jeszcze w tym roku

2020-10-23 09:54
publikacja
2020-10-23 09:54
fot. Incuvo /

Incuvo złożyło dokument informacyjny do GPW w Warszawie i liczy na debiut jeszcze w 2020 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

Incuvo zajmuje się grami dedykowanymi wirtualnej rzeczywistości. Debiut na NewConnect nie będzie poprzedzony emisją akcji. W czerwcu, w ramach kampanii crowdinvestingowej, spółka pozyskała 2,8 mln zł. Większość środków została przeznaczona na produkcję VR-owej wersji Green Hell autorstwa Creepy Jar, której premiera zaplanowana jest na III kw. 2021 r. Spółka pracuje też nad portingiem VR-owej wersji gry Blair Witch na zlecenie studia Bloober Team.

- Nasz zespół pracuje jednocześnie nad Blair Witch VR od Bloober Team. Także ten tytuł przenosimy do VR-u. W pierwszej kolejności gra zadebiutuje w wersji na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Blair Witch VR będzie zawierał wiele usprawnień i unowocześnień, a także nowe mechaniki, które wzmocnią interaktywność rozgrywki i umożliwią maksymalną immersję. – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes spółki. – W ubiegłym roku z sukcesem zrealizowaliśmy port gry Bloober Team –  Layers of Fear. Projekt dostępny jest na platformach Oculus Rift i Quest, Steam oraz Viveport – dodaje.

Studio jest obecne na rynku od 2012 roku. Na początku swojej działalności koncentrowało się na produkcji gier na urządzenia mobilne. Aktualny model biznesowy zakłada portowanie i produkcje gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości.  Incuvo w planach ma także produkcję własnych tytułów VR-owych, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych.

– Planujemy pozyskiwać prawa do tytułów, a następnie produkować w pełni autorskie gry rozgrywające się w rozpoznawalnym uniwersum. W takim przypadku będziemy odpowiedzialni nie tylko za aspekty techniczne, ale i za stworzenie pełnej fabuły rozgrywki. – komentuje prezes Incuvo SA.   

/MZ

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki