REKLAMA

Iliad chce kupić 100 proc. akcji Play Communications (opis2)

2020-09-21 07:54
publikacja
2020-09-21 07:54

Iliad Purple, spółka zależna Iliad, francuskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych, wzywa do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. pozostających w obrocie akcji w Play Communications - podał Play w komunikacie. Iliad poinformował, że cena w wezwaniu wynosi 39 zł za akcję.

Play ujawnił w poniedziałkowym komunikacie opóźnioną informację, że 10 sierpnia 2020 r. Rada Dyrektorów spółki otrzymała od Iliad wstępną niewiążącą ofertę w związku z potencjalną transakcją nabycia 100 proc. pozostających w obrocie akcji w spółce w drodze wezwania. Jak dodano, rozpoczęto wtedy badanie due diligence.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 19 października i potrwają do 17 listopada.

Z komunikatu Iliad wynika, że spółka podpisała wiążącą umowę kupna ok. 40 proc. udziałów w Play od dwóch głównych akcjonariuszy, także po cenie 39 zł za akcję.

Wartość transakcji za 100 proc. kapitału wyniesie ok. 2,2 mld euro, a EV ok. 3,5 mld euro. Przejęcie ma być finansowane długiem i gotówką.

Jak podano w komunikacie Iliad, transakcja zależy od uzyskania zgód regulatora, notyfikacja o planowanej akwizycji będzie złożona w Komisji Europejskiej.

Iliad podał, że chce m.in. pomóc Play w rozwoju na rynku mobilnym i przyspieszeniu cyfrowej dystrybucji oferty Play. Spółka chce kontynuować rozpoczęty przez Play proces wydzielenia i sprzedaży tzw. pasywnej infrastruktury.

Iliad działa na rynku francuskim i włoskim. Jak podano w komunikacie, po transakcji Iliad będzie szóstym największym operatorem telekomunikacyjnym w Europie, będzie miał 41 mln klientów.

W piątek na zamknięciu kurs Play Communications na warszawskiej GPW wynosił 28,1 zł.(PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki