Ile zarabiają policjanci

redaktor Bankier.pl

Stabilne zatrudnienie przez co najmniej 25 lat, wcześniejsze nabycie praw emerytalnych, rozwój zawodowy i bogaty pakiet socjalny – tym zachęca do pracy policja. Na chętnych czeka ponad trzy tysiące wakatów.

Pod koniec stycznia 2019 r. podpisano rozporządzenie, które zwiększyło mnożnik kwoty bazowej określający przeciętne uposażenie funkcjonariuszy o 0,43. Zgodnie z porozumieniem podwyżki wyniosły średnio 655 zł brutto na każdy etat, a mnożnik ostatecznie wynosi 3,71 - wyższy jest tylko w Służbie Ochrony Państwa, gdzie wynosi 4,42. Zarobki w policji:

Według stanu na czerwiec 2018 roku na etacie w policji pracowało blisko 97 tys. funkcjonariuszy, a wakatów było ponad 3 tysiące. Mimo wprowadzonych przez MSWiA w grudniu ubiegłego roku podwyżek, liczba wolnych stanowisk pracy nie zmieniła się. Obecnie policja zachęca do podjęcia zatrudnienia i wymienia następujące korzyści:

  • stabilną pracę, co najmniej 25 lat służby w policji,
  • wcześniejsze nabycie praw emerytalnych (25 lat służby w policji i 55 lat życia),
  • wynagrodzenie dostosowane do posiadanego doświadczenia zawodowego policjanta,
  • rozwój zawodowy, w tym obszerny pakiet szkoleń specjalistycznych,
  • szeroki pakiet socjalny m.in.: dofinansowanie do wczasów, dofinansowanie do zakupu mieszkania, zwrot kosztów dojazdu.

"Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym jest atrakcyjny dla młodych ludzi" czytamy na stronie internetowej Policji. 

Zarobki policjantów

Lp.

Stanowisko służbowe

Uposażenie netto

1.

Komendant Główny Policji

15 304 zł

2.

Zastępca Komendanta Głównego Policji

13 488 zł

3.

Komendant wojewódzki Policji

9 526 zł

4.

Komendant powiatowy (miejski, rejonowy) Policji

7 367 zł

5.

Kierownik referatu

4 460 zł

6.

Detektyw/asystent

3 865 zł

7.

Dzielnicowy/kontroler ruchu drogowego

3 607 zł

8.

Policjant

3 024 zł

9.

Kursant

1 950 zł

Źródło: www.info.policja.pl, stan na czerwiec 2018r., dane doty, przeciętnych uposażeń policjantów na wybranych stanowiskach służbowych. 

Związek Zawodowy Pracowników Policji podał, że w lipcu 2017 r. Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zdecydował o przyznaniu nagród dla funkcjonariuszy. 1000 złotych otrzyma łącznie 4 policjantów, a nagrody po 500 zł otrzyma tysiąc pracowników Policji w tym pięćset dla pracowników korpusu służby cywilnej i pięćset dla pracowników nieobjętych mnożnikowym systemem wynagradzania.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 8 zamknackw

Nie powinno być brutto?

! Odpowiedz
7 32 ~Sly

A co do rozwoju zawodowego to powiem tak, młode i zgrabne łaski uśmiechające się do szefów awansują równie szybko jak plecaki - to takie określenie nie znane w chwili - bo inaczej do 10 lat kompletna dupa, syf i frustracja z żenujących warunków pracy i parszywych zarobków - oto obraz Polskiej Policji... A i do niedawna w dniu naszego święta każdy kto nie zmoczył dupy dostawał premię - ale widać obecnie zabrakło kasy na 500 coś tam i trzeba przesunąć środki...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 23 ~Sly

Te 25lat to raczej kara a nie dopust Boży... A na poważnie - na moim przykładzie - 3400 po 12 latach służby po wielu kursach w tym 2 specjalistycznych to raczej kiepska reklama dla tej chorej firmy bo taką samą kasę znacznie szybciej można zarabiać w np. akwizycji ... O odpowiedzialności dyspozycyjności i innych syfiastych okolicznościach naszej profesji nie wspomnę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 11 ~NIEBIESKI111

Hehe 250 + 309 daje 559 gdzies zgubili 50 zeta... Jak tak dalej bedzie to szukac beda policjantow w pupie :D albo pojdziesz wieczorem do baru a rano obidzisz sie w mundurze

! Odpowiedz
6 3 ~Gościu

Ale mi podwyżki haha

! Odpowiedz
17 9 ~CiotkaKlotka

Ani Weroniko Skwarek a ile zarabiają policjanci w Niemczech, w Holandii, w Czechach​, we Francji, w Hiszpanii itd.
Tak to ten artykuł wygląda na paszkwil na zamówienie.
Pani Weroniko idź i popracuj w niebieskim mundurku tak z miesiąc na interwencjach to pogadamy.

! Odpowiedz
10 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 24 ~Polak

Służba w Policji przestała być atrakcyjna ze względów finansowych.

! Odpowiedz
19 36 ~Jur

Ten co uzera się z pijakami, awantury domowe zarabia ponad 2tys.jest to mało w innych krajach policjanci w stosunku do innych zawodów zarabiaja więcej

! Odpowiedz
9 42 karbinadel

Z okazji święta życzę policjantom, żeby nie musieli tyle wypełniać nikomu niepotrzebnych papierów - i mogli więcej czasu poświęcić na wypełnianie rzeczywistych obowiązków

! Odpowiedz
35 15 ~Kinga

Co za bzdura wynagrodzenie netto . Proszę podać brutto. Manipulacja!!!!!

! Odpowiedz
15 25 ~Jarek

Wszystkiego najlepszego całej Polskiej Policji trzymajcie się Panowie.

! Odpowiedz
44 24 qqryk

Powinni zarabiać dwa razy więcej, ale mieć obniżaną pensję za każde niewykryte wykroczenie - wtedy by się bogowie wzięli do roboty.
Niestety, w Polsce nie ma policji, tylko jest banda umundurowanych nadludzi, którzy w świetle prawa pasożytują na społeczeństwie.

! Odpowiedz
11 37 plutarch

Dlatego służba, którą my opłacamy, powinna służyć na wszystkim. Podkreślam słowo: służyć!

! Odpowiedz
16 54 wwff

Nie zazdroszczę policjantom ich pracy: Nerwówka, awantury domowe, zwłoki, kontakt z bandziorami. Żadna frajda chodzić z bronią: w razie użycia postępowanie karne, w razie nieużycia postępowanie dyscyplinarne.
Proszę nie złorzeczyć policjantom, tylko życzyć im, aby nie byli jak policjanci na Zachodzie. Trzeba umieć przyłożyć pałą komu trzeba, a nie "edukować".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 9 ~Fred

@ janusz_cebula: powiedz mi czlowieku, dlaczego jestes taki zryty? Taki sie urodziles czy kwestia wychowania?

! Odpowiedz
14 11 plutarch

to troll-podżegacz

! Odpowiedz
1 12 janusz_cebula

Słowo do poznania na dziś: IRONIA.

! Odpowiedz
18 43 ~Tartufe

Pakiet socjalny!!!!!! Rozwój zawodowy!?!!! Myślałem że padnę ze śmiechu!!! Ale początek to prawda! 25 lat zasuwania w święta soboty niedziele nicki niepłatne nadgodziny, setki spraw bo zawsze są braki, stres, czujnosc na każdym kroku żeby Obywatel czasem skargi nie złożył że się nie uśmiechasz przyjmując zawiadomienie i nie ma kawy jak w Mjak miłość, albo żeby po prostu szefowi nie popdapść bo ma dziś zły dzień a jak podpadniesz to już po Tobie nie wybronisz się bo Twoje zdanie i słowo nie znaczy absolutnie nic..... proponuję zapoznać się z faktami i codziennością tej służby a nie wstawianie tabelek przygotowanych prze z kgp pod publisię... to jest bardzo ciężka robota i nie wygląda w ogole jak u księdza w Sandomierzu....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
30 40 janusz_cebula

Nie ważne ile, byle mniej ode mnie. Polak, katolik.

! Odpowiedz
15 6 plutarch

TROLL

! Odpowiedz
3 11 janusz_cebula odpowiada plutarch

No to wiemy już od dawna, nie musisz się w każdym poście przedstawiać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.