Ile zarabiają policjanci

redaktor Bankier.pl

Stabilne zatrudnienie przez co najmniej 25 lat, wcześniejsze nabycie praw emerytalnych, rozwój zawodowy i bogaty pakiet socjalny – tym zachęca do pracy policja. Na chętnych czeka ponad trzy tysiące wakatów.

Pod koniec stycznia 2019 r. podpisano rozporządzenie, które zwiększyło mnożnik kwoty bazowej określający przeciętne uposażenie funkcjonariuszy o 0,43. Zgodnie z porozumieniem podwyżki wyniosły średnio 655 zł brutto na każdy etat, a mnożnik ostatecznie wynosi 3,71 - wyższy jest tylko w Służbie Ochrony Państwa, gdzie wynosi 4,42. Zarobki w policji:

Według stanu na czerwiec 2018 roku na etacie w policji pracowało blisko 97 tys. funkcjonariuszy, a wakatów było ponad 3 tysiące. Mimo wprowadzonych przez MSWiA w grudniu ubiegłego roku podwyżek, liczba wolnych stanowisk pracy nie zmieniła się. Obecnie policja zachęca do podjęcia zatrudnienia i wymienia następujące korzyści:

  • stabilną pracę, co najmniej 25 lat służby w policji,
  • wcześniejsze nabycie praw emerytalnych (25 lat służby w policji i 55 lat życia),
  • wynagrodzenie dostosowane do posiadanego doświadczenia zawodowego policjanta,
  • rozwój zawodowy, w tym obszerny pakiet szkoleń specjalistycznych,
  • szeroki pakiet socjalny m.in.: dofinansowanie do wczasów, dofinansowanie do zakupu mieszkania, zwrot kosztów dojazdu.

"Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym jest atrakcyjny dla młodych ludzi" czytamy na stronie internetowej Policji. 

Zarobki policjantów

Lp.

Stanowisko służbowe

Uposażenie netto

1.

Komendant Główny Policji

15 304 zł

2.

Zastępca Komendanta Głównego Policji

13 488 zł

3.

Komendant wojewódzki Policji

9 526 zł

4.

Komendant powiatowy (miejski, rejonowy) Policji

7 367 zł

5.

Kierownik referatu

4 460 zł

6.

Detektyw/asystent

3 865 zł

7.

Dzielnicowy/kontroler ruchu drogowego

3 607 zł

8.

Policjant

3 024 zł

9.

Kursant

1 950 zł

Źródło: www.info.policja.pl, stan na czerwiec 2018r., dane doty, przeciętnych uposażeń policjantów na wybranych stanowiskach służbowych. 

Związek Zawodowy Pracowników Policji podał, że w lipcu 2017 r. Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zdecydował o przyznaniu nagród dla funkcjonariuszy. 1000 złotych otrzyma łącznie 4 policjantów, a nagrody po 500 zł otrzyma tysiąc pracowników Policji w tym pięćset dla pracowników korpusu służby cywilnej i pięćset dla pracowników nieobjętych mnożnikowym systemem wynagradzania.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
30 40 janusz_cebula

Nie ważne ile, byle mniej ode mnie. Polak, katolik.

! Odpowiedz
15 6 plutarch

TROLL

! Odpowiedz
3 11 janusz_cebula odpowiada plutarch

No to wiemy już od dawna, nie musisz się w każdym poście przedstawiać.

! Odpowiedz
18 43 ~Tartufe

Pakiet socjalny!!!!!! Rozwój zawodowy!?!!! Myślałem że padnę ze śmiechu!!! Ale początek to prawda! 25 lat zasuwania w święta soboty niedziele nicki niepłatne nadgodziny, setki spraw bo zawsze są braki, stres, czujnosc na każdym kroku żeby Obywatel czasem skargi nie złożył że się nie uśmiechasz przyjmując zawiadomienie i nie ma kawy jak w Mjak miłość, albo żeby po prostu szefowi nie popdapść bo ma dziś zły dzień a jak podpadniesz to już po Tobie nie wybronisz się bo Twoje zdanie i słowo nie znaczy absolutnie nic..... proponuję zapoznać się z faktami i codziennością tej służby a nie wstawianie tabelek przygotowanych prze z kgp pod publisię... to jest bardzo ciężka robota i nie wygląda w ogole jak u księdza w Sandomierzu....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 9 ~Fred

@ janusz_cebula: powiedz mi czlowieku, dlaczego jestes taki zryty? Taki sie urodziles czy kwestia wychowania?

! Odpowiedz
14 11 plutarch

to troll-podżegacz

! Odpowiedz
1 12 janusz_cebula

Słowo do poznania na dziś: IRONIA.

! Odpowiedz
16 54 wwff

Nie zazdroszczę policjantom ich pracy: Nerwówka, awantury domowe, zwłoki, kontakt z bandziorami. Żadna frajda chodzić z bronią: w razie użycia postępowanie karne, w razie nieużycia postępowanie dyscyplinarne.
Proszę nie złorzeczyć policjantom, tylko życzyć im, aby nie byli jak policjanci na Zachodzie. Trzeba umieć przyłożyć pałą komu trzeba, a nie "edukować".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 37 plutarch

Dlatego służba, którą my opłacamy, powinna służyć na wszystkim. Podkreślam słowo: służyć!

! Odpowiedz
44 24 qqryk

Powinni zarabiać dwa razy więcej, ale mieć obniżaną pensję za każde niewykryte wykroczenie - wtedy by się bogowie wzięli do roboty.
Niestety, w Polsce nie ma policji, tylko jest banda umundurowanych nadludzi, którzy w świetle prawa pasożytują na społeczeństwie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.