Ile najwięcej da się zarobić na lokacie?

Banki coraz śmielej wprowadzają obniżki oprocentowania lokat. Jeszcze 3 miesiące temu można było znaleźć wiele lokat na 4 proc., obecnie jest ich zaledwie kilka. Sprawdziliśmy ile pozwalają zarobić aktualne lokaty bankowe.

Co tydzień prezentujemy rankingi lokat, w których uwzględniamy tylko oferty niewymagające od klienta spełnienia żadnych dodatkowych warunków. Tym razem pod lupę wzięliśmy tylko oprocentowanie – szukaliśmy najwyższego (nie mniej niż 3 proc.), bez względu na termin lokaty lub jej dodatkowe warunki.

Zestawienie najwyżej oprocentowanych lokat o terminie zapadalności do 12 miesięcy - na kwotę 10.000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Okres

Oproc.

Warunki

1.

Deutsche Bank

Polska

db Lok@ta

2M

5,00%

tylko dla nowych klientów, otwarcie ROR

2.

Meritum Bank

Lokata Start

2M

4,00%

tylko dla nowych klientów, otwarcie ROR

3.

Idea Bank

Lokata HAPPY     załóż lokatę »

3M

4,00%

tylko dla nowych klientów

4.

mBank

Dla nowych klientów

                       otwórz konto »

3M

4,00%

tylko dla nowych klientów, otwarcie ROR

5.

eurobank

Lokata Procentująca

3M

4,00%

posiadanie konta oraz regularne wpływy i dokonywanie transakcji bezgotówkowych kartą

6.

Bank SMART

SMART Lokata na powitanie

2M

3,85%

tylko dla nowych klientów

7.

Getin Online
Open Finance

Lokata na start  

                         załóż lokatę »

2M

3,50%

tylko dla nowych klientów

8.

Getin Bank
Getin Online

Lokata Mobilna

                       otwórz konto »

2M

3,50%

posiadanie konta

9.

BZ WBK

Lokata powitalna 1|2|3

                       otwórz konto »

3M

3,35%

tylko dla nowych klientów, otwarcie ROR

10.

Bank Millennium

Lokata Mobilna

                       otwórz konto »

3M

3,25%

posiadanie konta

11.

BGŻ Optima

Lokata bezkarna

                         załóż lokatę »

3M

3,20%

tylko dla nowych klientów, otwarcie konta oszczędnościowego

12.

Idea Bank

Idea Cloud

4M

3,20%

otwarcie ROR

13.

neoBANK

energoLOKATA 3M PLUS

3M

3,10%

tylko dla nowych klientów

14.

Raiffeisen Polbank

Lokata Mobilna

                       otwórz konto »

3M

3,00%

posiadanie konta

15.

BOŚ Bank

EKOlokata bez Kantów

                       otwórz konto »

1M

3,00%

tylko dla nowych środków, otwarcie ROR

16.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

                       otwórz konto »

12M

3,00%

konto osobiste, utrzymanie salda (10 proc. kwoty lokaty) oraz dokonanie transakcji bezgotówkowych

sprawdź lokaty na inne kwoty i terminy »

Źródło: Bankier.pl

Niezmiennie najlepiej oprocentowane są depozyty, których termin zapadalności jest nie dłuższy niż 3 miesiące. Nierzadko są to też takie lokaty, na które można wpłacić tylko nowe środki lub takie, które są oferowane tylko nowym klientom. Pełnią one rolę wabików na klienta – banki liczą, że po ustaniu lokaty pozostanie on przy ich usługach.

Taką taktykę stosują niemal wszystkie banki z zestawienia. Najlepsza lokata – db Lok@ta na 5 proc. Deutsche Banku jest skierowana tylko do nowych klientów, którzy otworzą razem z nią konto bankowe. Podobna zasada obowiązuje przy Lokacie na Start Meritum Banku (4 proc.) oraz lokacie mBanku dla nowych klientów (4 proc.). W przypadku Lokaty Happy Idea Banku nie trzeba zakładać konta, ale promocyjne oprocentowanie jest tylko dla tych, którzy wcześniej nie korzystali z usług banku.

Najbardziej wyśrubowane 4 proc. z zestawienia oferuje eurobank w ramach Lokaty Procentującej. 4 proc. można uzyskać tylko dla kwot do 10.000 zł pod warunkiem zasilania konta regularnymi wpływami min. 1000 zł i dokonywaniem transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 300 zł/m-c.

Wysokie oprocentowanie, ale nie na wysokie kwoty

Im więcej nowy klient będzie chciał zdeponować na lokacie, tym mniejsze oprocentowanie otrzyma. Banki skutecznie ograniczają kwotę jaką można wpłacić i od której będą przysługiwały klientowi odsetki. O ile dla kwoty 10.000 zł znaleźliśmy 16 lokat z oprocentowaniem co najmniej 3 proc., to dla kwoty 30.000 zł takich lokat można znaleźć tylko cztery, przy czym najwięcej zaoferuje czteromiesięczna Lokata Cloud Idea Banku – 3,20 proc.

Banki nieco więcej zaoferują klientom, którzy posiadają oszczędności na kwotę co najmniej 100.000 zł. W tym przypadku mogą skorzystać z dwumiesięcznej Lokaty na Otwarcie II Noble Banku (3,50 proc.) lub lokaty Welcome Online Lion’s Banku na 3M (3,25 proc.).

Znalezienie wysokiego oprocentowania bez dodatkowych warunków przy tak niskich stopach procentowych NBP graniczy z cudem. Kiedy jednak lokata dostępna przy zakładaniu konta faktycznie kusi wyższym procentem, należy dobrze przeanalizować ofertę banku. Może się okazać, że opłaty związane z prowadzeniem rachunku bieżącego mogą znacznie przewyższyć zysk, jaki można osiągnąć na promocyjnej lokacie.

Konto oszczędnościowe - alternatywa dla lokat. Sprawdź oprocentowanie

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 2 ~Maciek

Lokaty to produkty służące utrzymaniu wartości pieniądza w czasie. Nie do zarabiania. Zarabia się długofalowo na funduszach i na inwestycjach giełdowych. Tyle że giełda jest wysoko opodatkowana.
Dywersyfikacja i trochę wiedzy finansowej. Wsparcie doradcy też jest wskazane

! Odpowiedz
13 24 ~Pendojlino

Lokaty na 3% - podatek belki i inflacja i zamiast zarobić znów utopiłeś!!
Dla mnie najlepszą lokatą jest fizyczne złoto.Tylko, że jest to inwestycja długoterminowa. Jak chcesz grać na spadki i wzrosty to idź na giełdę i papierkami handluj...
Teraz jest dobry moment żeby gromadzić złoto a nie sprzedawać! Niestety większość kupuje na szczycie a sprzedaje na dołku?!
Ja kupuję raz w miesiącu za taką samą kwotę przez co uśrednia mi się cena i sprawdzając ostatnio nawet jestem do przodu nie za wiele ale przynajmniej inflacja nie zjadła :)
Jednak traktuję złoto jako zabezpieczenie i nie zamierzam go sprzedawać. Trzymam na czarną godzinę i oby taka nigdy nie przyszła ale gdyby jednak to będę przygotowany! Polecam zainteresować się czymś takim jak program powiernik, sam korzystam i jestem zadowolony. Nie stać mnie żeby kupić od razu dużą ilość. Więc kupuję, co miesiąc po trochę w korzystnej cenie a jak nazbieram 50g czasem 100g to zabieram do domu. Zresztą kto zainteresowany to znajdzie o czym mówię :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 2 ~szlamowka

a ja kupie za rok po 650 dolarow za uncje i sprzedam kilka lat pozniej za jeszcze raz tyle.Zloto kupuje sie gdy jest tanie w okplicach 280 do 550 dolarow za uncje.Wtedy mozna kupic kilo dwa i trzymac dla dzieci i wnukow jesli przedtym ci nikt nie ukradnie albo bedzie zarekwirowane na granicy w czasie ucieczki lub na lotnisku. Panstwo moze wprowadzic obowiazkowyskup zlota taki jakmial miejsce w USA po cenie np. 33 dolary za uncje i to BEZ WOJNY.Tak ze niebylbym taki spokojny jak pomysle, ze za pare lat bedzie wahac sie od 300 do 600 dolarow za uncje i do tego jeszcze po inflacji po ktorej to tak naprawde powinno kosztowac tysiace.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~jesh-dln

zapomniales o oplatach za prowadzneie konta, za posiadanie karty, za karte kredytowa, za wode z cytrynka dla prezesa, na fure miska I komóre dla jego sekretarki kochanki... I za ziewania I pierdniecia specjalistow z bozej laski zatrudnionych w bankach po kluczu 'krewni I znajomi krolika'

no I po narodowej sciepe na to by potem ta sciepe bez podatku transferowac zagranice

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~MacGawer odpowiada ~szlamowka

Przykład Grecji pokazuje, że państwo może na pstryknięcie palcami zablokować dostęp do pieniędzy w banku i to BEZ WOJNY. Na razie Grecy nie wiedza co im dokładnie gwarantują: 100 tys euro czy drachm. Nie wiedzą też, czy te ew. drachmy będą mogli podjąć od razu w całej kwocie i zamienić na inna walutę zanim straca wartość, czy może będzie im kapało kilkadziesiąt dziennie. Naprawdę zloto ktore państwo może zarekwirować po ZLOKALIZOWANIU indywidualnego banku ziemskiego jest srrrrrrasznie niepewne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~asd odpowiada ~szlamowka

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 11 ~tymitunie odpowiada ~szlamowka

po 650 kupujesz za rok juz od 3 lat wiec zycze powodzenia przy takim dodruku $ zeby wrocilo do takiej ceny!
oczywiscie ludzie wypompowali cene pare lat temu ale teraz juz wrocila do normy i znowu bedzie pelzac w gore! bez wojny to moga Ci zabrac z konta tak jak na cyprze czy w grecji a złoto moze wprowadzic obowiazkowy skup ale tylko debil zaniesie i odda!
kilogram złota to nie duża sztabka więc i schować nie trudno

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~Facepalm

Już myślę co będę robił z tą furą grosza zarobioną na lokacie?

! Odpowiedz
1 1 ~rew

nie zarobic ale minimalizować straty, a zestawienie po wuju

! Odpowiedz
1 10 ~matka

Co proponujecie?
Skarpeta?
Sejf?
Czy wykopać dołek w ogrodzie na oszczędności?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne