Imigranci w Anglii będą płacić za opiekę medyczną

Brytyjski rząd postanowił ratować służbę zdrowia, kończąc z darmową opieką zdrowotną. Na pierwszy ogień mają iść imigranci. To oni zapłacą za świadczenia medyczne - nawet 150% ich wartości.

Nagonka na obcokrajowców mieszkających w Wielkiej Brytanii trwa od dawna. Oskarża się ich o nadmierne korzystanie z wszelakich zasiłków i świadczeń pomocy społecznej. Teraz pojawił się również budzący wiele emocji pomysł pozbawienia ich darmowej opieki zdrowotnej. Najbardziej ma dotknąć imigrantów spoza Europy, którzy będą musieli płacić 150% wartości danego świadczenia medycznego.

Co oznacza skrót NHS?

NHS, czyli National Health Service inaczej Narodowa Służba Zdrowia to brytyjska, państwowa służba zdrowia finansowana z wpływów podatkowych

W tej chwili brytyjskie prawo uprawnia wszystkich imigrantów do korzystania z darmowej opieki zdrowotnej już z chwilą przekroczenia granicy. Powoduje to koszty w wysokości 2 miliardów funtów rocznie. Eksperci alarmują, że 300 milionów z tej kwoty to tzw. turystyka medyczna, czyli koszt generowany przez przyjeżdzających wyłącznie w celu uzyskania darmowej opieki. Aby zmienić tę sytuację i zasilić budżet NHS, brytyjski rząd planuje wprowadzenie opłaty w wysokości 200 funtów, którą imigranci spoza Europy będą musieli uiścić przy składaniu wniosku wizowego. Z tej opłaty zwolnieni mają zostać uchodźcy i osoby starające się o azyl.

/ks

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~QQŁA

PRZY TEJ POLITYCE ZA 10 LAT CAMERON BĘDZIE WPIERDALAŁWŁASNEGÓWNO BO NIE BEDZIE KOMU SPRZĄTAĆ..............POLITYCZNEZJEBY.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil