InPost dostarczy paczkę w weekend

InPost przy okazji wprowadzenia nowych regulaminów i cenników poinformował klientów, że w najbliższym czasie uruchomi usługę "Paczka w Weekend", która będzie obejmować przesyłki z doręczeniem do Paczkomatu.

(fot. DigitalMammoth / Shutterstock)

InPost, chcąc wyjść naprzeciw klientom, będzie dostarczał przesyłki również w soboty i niedziele. "Paczka w Weekend" dostępna będzie dla zamówień, które dostarczone mają być do Paczkomatu. Usługa nie obejmie więc dostaw do punktu odbioru lub lokalu odbiorcy.

Jak będzie działać "Paczka w Weekend"?

Gdy przesyłka zostanie nadana w piątek do godz. 13:00 (lub zgodnie z indywidualnymi warunkami ustalonymi z nadawcą), trafi do Paczkomatu w sobotę lub niedzielę do godz. 18:00.

Jeśli natomiast paczka zostanie wysłana w sobotę do godziny 13:00, znajdzie się w Paczkomacie w niedzielę do godz. 18:00.

Cena usługi

Za "Paczkę w Weekend" klient biznesowy zapłaci 4,06 zł netto (kwota ta zostanie powiększona o właściwą stawkę VAT), natomiast klient detaliczny - 4,99 zł brutto. 

W  przypadku gdy usługa nie zostanie zrealizowana prawidłowo z winy operatora, opłata nie zostanie naliczona. W przypadku płatności ”z góry” zostanie zwrócona ona na konto nadawcy, natomiast w przypadku płatności ”z dołu” opłata nie zostanie naliczona na fakturze VAT za dany okres rozliczeniowy.

Jak podał InPost, informacja o starcie usługi "Paczka na Weekend" zostanie podana w oddzielnym komunikacie na stronie internetowej.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 23 atx

ja bym się na miejscu paczkomatów zbuntował

! Odpowiedz
1 22 tylerd

dostarczali w sobotę, rozszerzając na niedziele dodali opłatę. Sprytnie

! Odpowiedz
3 5 matpoz1

Nie do wszystkich paczkomatów.

! Odpowiedz
1 18 gronostaj

Dokładnie... i tak zawsze dostarczali w soboty.
Ale przynajmniej sprytnie do tego podeszli - wprowadzili płatny weekend, zabrali darmową sobotę.

! Odpowiedz
5 27 obeznany

Czytaj - podwyżka cen usług. Do tej pory dostarczali paczki do paczkomatów w weekend za darmo.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne