Ile naprawdę kosztuje faktoring?

Rynek faktoringowy wydaje się ewoluować w kierunku zaspokojenia potrzeb swoich klientów w sposób kompleksowy. Kompleksowość usługi polega na włączaniu do oferty nowych usług lub na optymalizowaniu już istniejących. Przez długi czas za podstawową funkcję faktoringu uważano finansowanie. Obecnie w ofercie większości faktorów nieodłączną częścią składową faktoringu jest zarządzanie należnościami.

Stanowi ono esencję faktoringu ponieważ pomaga zapobiegać zatorom płatniczym. Usługa ta obejmuje zespół stale wykonywanych działań mających na celu nawiązanie i utrzymanie pozytywnego kontaktu z odbiorcą, weryfikację wierzytelności oraz monitoring ich spłat. Dzięki temu możemy uzyskać szybszą spłatę należności przez odbiorców.

Dla faktora czynności te oznaczają możliwość rzetelnej i systematycznej weryfikacji jakości wierzytelności. To zaś stanowi element aktywnej kontroli ryzyka i jest odejściem od polityki jego unikania prezentowanej często przez banki. Efektem tego mechanizmu jest właśnie większa dostępność środków dla klienta – niezależnie od jego zdolności kredytowej.

Więcej w raporcie: Ile naprawdę kosztuje faktoring?
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne