Ile może zająć komornik – nowe limity w 2016 roku i zmiany w przepisach

Kiedy komornik przystępuje do działania, nie może zająć wszystkich środków. Dłużnikowi powinny zostać chociaż minimalne kwoty potrzebne do przeżycia. Podajemy limity i kwoty wolne od zajęć komorniczych obowiązujące w 2016 roku. Ze względu na wprowadzone zmiany prawa, niektóre limity będą ustalane inaczej niż dotychczas.

[Aktualizacja 22.02.2017 r.]

Ile może zająć komornik w 2017 roku - sprawdź w artykule "Ile może zabrać komornik? Nowe limity potrąceń i kwoty wolne".

***

Komornik może prowadzić egzekucję z ruchomości i nieruchomości. Jednak popularnym sposobem, wskazywanym dotąd często przez wierzycieli jest także egzekucja z wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalno-rentowych ZUS czy środków pieniężnych zgromadzonych na koncie bankowym.

Przy zastosowaniu tych sposobów egzekucji komornik zawiadamia odpowiednio: zakład pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub bank o fakcie dokonania zajęcia. Wzywa przy tym dany podmiot, aby nie wypłacał dłużnikowi należnej kwoty, tylko przekazywał ją bezpośrednio do komornika. Dłużnik otrzymuje odpowiednie zawiadomienie zawierające jednocześnie zakaz odbioru zajętych kwot. Trzeba jednak pamiętać, że dla każdego z tych źródeł zaspokojenia wierzyciela ustanowiono prawne limity zajęć i kwoty wolne od egzekucji komorniczej. W świetle prawa nie do ruszenia przez komornika są też pewne rodzaje świadczeń, między innymi: świadczenia alimentacyjne, z pomocy społecznej czy stypendia na cele specjalne.

W 2016 roku obowiązują nowe limity zajęć komorniczych - wynikają one z aktualizacji podstaw uwzględnianych przy ich wyliczeniu, czyli np. najniższej emerytury lub renty czy płacy minimalnej w danym rok. Od września br. w życie wejdą też nowelizacje prawa zakładające inne kwoty wolne w przypadku zajmowania przez komornika rachunku bankowego.

Ile komornik może zająć z renty i emerytury?

Zgodnie z obowiązującym prawem, emerytury i renty podlegają zajęciu w wysokości 25 proc. Wolne od egzekucji i potrąceń są jednak kwoty odpowiadające 50 proc. najniższej emerytury lub renty, zależnie od rodzaju pobieranego świadczenia.

ZUS ogłosił pod koniec lutego kwoty najniższych świadczeń emerytalno-rentowych obowiązujących od 1 marca br. do końca lutego 2017. Zgodnie z najnowszym komunikatem ZUS, od marca 2016 roku najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wynosi 882,56 zł. Oznacza to, że 441,28 zł (50% z 882,56 zł) jest wolne od egzekucji i potrąceń. Natomiast najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi od marca 676,75 zł. Wolne od egzekucji i potrąceń jest zatem w tym przypadku 338,37 zł.

Emerytury i renty – kwoty wolne od egzekucji i potrąceń

Obowiązuje od

z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

z tytułu częściowej niezdolności do pracy

Najniższa emerytura

Kwota wolna

Najniższa renta

Kwota wolna

1 marca 2013

831,15 zł

415,58 zł

637,92 zł

318,96 zł

1 marca 2014

844,45 zł

422,83 zł

648,13 zł

324,07 zł

1 marca 2015

880,45 zł

440,23 zł

675,13 zł

337,57 zł

1 marca 2016

882,56 zł

441,28 zł

676,75 zł

338,37 zł

Źródło: Bankier.pl, opracowanie własne

Ile komornik może zająć z wynagrodzenia za pracę?

W przypadku zajmowania przez komornika wynagrodzenia za pracę, również przewidziano pewne limity i kwoty wolne od zajęć. Istotna w tym przypadku będzie jednak podstawa zatrudnienia. Inaczej komornik potraktuje wynagrodzenie otrzymywane z tytułu umowy o pracę niż np. dochody otrzymywane z tytułu umowy-zlecenia lub umowy o dzieło.

Zasadą jest, że jeżeli dłużnik jest zatrudniony na umowę o pracę, zajęciu podlega 50 proc. jego zarobków (lub 60 proc. - jeśli ściągane są zobowiązania z tytułu alimentów). Wolne od zajęcia jest jednak wynagrodzenie odpowiadające płacy minimalnej na dany rok. W 2016 roku wolne od zajęcia jest 1850 zł brutto (czyli 1335,69 zł netto). Kwota ta obowiązuje w przypadku jednego etatu, gdzie nie są stosowane podwyższone koszty uzyskania przychodu. W razie zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwoty wolne od potrąceń ulegają proporcjonalnemu zmniejszeniu adekwatnie do części etatu, na którą dłużnik pracuje. Inne ograniczenia są też stosowane w przypadku ściągania zobowiązania z tytułu alimentów.

Inaczej też kształtują się limity i kwoty wolne od zajęć, gdy dłużnik wykonuje pracę na podstawie umów cywilnoprawnych, takich jak umowy-zlecenia czy umowy o dzieło. W tych przypadkach zajęciu podlegają kwoty w całości, a komornik może nie pozostawić z otrzymywanego wynagrodzenia ani złotówki. Jest jednak pewna możliwość. Jeśli umowa-zlecenie lub umowa o dzieło są jedynym i stałym źródłem utrzymania dłużnika, mogą być zastosowane zasady obowiązujące w przypadku umowy o pracę. Chodzi tu o sytuacje, kiedy dłużnik od dłuższego czasu pracuje u jednego pracodawcy, otrzymuje stałe i w miarę regularne dochody, ale nie ma umowy o pracę. Istotne w tym zakresie będzie, aby dłużnik zgłosił to komornikowi, składając odpowiednie dokumenty i wnioski.

Czytaj dalej: Ile komornik może zająć z rachunku bankowego - ważne zmiany w prawie

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~Benia

Komornik wszczął mi egzekucję dt. długu zmarłego mężą . Otrzymuję rętę rodzinną w wysokości 1000 zł. Zobligowałam się na obecną chwilę , do spłaty samodzielnej zadłużenia komornikowi w wysokości 250 zł. , komornik na to przystał. Natomiast mam pytanie : Jeżeli dodatkowo pracuję na umowę zlecenie - praca cykliczna , umowa przedłużana drugi rok co trzy miesiące , to czy komornik może dokonać jej zajęcia czy też jeżeli wysokość z tytułu umowy zlecenia byłaby w wysokość najniższej krajowej nie mógłby zająć ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 6 ~Device

Dostałem list iż komornik zajmuje moje konto bankowego na którym na tą chwile nic nie ma. Kwota to 850 zł. Pracowałem na umowę o pracę ale zwolniłem się dokładnie w połowie lutego. Zarabiałem 2000 zł netto na umowie więc 10ego dostanę na konto 1000 zł. Wiem że ulga zajęć komorniczych przy umowie o pracę wynosi najniższą krajową czyli 1400 zł netto. Czy komornik zajmie jakąkolwiek kwote z rachunku ? Skąd komornik będzie wiedział że wynagrodzenie było z tytułu umowy o pracę ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 12 ~Ewa

Czy komornik może zająć podatek na dzieci ze składek zdrowotnych i spolecznych

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~bania40

jego nic nieinteresuje i zabiera mi dzi zabrał moze ci sie uda zebys dostała

! Odpowiedz
0 0 ~gośka

Witaj.Czytam twój wpis i widze ze nikt nie potrafi ci odpowiedziec.Ja sama jestem ciekawa.

! Odpowiedz
0 0 ~jagoda

jezeli chodzi ci o ulge na dzieci (zwrot z urzedu skarbowego) to tak ma prawo, pod warunkiem że pismo o zajęciu trafiło wcześniej do urzędu niż twój pit

! Odpowiedz
0 3 ~Dłużniq

Zastanawia mnie techniczna sprawa kwoty wolnej od zajęcia w pierwszym miesiącu tegoż, jeżeli zajęcie egzekucyjne wpływa do banku np. 20 dnia miesiąca. Przy czym przed 20. wykonywane były operacje na koncie, wpływały i przelewane były określone kwoty. Jak wtedy banki liczą tę kwotę wolną, ile ma się do dyspozycji do końca miesiąca? Np. 5. dnia wpłynęło 1300 zł, 8. wydano 900 zł, 14. wpłynął 1100zł, 16. wypłacono 1000zł. Łączne wpływy 2400zł, wydatki 1900zł, saldo i dostępne środki 500zł na dzień 20. kiedy nagle rejestrowane jest zajęcie np. 10000zł. Co wtedy zrobi bank? Pierwszy scenariusz, to do końca miesiąca mam wolne 1500zł, więc spox :) Drugi - bank zakosi te 500 zł i każde następne środki jakie ewentualnie wpłynęłyby na konto do końca tego miesiąca dla komornika. Czy ktoś wie, jak to działa w praktyce?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 8 ~Greg

Witam mam pytanie rozliczam sie z zona i 3dzieci zona ma komornika czy dostaniemy zwrot z urzedu podatkowego

! Odpowiedz
0 0 ~daro

do Greg - Jezeli mozesz to rozlicz się sam jeżeli masz na tyle zaliuczek pobranych, po drugie rozlicz sybko przed wpłynięciem zajęcia od komornika. np. On wysłał pismo a Ty się jescze nie rozliczyłeś kase otrzymasz , w drugą stronę Ty się rozliczyłeś a on wysyła pismo do urzędu po 2 tygodniach to urząd przelewa mu zajęcie. Minus jest taki że to wyścig szczurów , a przepisy w urzędach skarbowych nie są interpretowane. Mają na zwrot 3 miesiace.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~asdfgg

Jak masz umowę o pracę to jesteś kryty, ale jak masz ch*ową śmieciówę, to można Cię dojechać do zera.

Bogaci są bogatsi, biedni biedniejsi.

Dobra zmiana jak ch* !

! Odpowiedz
1 3 ~elka

KOMORNICY BIORĄ Z RENTY SOCJALNEJ Z ZAROBKÓW OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ 2 KOMORNIKÓW ZABIERA 1 OSOBIE TO CHIRY PRZEPIS MOŻNA TAK ? !!!!!!!!

! Odpowiedz
0 2 ~pomóżcie

Witam ...... ma może ktoś informacje na temat potrąceń komorniczych z tytułu dodatku za pracę w godzinach nocnych . Chcę się dowiedzieć czy komornik zajmie mi ten dodatek . Z wynagrodzenia z tytułu pracy mi nie potrąca

! Odpowiedz
0 2 ~zaew

za godz nocne za godz nadliczbowe zabierze

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 1 ~Jakub

Witam. Komornik zajął mi równocześnie wynagrodzenie i konto bankowe. Czy to oznacza, że zabierze mi wszystko ponad 1500?

! Odpowiedz
1 2 ~lewy

tak

! Odpowiedz
2 2 ~slawek

czy komornik morze wejsc na mieszkanie zony przed slubem lub na cos co kupila przed slubem jezeli sie chajtne z dlugiem u komornika

! Odpowiedz
1 0 ~Alicja

Czy komórek moźe zablokować konto na które będzie wpływały zasiłek dla bezrobotnych

! Odpowiedz
1 2 ~lewy

Moze ci zablokowac konto ale bedziesz mogla pobrac w kasie banku do kwoty 1500zl kazdego miesiaca

! Odpowiedz
0 2 ~Rodzic

A jak to wygląda kiedy mam ltzysadzane alimenty które łącznie wynoszą 80℅ mojej pensji a komornik zabiera mi z innych wierzytelności 50℅

! Odpowiedz
1 0 ~JK

A jak to wyglada jesli dłużnik pobiera zarówno rentę 3 grupy inwalidzkiej z tyt częściowej niezdolności do pracy i pensje za umowe o prace w wysokości pensji minimalnej?

! Odpowiedz
0 0 ~pełnoetatowiec

komornik ma prawo do zajęcia z renty , natomiast z pensji minimalnej nić nie potrąci bo kwota 2000 złotych brutto jest wolna od zajęć komorniczych

! Odpowiedz
0 7 ~olek

to czyli wychodzi na to że dłużnik według nowego prawa bedzie śmieciem dla komornika , gdzie on może wszystko a my dłużnicy bedziemy na warunkach Ałszwidz czy BRZEZINKI , - i nie dziwie sie że wszyjscy polacy spierdalają za granice

! Odpowiedz
0 2 ~aga

niby są kwoty wolne od zajęcia (na papierze) w rzeczywistości pobierają i z tego (miałam to).
A czy ze stypendium bank może przelać na komornika?

! Odpowiedz
2 4 ~czytelniczka

Witam, właśnie któryś raz z kolei napotkałam się z przypadkiem, że kobieta nie mająca długów oraz nie otrzymała żadnych pism od komornika z jakimkolwiek wezwaniem do zapłaty zajął wszystkie pieniądze z kąta (zabrał wszystkie pieniądze) twierdząc, że ma takie prawo. takie pytanie czy faktycznie ma prawo? Dodam, ze już nie pierwszy raz z tym Panem mieli problemy podobnego typu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Malgosia

Kto mi podpowie,czy wpływy z funduszu socjalnego są w połowie przekazywane do komornika?
a jak z pożyczką mieszkaniową?

! Odpowiedz
0 4 ~Majki

Dzień dobry.
Mam pytanie ile komornik w myśl nowych przepisów z 8 września 2016 może zająć na koncie dłużnika jeśli jest to zadłużenie alimentacyjne.Czy ma prawo zająć wszystkie posiadane środki na koncie na poczet zadłużenia???. Wszędzie podają tylko kwotę naliczana miesięcznie zwolniona od zajęcia jednak nie dotyczy ona alimentów stad moje pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~Malgosia

mam pytanie,co zrobić jeśli komornik pobiera połowę pensji z zakładu pracy,a więcej z tego samego wynagrodzenia z konta?Nie mogę dogadać się z komornikiem

! Odpowiedz
0 5 ~Olek

U Mnie na koncie zajął wszystko,na wszytkich kontach w różnych bankach.Komoras miał to gdzieś,kasy nie zwolnił.Powiedział ,że na koncie ma prawo zająć wszystko,więc zlikwidowałem konta i wypłatę dostaje do ręki.

! Odpowiedz
8 0 ~Joker

Wygrałem w totka100 tyś mam alimenty czy komornik się dowie

! Odpowiedz
0 6 ~Azalia25

Witam. mąż ma zajęcie komornicze na 2 kontach bankowych ( niestety pustych) i na US,ale tam też niczego nie ściągnie. co w takiej sytuacji następuje jako kolejne działanie by wyegzekwować należność jaką są alimenty przyznane pod klauzulą wykonalności. Co jesli mąż podjął pracę "na czarno" lub ma inne konta w innych bankach albo przekierowuje płatności na konto kochanki, brata ,ale ma płatne do ręki???Proszę o poradę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 9 ~beata622

Na konto mojego męża wpływają na moje imię i nazwisko 500+ i zasiłek rodzinny. Czy komornik moze zabrać z jego konta cześć zasiłku rodzinnego, a 500+ zaliczyć na poczet tej kwoty wolnej od zajęcia? Oraz bezpośrednio od byłego pracodawcy zabrać pensję za pół miesiąca, bo mąż stracił pracę, a była to umowa zlecenie?

! Odpowiedz
1 1 ~olek

z tego co wiem to 500+ ci ruszyć nie może lecz zasiłek rodzinny owszem że tak , jeżeli nie ma zajęcia na koncie to ci tych pieniążków nie ruszy

! Odpowiedz
2 9 ~Janina

a jeśli po długi L4 mam przyznane przez ZUS świadczenie rehavilitacyjne, ok. 2200 to ile może mi zabrać komornik za dług bankowy?

! Odpowiedz
0 0 ~Tomay

Wszystko wskazuje na to, że omawiana zmiana w Prawie Bankowym może doprowadzić do tragedii... Okazuje się bowiem, że banki zapis interpretują w ten sposób, że zezwalają na wypłacenie w ciągu miesiąca kalendarzowego co najwyżej kwoty wolnej. Każde obciążenie rachunku powoduje zmniejszenie kwoty wolnej od egzekucji. ..
Czyli: masz zajęcie na 1380 zł, a saldo na rachunku wynosi 0. Komornik mówi: wpłacić 1380, a zamknę sprawę. Rodzina przelewa kwotę 1380 na rachunek, lecisz do banku wypłacić to i zanieść komornikowi. A tu ZONK - 22 złote bank zabrał sobie tytułem prowadzenia rachunku i utrzymywania karty płatniczej przy braku stałych wpływów. I jak będzie efekt?
Nie wypłacisz tego - tylko 1358, a to nie zamknie sprawy u komornika, zatem zajęcie nadal obowiązuje. Już nic więcej nie wypłacisz (nawet na chleb), a każda złotówka, jaka wpadnie na rachunek (nawet 10 mln wygranej z totka) poleci do komornika.
Albo inaczej: dziecko zachoruje, otwierasz rachunek dodatkowy, na który znajomi/rodzina/ludzie dobrej woli przelewać mogą datki. Każde 10/50 złotych od razu przelewasz do lekarza/fundacji. I po kilku dniach z ŻADNEGO ze swoich rachunków nie wypłacisz nic... bo się wyczerpał SUMARYCZNY DLA WSZYSTKICH PROWADZONYCH W BANKU RACHUNKÓW LIMIT miesięczny... czyli 1387,50 (na dziś)... A ponieważ ludzie się skrzyknęli i kwotę tą uzbierasz i przekażesz do... drugiego dnia miesiąca, to... następne 30 dni zostajesz bez grosza, choć tysiące lecą na konto... WSZYSTKIE trafiają do komornika...
Nie ma co - teraz to nas udupili...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~Greg

Tomay, to tylko częściowo prawda, bo chociaż przepis jest jeden to wiele zależy niestety od konkretnego banku. Nieprawda, że jak bank pobierze swoją prowizję np. 15 zł to już nic nie mozesz zrobić do końca miesiąca - nadal masz prawo do kwoty wolnej, pomniejszonej o te 15 zł (czyli w tym przykładzie 1372,5zl) i nikt Ci łaski nie robi. Różnica jest tylko taka, że albo możesz te 1372,50 wypłacić w okienku, czy z bankomatu, przelać online czy zrobić zakupy i zapłacić tyle kartą (to jest podejście "normalnych banków" w tym zakresie, np. PKO B.P.), czy konto jest przyblokowane, a te 1372,5 możesz TYLKO wypłacić w okienku w oddziale banku (PeKaO S.A., Deutsche Bank) i zwykle stracisz na to chwilę, bo bank to musi zweryfikować, czy aby nie wypłaciłeś ani złotówki więcej niż kwz. Koszty "utrzymania" konta oraz inne opłaty i prowizje bank zaspokaja w pierwszej kolejności (to akurat zrozumiałe), potem komornika.
Niestety, prawdą jest ten "sumaryczny limit" wszystkich rachunków; co więcej dotyczy on rachunków dłużnika we wszystkich bankach, a nie tylko w jednym wybranym; na szczęscie jak na razie wymiana informacji kuleje i scenariusz typu :/// bank A dzwoni do banku B :Kowalski u nas już wybrał 900zł, zostało mu i u nas, i u was tylko 487,50 /// raczej nie jest prawdopodobny niemniej jednak inwigilacja pewnie postępować będzie (patrz hasło Centralna Informacja o Rachunkach)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Greg odpowiada ~Greg

... CIR, no i oczywiście "wspaniały" ePUAP...

! Odpowiedz
0 0 ~Małgosia odpowiada ~Greg

Witam,tu trochę przedmówca ma rację.Otrzymuję pobory 1 dnia m-ca.W październiku otrzymalam pensję i ponieważ 1 listopada to święto więc przelano mi pobory ostatniego października.Zostałam na listopad bez grosza

! Odpowiedz
0 2 ~Greg odpowiada ~Małgosia

Więc napisałem, ze częściowo prawda :) Bank patrzy na wpływy, więc jak coś "niespodziewanie" wpłynie na konto w miesiącu kalendarzowym, przekraczając k.w.z. (1500zł), to niestety nadwyżka ponad k.w.z. przekazywana jest komornikowi. Przedmówca pisał, że "zonk" - 20zł prowizji i koniec - nieprawda, po prostu może zmniejszyć kwz o te 20 zł (chociaż uczciwe rzecz biorąc, nie powinno, bo to są opłaty i prowizje dla banku i nie powinny one być wliczane do k.w.z. dłużnika, ponadto pobierane powinny być przed realizacją zajęcia komorniczego w pierwszej kolejności) i do tego się odnosiłem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Michał

witam mam zajęcie komornicze na koncie z tym że spodziewam się kilku przelewów w tym miesiącu komornik już zabrał część z pierwszego i zostawil wyżej wymienioną kwote czy zabiorą mi każda kolejną złotówke która zostanie przelana na moje konto skoro moje konto na ten moment jest puste??????
dzięki bardzo pozdrawiam

! Odpowiedz
0 5 ~Greg

Bank niestety zabierze i przekaże komornikowi, bo te 1387,50 w tym miesiącu już zużyłeś (jak rozumiem, bo napisałeś, że na ten moment konto jest puste). Jeżeli możesz, lepiej szybko zmień konto docelowe, podaj konto kogoś znakomego godnego zaufania, albo kogoś z rodziny, numer rachunku konta w serwisie typu YetiPay, rachunek techniczny kart prepaid, w ostateczności nawet swoje ale w innym banku np. swieżo otwarte (ale tu już ryzyko, że sytuacja się powtórzy i zostanie Ci znowu tylko 1387,50). Zależy też, jakiego rzędu kwot się spodziewasz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~agusia

mam pytanie jeśli komornik zajął rente i zus odcina na rzecz komornika tą kwote to oprócz tego może jeszcze zrobić ograniczenie na koncie czy powinien zejśc z konta

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Inka

Witam mam pytanie od wrzesnis zaczelam prace dostalam tylko umowe zlecenie na czerwca 2017 mam 3 komornikow teraz jeden przyslal do pracodawcy pismo o zajeciu jest to moj jedyny dochod i to nie staly we wrzesniu byl 980 zl a w grudniu 600 zl netto czy mam prawo ubiegac sie zeby nie zajmowal calosci??

! Odpowiedz
0 0 ~zyga

Musisz napisac do komornika ze to twoj jedyny dochod i przedstawic mu wyciagi z banku ze na konto wplywa tylko to wynagrodzenie i powinien odstapić od egzekucji

! Odpowiedz
1 2 ~zyga odpowiada ~zyga

chyba ze sa to alimenty to zajmie ci 60%

! Odpowiedz
0 1 ~antykomor odpowiada ~zyga

Ale jak to komornik potraktuje, to już inna sprawa, trudno powiedzić, na umowach zlecenie to jest "wolna amerykanka" zwłaszcza, że dochód nie jest stały.

! Odpowiedz
2 1 ~loster odpowiada ~zyga

Gówno prawda oni nie odstępują biorom i sie budują za wasze piniądze Chjeny

! Odpowiedz
0 1 ~aaaga

Witam
Mam zajęcie komornicze na wynagrodzeniu( w tym momencie L4ciążowe) zakład pracy przelewa na konto już pomniejszona wypłatę w wysokości ok.2000 .
Czy drugi komornik ma prawo zająć nadwyżkęz konta ponad 1387zł ? Będzie to podwójne ściąganie z wynagrodzenia. Czy mam prawo domagać się zwrotu przelanej przez bank kwoty?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~lewy

tak ma prawo zająć niestety i tu niechodzi czy drugi komornik bo i ten ci zabierze co z pensji juz potrąca.Kwota wolna do 1387zł wszystko co wpłynie poza tą kwote zostaje przelewane do komornika

! Odpowiedz
0 1 ~Greg

Tak, z tym ze masz zapewne zbieg egzekucji na koncie, to w myśl nowych przepisów nadwyżka pojdzie do pierwszego komornika, a ten będzie się rozliczał z drugim

! Odpowiedz
1 9 ~piotrek343

Dzien dobry mam pytanie jezeli zona zarabia brutto1300 to ile moze zabrac komornik z tej kwoty a drugie pytanie jezeli mam juz zajecie komornicze to czy drugi komornik moze mi blokowac konto

! Odpowiedz
0 0 ~Tomay

1. 1300 brutto, to netto pewnie około 1050 zł - to mniej niż minimum socjalne, więc z pensji nic nie może zabrać.
2. Jeśli jeden komornik dorwał Ciebie i zajął pensję/rachunek/cokolwiek, to każdy następny musi stwierdzić zbieg egzekucji i przekazać sprawę do tego pierwszego. On już będzie prowadził obie sprawy dzieląc uzyskane kwoty proporcjonalnie między obie sprawy...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Piotr

Jeżeli mam na koncie 16euro, to czy komornik może je zabrac i zostawić tylko 0,30c ? Skoro jest kwota wolna od zajęcia...
Na konto nie ma juz wpływu żadnego. Czy komornik wyczysci je do 0 ?

! Odpowiedz
1 3 ~Greg

Co to za bank, polski? Konto prywatne, czy firmowe? Konto walutowe w EUR, w polskim banku czy zagranicznym?

! Odpowiedz
10 12 ~lolek

mam pytanie jak pracuje na pół etatu i zarabiam 950 brutto i mam zajecie alimentacyjne to ile może zabrac komornik?ksiegowa do wypłaty przelała mi 305 zł.czy to może tak byc?

! Odpowiedz
5 21 ~daro

Mam pytanie obecnie pracuje na pełny etat najniższa krajowa ile może mi potrącać komornik bieżące alimenta

! Odpowiedz
0 8 ~Greg odpowiada ~daro

zajuma Ci 60% wynagrodzenia, przy alimentach nie ma tej bariery co przy zajęciach niealimentacyjnych

! Odpowiedz
1 10 ~Greg

Niestety, kormornik może Ci tyle właśnie zapi...ć, Chociaż mi wychodzi bliżej koło 350zł. Spytaj księgową o przedstawienie dokładnycch kalkulacji.

! Odpowiedz
8 23 ~by

Witam,mam pytanie pracuje na 3/4 etatu ,brutto mam 1500zl ,a na rękę dostaje 1100 , czy komornik może mi coś zabrać ?

! Odpowiedz
1 9 ~Greg

Jeśli brutto 1500 zł w odniesieniu do 3/4 etatu, to jest 2000 zl za cały etat. Do końca roku zakosi Ci tylko około 75zl, a od 2017 roku już nic:) o ile podwyżki nie dostaniesz. I pod warunkiem, że nie są to alimenty. Wówczas i teraz (do końca roku), i póżniej żegnajcie 660 zł.

! Odpowiedz
2 0 ~dana

a jeśli wpływ na konto przekroczy te 1360 zł to komornik może zabrać wszystko czy jednak tę minimalną kwotę zostawi?

! Odpowiedz
0 16 ~Greg

jak wpływ na rachunek bankowy przekroczy 1387,50 zł w danym miesiącu, to każda nadwyżkę bank ma obowiązek przekazać komornikowi. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Już kilka razy wcześniej poniżej to opisywano.

! Odpowiedz
3 0 ~arguska

a ja mam pytanie jezeli na konto wpływa 1100 zł a komornik mi zostawił na konce tylko 50zł awczesniej niczym zakład pracy wysłał pobort potrącił mi 62 zł czy to jest legalne

! Odpowiedz
1 0 ~nina odpowiada ~Greg

witam mam takie pytanie 1.12.2016 pobrałam do reki wczasowe 10 12.2016dopiero bedzie to opodatkowane ,wynagrodzenia brutto mam 1980zł ile ksiegowa moze przelac na komornika jesli mam zajecie komornicze

! Odpowiedz
0 3 ~Greg odpowiada ~nina

Za mało danych. Alimentacyjne czy niealimentacyjne? Podstawowa sprawa.

! Odpowiedz
0 4 ~Greg odpowiada ~arguska

Jeśli wpływa Ci 1100zł obojętnie skąd na miesiąc i nie więcej, twój bank coś nabroił. Co to znaczy ze Ci "komornik zostawił na koncie tylko 50zł", komornik nie ma technicznej możliwości bezpośrednio zapieprzyć kasy z konta. Żądaj wyjasnieńod banku.

! Odpowiedz
2 8 ~ilona

Dlaczego ustalono kwotę wolną od zajęcia komorniczego dla pracujących na umowę na 1388zł natomiast juz dla emerytur i rent czterysta zł z hakiem. Czy emeryt lub rencista czy ten mający rentę rodzinną żyje taniej a może nie musi płacić rachunków. Chora ustawa zresztą jak całe nasze rządy.

! Odpowiedz
3 16 ~Ilona

Niema co sie dziwić ze tak jest zyjemy w popierdo... kraju...

! Odpowiedz
2 12 ~Emeryt

Jak sobie wyobraża Państwo, komornik, że emeryt wyżyje za 500-600 zł ???!!! Nic tylko się powiesić i mieć w upie to państwo, które TAK dba o suwerena (ostatnio popularne słowo), obywatela RP !!!

! Odpowiedz
1 14 ~heheh

nie się powiesić - ale jeśli już, to lepiej wcześniej powiesić komorrnika :))))

! Odpowiedz
1 4 ~yeah odpowiada ~heheh

telefon do przyjaciela = "seryjnego samobójcy"? buahahaa

! Odpowiedz
20 3 ~jan

Dłużnicy się cieszą jak wierzyciele pakowani są w rogi, z uwagi na fakt że najniższa pensja jest nie do ruszenia, nic tylko kantować i spać spokojnie.

! Odpowiedz
0 21 ~antykomor

... odezwał się przeuczciwy Jan Niezłomny. Tobie też się może podwinąć noga, a wówczas przekonasz się, jakie klawe jest życie na granicy wegetacji... więc nie feruj wyroków, a zwłaszcza nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

! Odpowiedz
1 9 ~Janeczka

Rentę mam w wysokosci brutto 1978,37 (netto 1640..) 25% z brutto to 494,59 i tę kwotę zabiera komornik z potracenia netto , czyli 1640 - 494,.. / TO NIE JEST 25%.Poza tym podatek i ubezpieczenie obliczone z brutto potracane jest od kwoty 1640 -494 . I INACZEJ ...komornik zabiera żywą gotówkę wyliczona od kwoty wirtualnej brutto .

! Odpowiedz
0 9 ~Krzysiek

Czy komornik może obecnie zająć wynagrodzenie o pracę (u pracodawcy) i jednocześnie rachunek bankowy, na który przychodzi reszta pensji?

! Odpowiedz
0 7 ~antykomor

Niestety tak. Przynajmniej tak może się stać z automatu, i wtedy trzeba będzie interweniować u komornika, żeby zwolnił od zajęcia wpływy z tytułu wynagrodzenia.

! Odpowiedz
1 0 ~Majka

Niestety zajmuje i wynagrodzenie i z rachunku bankowego zostawia tylko 1387,50 wolne od zajęć komorniczych według najnowszej ustawy bankowej słynnego już art 54

! Odpowiedz
9 4 ~Przemek

Czyli oznacza to iż nawet jeśli kwota wolna od zajecia zostanie przekroczona to I tak komornik musi zostawić te 1386 zł? I będę mógł z niej korzystać co miesiąc?

! Odpowiedz
0 9 ~antykomor

dokładnie tak, komornik dostanie goovno, o ile tylko wpływy w danym miesiącu nie przekroczą 1387,50 zl (od 01.01.2017 - 1500 zł)

! Odpowiedz
3 0 ~mariusz

mam na umowie 1850zl .zarobilem 2500 z czego komornik potracil mi na alimenty 1427zl zostalo mi 1073zl . zastanawiam sie czy mogl tyle potracic

! Odpowiedz
2 0 ~Mm

komornik nie patrzy na umowe tylko na przelewy na konto bankowe, na koncie musi zostac Ci minimum.

! Odpowiedz
0 7 ~antykomor

To był "cywilizowany" komornik, zostawił Ci "na flaszkę" a nawet dwie. Zakosił Ci 58% wynagrodzenia brutto (1427zł z 2500zł), chociaż mógł 1500 zł. Egzekucja z tytułu alimentów - komornik może zająć 60%!

! Odpowiedz
0 4 ~antykomor odpowiada ~Mm

@Mm: Pan Mariusz napisał, że komornik mu potrącił na alimenty. Z tego sformułowania wnioskuję raczej, że było to zajęcie "u źródła", czyli w u pracodawcy. A konto bankowe, istotnie, nie może ogołocić więcej niż do wysokości 1387,50 zł (do końca 2016r., później 1500 zł)

! Odpowiedz
4 1 ~etie

Ludzcie patrzecie dosłownie komornikowi na rece. W XII 2013r zapadł wyrok wierzyciel Gmina Kraków wystapił o nakaz zapłaty kwota łaczna jakieś 200zł. Czekałam na rente,dostałam w lutym 2014r, Co naliczyła kasjerka wpłaciłam w kasie. Rok 2016r dostałam nakaz komorniczy
na kwote łaczną około 1000zł mama na 700 lacznie. Komornik zajął mi rente i mamie.
Co ciekawe kwota--naleznośc główna O odestki 0 koszty egzekucji 457zł ale od czego.
Wnosze pismo do Sadu i komornika.Komornik zwraca mojej częśc pieniedzy po kolejnym pismie wraca mi cześc .Nie daruje mu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 ~wario

Komornik może wszystko. Zajmuje np. 50% wynagrodzenia z umowy o pracę, 25% emerytury, pozostałą część mógł do tej pory bezkarnie zabrać z konta bankowego. Oczywiście mamy prawo wnieść skargę do prezesa sądu rejonowego. Nic oczywiście to nie zmieni. Komornik ma jeszcze kilka sposobów okradania dłużnika. Jeden z nich to koszty egzekucji. 8% z emerytury, umowy o pracę itd. ... Oczywiście standard to 15 %. Można się odwołać do prezesa sądu, nic to oczywiście nie zmieni. Kolejny dil to koszty zastepstwa adwokackiego. Tutaj okradają dłużnika wspólnie komornik i adwokat. Stawkę minimalną np przy egzekucji powyżej 200 000 PLN wynoszącą 18000 PLN można zwiekszyć o 600 % czyli do 10800 PLN. Komornik zwyczajowo może przyznać więcej bo co mu zależy jest się czym dzielić. A jakby co to skarga trafi do kolesia prezesa. I tak w obliczu prawa bandyci okradają obywatela w wolnym kraju.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 ~Kleo

A czy komornik może wziąć mi bez żadnego pisma wcześniejszego pieniadze zgromadzone na rachunku bankowym pomimo, że przyszło zajęcie wynagrodzenia ??

! Odpowiedz
2 0 ~Kleo

dodam tylko, że na konto wpłyneło głównie polisa pośmiertna po rodzicu oraz narzeczonym

! Odpowiedz
0 0 ~Egon

Jak przyszło zajęcie wynagrodzenia to to jest właśnie to pismo. Teraz jest tak, że miesięcznie komornik nie może zająć kwoty najniższej krajowej pensji to jest 1355,69 zł jeżeli masz na koncie więcej pieniędzy to wszystko to co masz powyżej tej kwoty 1355,69 zł zostanie Ci zajęte do wysokości długu . Kiedyś było inaczej wolna od zajęcia na rachunku była kwota do 11,000 czy 12,000 zł jednorazowo czyli jak coś uzbierało się powyżej tej sumy to dopiero mógł ci zająć i to było nie miesięcznie tylko ogólnie . Jeżeli masz podstawy , brakuje Ci środków do życia to możesz zaskarżyć tę czynność do sądu to kosztuje 100 zł . Wiem to od pani z banku mojego .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~antykomor odpowiada ~Egon

Egon, twoja wypowiedź wymaga sprostowania, bo pomieszałeś różne sprawy (być może w nerwach nie wszystko zrozumiałeś, co "pani w banku" mówiła, albo i ona trochę namieszała) Te 1355zl z groszami, to nie jest i nigdy nie była kwota wolna od zajęcia w odniesieniu do rachunku bankowego, tylko "ogołocone" już przez komornika wynagrodzenie. Przed 08.09.2016, to, co się z nim działo później, zależało zarówno od tego, czy w banku wykorzystałeś już ("starą") kwotę wolną od zajęcia (równą trzykrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia,,, bla bla,,, w/g GUS) i wynoszącą w 2016r. przed zmianą przepisów około 13000 zł, jak i od samego banku. Jeżeli nie miałeś więcej niż te ok. 13000 na koncie/kontach, albo twoje łączne wpływy od momentu, kiedy bank otrzymał od komornika informację o zajęciu twojego konta/kont nie wyniosły więcej, to w zależności od banku miałeś już kłopot albo jeszcze nie. Niektóre banki (np. mBank, PKO BP, Inteligo) pozwalały swobodnie używać konta (przelewy, wypłaty, płatności kartą) w ramach starej k.w.z., tak że właściwie mogłeś nawet nie zauważyć zajęcia. Inne (np. Deutsche Bank, PeKaO SA) od razu blokowały swobodne użycie konta (saldo zerowe, albo ujemne, brak możliwości wykonania przelewu czy płatności kartą lub wypłaty w bankomacie; jedyne co wchodziło w grę to wypłata "w okienku" w oddziale banku, do wysokości starej k.w.z. czyli ok. 13000). A te wspomniane wcześniej 1355zł to mogłeś tylko wypłacić w banku ("w okienku") po wykorzystaniu starej k.w.z., jeżeli interweniowałeś u komornika, że już Ci pobiera kasę z wynagrodzenia "u źródła", czyli u pracodawcy, i ma Ci zwolnić to okrojone wynagrodzenie, abyś miał zapewnione minimum egzystencjalne. Wtedy bank (zwykle specjalny departament do spraw zajęć egzekucyjnych, wyżej niż lokalna placówka banku) każdorazowo weryfikował, czy aby na pewno konkretny wpływ na konto to właśnie ta kasa z wynagrodzenia i czy możesz ją wypłacić. Dlatego nigdy nie było to ani szybkie, ani przyjemne. Inne wpływy bank wysyłał komornikowi (bo już przekroczyłeś starą k.w.z.)
Od 08.09.2015 k.w.z. ustalana jest w skali miesiąca i wynosi 1387,50 zł (75% wynagrodzenia minimalnego brutto) czyli "nowa" k.w.z. Teraz tyle ma Ci zostać na koncie, nadwyżki bank przekaże komornikowi. Od 01.01.2017 będzie to 1500zł (bo wynagrodzenie minimalne 2 kPLN). Nowa k.w.z. resetuje się w każdym kolejnym miesiącu, zaś "niewykorzystane nadwyżki" nie przechodzą na kolejny miesiac. Raczej nie powinno już dochodzić do sytuacji podwójnego ograbiania przez komornika wynagrodzenia wpływajacego na rachunek bankowy dłużnika. Natomiast dalej wspomniane banki - molochy (PekaO S.A., Deutsche B.) nie umożliwiają normalnego korzystania z konta w ramach nowej k.w.z. - trzeba dymać od oddziału i załatwiać sprawy w okienku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Greg odpowiada ~Kleo

Jeśli ktoś ma nad sobą widmo egzekucji komorniczej, to przyjmowanie znacznej kasy (np. z polisy) na swój własny rachunek bankowy to co najmniej lekkomyślność, zwłaszcza w obliczu nowych przepisów. Banki zostawią wam tylko 1387,50. Więc UWAGA!

! Odpowiedz
0 1 ~antykomor odpowiada ~Greg

A od nowego roku 2017r., całe 1500 zł :)

! Odpowiedz
0 0 ~miisiak

A mnie ten chory system sam wylądował w problemy finansowe, gdzyż mój pracodawca otrącał mi z pensji na alimenty ale ich nie odprowadzał. Jemu za to nic bo firma upadła, a mnie kierowcy zawodowemu zatrzymano za to prawo jazdy. Dziś jestem bez pracy, ZUS opłaca za mnie urząd pracy, ja pracuję na czarno, nie płacę podatków, na alimenty płacę 50 zł miesięcznie resztę płaci państwo. Mam konto techniczne taką karta ING Banku do której komornik niema dostępu, i taka karta działa pomimo poszukiwania moich kont bankowych przez wybitnie wścibskiego komornika. Wyrób sobie konto w ING banku i masz spokój.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~jabol97

mi wlasnie teraz zaja 1ooo zl a wzialem 1500 dlug bankowy czy mogl to zrobic ?

! Odpowiedz
0 0 ~Stan

Czy ktoś z Państwa ma ślad w pamięci (chodzi o przepis) jaką kwotę może zająć komornik w stosunku do kwoty dłużnej , w tym wysokość kwoty z wartości nieruchomości ( wycenionej przez biegłego sądowego ). Precyzyjniej: kwota do egzekucji - 20 tysięcy . Zajęta nieruchomość - 360 tysięcy , zajęta wierzytelność - 71 tysięcy . Depozyt (złożony przez osobę mającą interes prawny dot. zwolnienia z zajęcia nieruchomości ) na pokrycie roszczenia 23 tysiące .
Z tym, że istnieją zabezpieczenia dłużnika co do możliwości egzekucji z nieruchomości i ruchomości oraz wierzytelności bowiem w I instancji został - tytuł wykonawczy - pozbawiony wykonalności .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~maryla

Cześć,
ile zabierze mi komornik z pół etatu , na rekę dostaje 830 zł
czy z tej kwoty tez mi zabierze?

! Odpowiedz
0 1 ~lewy

nie zabierze ci nic

! Odpowiedz
0 3 ~Greg odpowiada ~lewy

pod warunkiem, że to nie za alimenty, tylko inne zadlużenia

! Odpowiedz
1 2 ~Lu

UWAGA!!!! NIE MYLCIE!!!! "W świetle prawa nie do ruszenia przez komornika są też pewne rodzaje świadczeń, między innymi: świadczenia alimentacyjne, z pomocy społecznej czy stypendia na cele specjalne". Stypendia specjalne ( art. 831 § 1 pkt. 2a (nie pkt. 2) Kodeksu postępowania cywilnego ) są to środki pochodzące z programów finansowanych z udziałem środków budżetu Unii Europejskiej. W SZCZEGÓLNOŚCI OSOBOM POSIADAJĄCYM ZOBOWIĄZANIA ALIMENTACYJNE!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Lukaaa

"W świetle prawa nie do ruszenia przez komornika są też pewne rodzaje świadczeń, między innymi: świadczenia alimentacyjne, z pomocy społecznej czy stypendia na cele specjalne". Stypendia specjalne ( art. 831 § 1 pkt. 2a (nie pkt. 2) Kodeksu postępowania cywilnego ) są to środki pochodzące z programów finansowanych z udziałem środków budżetu Unii Europejskiej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Lukaaa

żeby nikt nie mylił :)

! Odpowiedz
0 1 ~Lu odpowiada ~Lukaaa

bo są specjalne i te specjalniejsze :) he

! Odpowiedz
0 1 ~Lukaaa

Stypendia specjalne ( art. 831 § 1 pkt. 2a (nie pkt. 2) Kodeksu postępowania cywilnego ) są to środki pochodzące z programów finansowanych z udziałem środków budżetu Unii Europejskiej.

! Odpowiedz
0 1 ~Milena

Komornik nie ma prawa zabrać pieniędzy z funduszu,opieki,500 plus,alimenty,rodzinne a tym bardziej macierzyński.Proszę zrobić odwołanie.Musi zwrócić cala kwotę.Jak to nie poskutkuje napisać maila do Izby Komorniczej.Na pewno pieniądze będą oddane

! Odpowiedz
1 0 ~Lu

Pani Mileno, nie może ale zabiera (z konta)!

! Odpowiedz
1 0 ~Lu

i radził bym od razu skargę do Ministra sprawiedliwości !

! Odpowiedz
0 0 ~aneta1234a

zasiłek macierzyński komornik ma prawo zająć

! Odpowiedz
0 0 ~Lu odpowiada ~aneta1234a

nie powinien

! Odpowiedz
0 0 ~BARTEK

MNIE BANK POINFORMOWAŁ,ŻE WOLNĄ KWOTE BĘDĘ MÓGŁ POBRAĆ W PLACÓWCE .A KARTĘ MOGĘ ZNISZCZYĆ.

! Odpowiedz
0 0 ~aneta

komornik z macierzyńskiego w tym miesiącu potrącił mi 450zł wczoraj zablokował mi konto na którym miałam 1000zł i zablokowano mi 710zł mam dwoje małych dzieci i jestem jedynym żywicielem rodziny czy komornik może ściągać ten sam dług i z konta i macierzyńskiego.

! Odpowiedz
0 0 ~Aga

Zapewne zwrot bank potraktował jako wpływ na rachunek i zablokował ta kwotę.

! Odpowiedz
0 5 ~Patryk

Może ktoś mnie uświadomić?
Wpłaciłem 2100 złotych na konto, zablokowane ponad 700 złotych z tego od razu, to rozumiem. Zostawili 1300 złotych wolne, dokonałem płatności online kartą, po kilku dniach płatności wróciła i nosi tytuł zwrot, kwota taka sama, pobrali również prowizję za przewalutowanie. Na koncie zostało 99 złotych z 2100 złotych. Zajęte wszystko.
Jaki przepis mówi że bank zabezpiecza całość kwoty na rachunku zostawiając 99 PLN na ewentualne opłaty za konto i kartę?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~Lu

jeżeli zwrot został zajęty a transakcja była wykonana ze środków nie podlegających egzekucji (kwoty wolnej) musisz zadzwonić do banku i o tym powiadomić bank inaczej nie odzyskasz pieniędzy.

! Odpowiedz
5 5 ~ewika

Jestem w zwiazku nieformalnym ,mieszkamy razem czy komornik moze zajac mi samochod na rzecz zadluzenia partnera

! Odpowiedz
1 0 ~Lu

no co ty. Oby nim tylko nie jeździł bo jak udowodni, że on nim włada będzie mógł

! Odpowiedz
1 0 ~Lu odpowiada ~Lu

ale jak ustali, że tylko stoi pod blokiem to też go weźmie :)

! Odpowiedz
0 2 ~Greg odpowiada ~Lu

z tym "władaniem" to sprawa oczywista, skarga do sądu rejonowego i Krajowej Rady Komorniczej i się odechce temu geniuszowi zajmowania cudzego auta.

! Odpowiedz
0 2 ~yeah odpowiada ~Lu

Jak pójdę do sąsiada na imprezę i będę siedział na jego kanapie, to jak przypadkiem wpładłby komornik to zajmie tę kanapę, bo jestem w jej władaniu???? Durne pojęcie, już lepszy tekst o krowie , trzech kozach i zapasie opału.

! Odpowiedz
0 1 ~xxx

Witam, jak to w koncu jest..przyszla mi wyplata..komornik zablokowal mi najpierw ponad 500zl..za kilka dni patrze a tam juz jest 725zl..kwota wolna od zajecia bylo ponad 1300zl..wczoraj juz 1100 a dzis patrze ( 6 rana juz jest okolo tysiaca)..

! Odpowiedz
0 3 ~Ja

Mi z Pekao komornik zgarnął świadczenie rodzinne i macierzyńskie z ZUS. w bardzo złym momęcie. Nie mogłam zapłacić za leki dla 10 miesięcznej córki i siebie. Z gorączką, ledwożywa załatwiałam pieniądze. po kilku dniach. Komornik kazał sobie napisać wniosek i czekać. Wysłałam mu maila o waszym artykule , że należy mi sie to minimum egzystencjale- nie odpowiedzial. Zadzwoniłam, to powiedział, że to bank decyduje. Napisałam reklamację do banku to bank rozpatruje. A ja bez pieniędzy, z małym dzieckiem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~Lu

Nie prawda , proszę nie dać się zbyć komornikowi. On musi wysłać pozwolenie o możliwości wypłat w stosunku procentowym do banku. Jeżeli Pani go posłucha zostanie pani bez grosza. Najlepiej w takiej sytuacji wnieść skargę na komornika do ministra sprawiedliwości , Odraz go zawiesi

! Odpowiedz
0 4 ~Roman

Witam wszystkich z należytą empatią i szacunkiem, komornik pozostawił mnie z emerytury 441,28PLN i to jest zgodne z aktualnie obowiązującym prawem.
Pytam jednak rządzących i ustanawiających prawo czy można przeżyć za te nędzne grosze będąc jeszcze schorowanym,samotnym,bez możliwości dorobienia?
Proszę o sugestie jak zaradzić w takiej sytuacji.

Pozdrawiam

Roman

Mój email: rzbj@wp.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~baster

mi gwizdnął 1000 zł.! a zarabiam 1300 a z renty też bierze ?

! Odpowiedz
1 0 ~Kaja

Miałam problem z 500+ bank bph zablokował mi te pieniądze na koncie bo mam egzekucję komornicza oczywiście w moim mieście są tylko placówki partnerskie więc musiałam jechać 80km do miasta gdzie mają siedzibę własną banku tam założyła mi Pani sprawę o wypłatę pieniędzy na które czekałam 2h pod bankiem po czym mi wypłacił masakra bank nie warty polecenia najlepiej dac sobie z nim spokój !!!! Ostrzegam wszystkich zmieniajcie bank tylko na gm zarabiają trzymając pieniądze

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~Lu

najpierw pisze Pani BPH później GM? Co to oznacza proszę sprecyzować o jaki Bank Pani chodzi??

! Odpowiedz
1 1 ~Aga

Juz to zrobiłam, tyle ze mbanku na koncie są pieniądze zablokowane od lutego pochodzące z ulgi prorodzinnej. Odsetki rosną a bank Na nich zarabia.

! Odpowiedz
1 3 ~DANEK

PIENIĄDZE Z ULGI PRORODZINNEJ MUSI BANK CI ODDAĆ.ZATEM M BANK MOŻESZ OSKARZYĆ O KRADZIERZ!

! Odpowiedz
0 2 ~biedak

to zlodzieje i tyle

! Odpowiedz
0 2 ~lewy

To trzeba zmienic bank chyba nic innego nie pozostaje

! Odpowiedz
0 0 ~Aga

Pisałam do fakt i gazety wyborczej,ale żadnego odzewu z ich strony. Mam dziwne wrażenie ze sami nie wiedza jak to ugryźć. Z tego co wiem a dużo dzwoniłam to wszystkie banki oprócz tego jednego udostępniły wszystkim kwotę wolną......

! Odpowiedz
0 0 ~bartek

zmieniłaś bank?

! Odpowiedz
1 5 ~bartek

to dlaczego w M BANKU na infolini twierdzą ,że nowe zasady zajęcia egzekucyjnego na koncie dotyczą gdy komornik wysyłał informacje po 8 września a wcześniej są stare zasady natomiast w 3 innych bankach poinformowano mnie ,że to dotyczy wszystkich ja wiem ,że racje jest po stronie 3 banków .To dlaczego M BANK łamie przepisy? To w końcu jest karalne!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Aga

Mam ten sam problem z mbank
Napisałam skargę do nadzoru finansowego i rzecznika finansowego,ale niestety cisza. Wszystkie inne banki wprowadziły kwotę wolną do wszystkich zajęć a mbank tylko do tych powstałych po 8 września. Ten bank to totalna porażka!!!!!!

! Odpowiedz
1 2 ~bartek odpowiada ~Aga

skieruj wniosek to prokuratury za złamanie artukułu(Dz. U Nr 200, poz. 1679, z późn. zm.20) ).W mediach też można to rozgłosnić!

! Odpowiedz
0 2 ~RRR odpowiada ~Aga

nieprawda - przed 08 września obowiązywała kwota wolna około 13 tys.(jednorazowo) Mam taki przypadek (bank PKO BP) zajęcie komornika 31.08. obowiązywała kwota 13 tys. po 8 września wprowadzono nową kwotę 1387,50 zł. należną co miesiąc.

! Odpowiedz
0 4 ~yeah odpowiada ~Aga

No właśnie, mBank. Też mam identyczną sytuację - dalej obracam się w ramach kwoty wolnej od zajęcia rzędu 13000zł. Zajęcie trwa od czerwca 2016r. Wykorzystane pewnie już jakieś 5000zł, ciężko ocenić dokładnie. Na szczęście można spokojnie obracać kasą na tym koncie. Zastanawiam się jednak, co się stanie gdy wyczerpie się "stara" kwota wolna (czyli ok. 13000). Czy dopiero wtedy z automatu mbank właczy mi "nową" kwotę wolną od zajęcia (czyli 1387,50 zł)? Mam też Inteligo, tam wykorzystałem starą kwz już w czerwcu, ale ponieważ był zbieg egzekucji (dwa sępy na jednym koncie) bank nie zrobił nic, wisiały sobie te zajęcia aż do 8 września, od tego czasu można swobodnie gospodarować na koncie (przelewy, platności) do wysokości KWZ. A taki Deutsche Bank czy PeKaO, tępę molochy, nieważne czy stara, czy nowa kwz, uniemożliwiają normalne korzystanie z konta, można tylko wypłacić kasę w okienku...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 0 ~Rafal

Zabrabion sredni 1500zl ile moze wziaz komornik wynagrodzenia o prace

! Odpowiedz
0 2 ~bartek

1388 zł musi ci zostawić zarówno w banku jak i w firmie w której pracujesz

! Odpowiedz
0 0 ~mietek odpowiada ~bartek

mam zadluzenie z tytulu zadluzenia w banku;karta kredytowaa;ZUS zostawia mi 1165zl.Po zmianach przepisow sadzilem,ze bede otrzymywal 1388zl. dzwonilem w tej sprawie do ZUS w Elblagu ,naczelniczka odpowiedzila mi,ze nie mam racji.Czy ktos odpowie mi kto ma racje?

! Odpowiedz
0 0 ~JA

A rolnikowi i prowadzącemu działalność zajmuje całość!!!

! Odpowiedz
0 7 ~Tysiace_pytan

Wspaniale przepisy, esencja "dobrej zmiany". Teraz dluznik o zajeciu komorniczym dowie sie przy kasie w sklepie, kiedy bedzie próbował kupic jedzenie. Bo zanim dostanie powiadomienie pocztą komornik juz będzie urzedowal na jego koncie. Zanim dłużnik dowie sie o co chodzi minie kilka dni, potrzebnych na dostarczenie listu poleconego. W tym czasie przecież na pewno bez problemu może jezdzic osobiscie do banku i potem do kancelarii szukac informacji. W koncu nie pracuje z pewnością. Bardzo to jest wspanialomyslne, tylko pogratulowac! Proobywatelskie równie jak grzebanie przy ustawie o Trybunale Konstytucyjnym oraz przy ustawie antyaborcyjnej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 5 ~aśka

ale Komornik chyba jest na życzenie Dłużnika, sam sobie winny że nie spłacił swoich zobowiązań ...

! Odpowiedz
13 1 ~MY

Zanim komornik zajmie wynagrodzenie, to daleka droga i przez ten czas dłużnik nie robi nic aby spłacić zobowiązania! To do kogo pretensja? Ktoś kiedyś za niego zapłacił i wtedy dłużnik nie pytał czy wierzyciel ma za co kupić jedzenie! To tylko odebranie swojego.

! Odpowiedz
1 11 ~psc odpowiada ~aśka

lub też odsetki które nalicza komornik są tak potężne że choć dłużnik ma chęć spłacania to przerasta to jego możliwości

! Odpowiedz
1 6 ~biedak odpowiada ~aśka

Kobieto jeszcze nie wiesz dlaczego ludzie maja zobowiazania niektorzy musza pozyczac zeby przezyc to wszystko specjalnie jest tak zrobione i wyliczone by niestac bylo tych najbiedniejszych i zeby brali kredyty a pozniej wszyscy zarabiaja i widze ze to sie nie zmieni zarob1300 oddaj 800 komornikowi 200 dojazdy do pracy i zyj se to wtedy pogadamy Paniusiu
Najpierw zachecaja do robienia dzieci a pozniej stajesz sie niewolnikiem dlugow i masz zycie z glowy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 0 ~Lu odpowiada ~aśka

nie wiesz o czym mówisz:

! Odpowiedz
0 0 ~Magda

zarabiam minimalna krajowa,w sierpniu komornik mi zabral z konta przeszlo 1100 zlotych jednorazoeo zostawiajac na oplaty I na zycie 250 zlotych! czy nowe przepisy rowniez mnie obejmuja,jezeli pozyczka z parabanku byla wzieta w roku 2008?,a ja sama musialam odejsc z pracy przez mobing przez co ona do konca nie zostala splacona...

! Odpowiedz
1 4 ~anna

nie mogla sie skonczyc egzekucja bo u tego samego komornika mam druga sprawe wiec zwrocil mi pewnie wolna kwote ktora jest dostepna od wrzesnia

! Odpowiedz
1 3 ~608232037

WITAM! MAM PYTANIE CZY KOMORNIK MOŻE ZABLOKOWAĆ CAŁĄ PENSJĘ NA WEEKEND TJ OD 30.09-03.10.2016 JESTEM MATKA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCĄ DZIECKO I PAN KOMORNIK KOZIARA ZAJĄŁ MI WYNAGRODZENIE W WYSOKOŚCI 999 ZŁ.I POŁOWĘ ALIMENTÓW W WYSOKOŚCI 300 ZŁ.PRZY MOICH POBORACH 2350 ZŁ.I 600 ZŁ. ALIMENTÓW.NADMIENIAM,ŻE OD 30 WRZEŚNIA MAM ZABLOKOWANE CAŁKOWICIE POBORY PONOĆ DO 03.10.2016R PYTAM CO MAM DAĆ DZIECKU JEŚĆ PRZEZ TE TRZY DNI SKORO JESTEM JEDYNĄ ŻYWICIELKĄ.PROSZĘ O POMOC.PAN TEN TEŻ PRZESŁAŁ ZAJĘCIE NA MOJE Z MAMĄ WSPÓLNE KONTO ZEROWE
NIE INFORMUJĄC MAMY O POWYŻSZYM FAKCIE .CZY TO TAK MA BYĆ W PRAWORZĄDNEJ POLSCE.DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJE.POZDRAWIAM.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 2 ~wer

długi się spłaca

! Odpowiedz
0 16 ~pietrucha odpowiada ~wer

obys sam w takiej sytuacji się znalazł cudowny doradco

! Odpowiedz
1 0 ~anna

jesli wykorzystalam stara kwote wolna i mialam konto zablokowane a teraz we wrzesniu komornik mi zwrocil zwrot nadplaty w kwocie ok 1380zl to teraz w pazdzierniku bede mogla wyplacic kwote wolna ?

! Odpowiedz
0 0 ~antykomornik

Kobieto jak komornik zwraca jakąś kasę to oznacza, że skonczył egzekucję zadzwoń zapytaj co i jak nie ma w kraju komornika co jak prowadzi egzekucje i zabierze coś to zwraca przed zakończeniem egzekucji. Zadzwoń spytaj poproś o pismo o zakonczeniu egzekucji i tyle.

! Odpowiedz
2 0 ~Nati

Panie Miłoszu. Bank od 8.09.ma prawo zająć tylko to co jest powyżej 1387,50 bo to jest obecnie kwota nie do ruszenia. Natomiast jesli spłaciłeś dlug to ja na twoim miejscu udałabym się do komornika i poprosiła o pismo ze spłaciłam i że umarza postępowanie czy zwalnia rachunek i zaniosła do oddziału banku. Bo możesz czekać w nieskończoność na wypłatę środków. Życzę powodzenia

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Miłosz

Witam mam problem z bankiem. Otoz dostaje wyplate 30 każdego miesiąca tak jak bylo wczesniej dostałem. Czyli dostałem wyplate 30 sierpnia. Wchodzi nowe prawo bankowe i nagle jest 30 sierpnia i cala moja wyplata a raczej jej resztka jest zajęta przez bank. Pozbawiając mnie środków do życia na następny miesiąc. Kobieta na infolinii tłumaczy się ze wykorzystałem limit wolny od zajęcia we wrześniu ponieważ mialem na nim pieniadze z sierpnia... W tym momencie nie posiadam nawet wyplaty minimalnej na życie. Malo tego dlug komorniczy uregulowalem w połowie września i bank tłumaczy się ze jeszcze nie dostał pisma świadczącego o tym. Co mam teraz zrobić ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Nati

Pani Alino, byłam w takiej samej sytuacji jak Pani, dziś byłam w banku ponieważ dostałam wypłatę i bez problemu została mi wypłacona. Czyli obecna kwota wolna dotyczy również tych osób które wykorzystały poprzednią.

! Odpowiedz
0 1 ~Nati

Tzn?na czym to kuriozum polega?

! Odpowiedz
2 1 ~Bankier

i tu jest kuriozum sprawy

! Odpowiedz
1 0 ~alina

Witam jeśli kwota wolna skończyła mi się w czerwcu tego roku a w lipcu i sierpniu zabierane wszystko z konta było to ta nowa kwota co weszła teraz będzie mnie dotyczyc czy nie?

! Odpowiedz
1 7 ~ewa

otrzymuje rente komornik od dawna zabiera mi 40% dorabiam na umowe o orace (najnizsza krajowa) czy wynagrodzenie tez moze mi zajac ?

! Odpowiedz
1 0 ~antykomornik

jak powyżej w artykule renta podlega zajęciu 25% a nie 40 % z wynagrodzenia musi pozostawic 1387,50 choc tu będą 2 dochody i może zabrać wszystko ponad 1387,50

! Odpowiedz
0 1 ~rrrr odpowiada ~antykomornik

Z renty 25% a z umowy o pracę powyżej 1387,50zł.

! Odpowiedz
3 2 ~Agula

Rencistów trzeba umierać bo nikt nie jest w stanie utrzymać się za 600 zł za co opłacić czynsz,prąd, gaz za co kupić leki ,jedni piszą ze z renty moze komornik wziąć 50% a inni ze może zostawić 670 z grosza mi ,jak dojść prawdy ???

! Odpowiedz
2 7 ~Katarzyna

Mam zajęcie z lutego br. Z kwoty wolnej zostało mi 400zl do wykorzystania. Czy teraz kwota wolna zostaje mi po staremu czy już na nowych zasadach ? Dziękuję za odpowiedz

! Odpowiedz
2 9 ~Adam

Mam zajęcie z ubiegłego roku. Wykorzystałem kwotę wolną i na moim koncie pozostało 600zł których nie mogę ruszyć.
Czy po zmianie przepisów ING Bank Śląski powinien udostępnić mi tę kwotę?

! Odpowiedz
0 1 ~ja

niestety ne, przerabialam to na swoim przykładzie, limity dotyczą nowych tytułów wykonawczych, a starych tylko w przypadku, gdy nie został wykorzystany limit na koncie

! Odpowiedz
0 1 ~Adam odpowiada ~ja

Tylko dziwne jest to, że żaden przepis nie mówi o tym że limity dotyczą nowych tytułów wykonawczych. Wręcz przeciwnie, myślę że te pieniądze powinny być traktowane jako oszczędności i w myśl nowych przepisów zwolnione.

Tym bardziej że wierzyciel pobiera już część mojego wynagrodzenie (oczywiście bank nie ma tej wiedzy).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~annap

mam zajecie komornicze od 20.09 na konto wplywa mi okolo 1300zl z wynagrodzenia za prace oraz 1000 zl z programu 500+ mam pyt odnosnie zajecia konta z wyplaty mi nie przewyzsza wolna kwota wiec ile moze mi komornik pobrac z konta?

! Odpowiedz
0 1 ~Greg

W sumie zastanawiam się, jak to bank zostawił te 600zł, chociaż skoro wykorzystałeś całą kwotę wolną czyli ok. 12kiloPLN to powinien był przelać te 6 stów komornikowi. No chyba, że miałeś zbieg zajęć egzekucyjnych.

! Odpowiedz
6 4 ~Monika

Brak mi tutaj informacji z jakich ustaw wynikają te przepisy - ustawy o emeryturach, komornikach. Działając przed urzędami, najlepiej jest wskazać podstawę prawną, aby móc się skutecznie bronić.

! Odpowiedz
4 14 ~Jvb

To sobie pisowcy strzelili w kolano, tak jak byłem za nimi tak w najbliższych wyborach na pewno już im głosu nie dam jak i te 2 mln. zadłużonych, mam nadzieję.

! Odpowiedz
1 0 ~kasia

dnia 11.09. miałam na koncie kwotę wolną od zajęć 3100zł dzisiaj patrząc na konto mam tej kwoty na 1280zł nie robiłam zadnych wypłat ani przelewów dlaczego tak

! Odpowiedz
5 7 ~karolina

witam mam komornika na koncie od 20.06.jeszcze mu nic nie zapłaciłam bo nie wykorzystałam kwoty wolnej od zajęć po dwóch miesiącach otrzymałam pismo że on przekazuje sprawę innemu komornikowi to dlaczego na stronie banku dalej widnieje zajęcie egzekucyjne i jego dane jak już moją sprawą zajmuję sie ten drugi i mi zabiera pieniązki z wypłaty

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 11 ~zachlannosc

tak naprawde komornik jak bedzie chcial to zajmie cała kwote np.blokujac rachunek bankowy u mnie byla taka sytuacja ze wykorzystalem kwote wolna oda zajec na koncie mialem tylko 600zł a ponad 700 zostało przekazane do wierzyciela i tak tym sposobem wegetowałem za 600zł przez caly miesiac nadmienie ze druga polowe oczywiscie komornik otrzymał od pracodawcy banda zlodziei i tyle oczywiscie kasy nie zwrocono mi komornik przekazal do wierzyciela jeszcze bezczelnie sam kazal mi wystapic do wierzyciela o zwrot,jak widac komornicy potrafia tylko kase sciagac a czy to bedzie zgodne z prawem zreszta z jakim prawem ci gnoje interpretuja je sobie jak chca stale sie tym prawem zaslaniaja łamiac je nagminnie nasze polskie prawo to taka szmata do podlogi brudna,smierdzaca

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 ~Ps005

Brak słów. Już psychicznie ludzie rady nie dają a teraz to już w ogóle. Każdy przypadek jest inny. Komornicy powinni ponosić odpowiedzialność z bezwzględnym jej wykonaniem za błędy, za śmieć ludzi, którzy w wyniku ich działania pozbawiajacego godnośc i za inne. To mafia w białych rękawiczkach. Nikt normalny komornikiem nie zostaje. Zamiast zaostrzyc i kontrolować bezwzględnie ich działania to dają tym idiotom wolna rękę. To nie są normalnie ludzie. To imbecyle zakomplesione bezkregoslupa moralnego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 13 ~szkoda_słów

Dokładnie, i jest jeszcze inny "kwiatek", z którego dumni są komornicy.

Wzywanie dłużnika do wyjawienia majątku pod rygorem grzywny i aresztu!

Sprytnie ta zmiana ukrywana jest w mediach bo trąbią o ekspresowym elektronicznym zajęciu i o zmianie kwoty wolnej od zajęcia na rachunku a o w/w badziewiu już nic nie wspomną.

Rozumiem dłużników, do których dotrze korespondencja ale w innym (choć w pierwszym też) przypadku będzie to szantaż a co najlepsze, że na życzenie wierzyciela komornik będzie miał obowiązek i znowu swoje czyny będą uzasadniać, że to nie oni bo są tylko narzędziem w rękach wierzyciela i będą każdemu wierzycielowi podpowiadać by takie wnioski składali.

A dłużników będą wsadzać do paki chociażby jak nie podadzą (np. nie pomyślą, że to podlega zajęciu) jakiegoś składnika swojego majątku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 ~Marsz_do_paki odpowiada ~szkoda_słów

Chyba przydzielą całe województwo do więzienia zadłużonych. Ponad 2 mln Polaków nie spłaca długów. .

! Odpowiedz
2 16 ~LUKASZ

ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie prawo jest i po czyjej stronie????matka z dziecmi dawac 500plus alimenty z mopsu i zyja jak pączki w masle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a ja tyrajac po 16 h zostaje mi z wyplaty 1200zl a moja druga rodzina z czego ma zyc?????????? nawet na oplaty nie starcza!!!!!!!!!!!!!! i po co legalnie pracowac????????? ja swojej bylej zawsze placilem na dziecko tylko nie mam tego udokumentowanego i podala mnie do komornika o zalegle alimenty 7000zl I BADZ TU UCZCIWY

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 3 ~zo

nie oszukuj przy 16 godz dziennie nikt w polsce nie zarabia 1200 zl

! Odpowiedz
0 9 ~rubik odpowiada ~zo

najpierw czytaj potem pisz,nie zarabia tyle tylko po ściągnięcu tyle mu pozostaje.

! Odpowiedz
2 2 ~nokturn odpowiada ~zo

źle przeczytałeś.Gość wyżej nie napisał,że pracując po 16h dostał 1200,ale że pracując po tyle godzin to po zajęciu komorniczym zostaje mu ta kwota.

! Odpowiedz
1 0 (usunięty) odpowiada ~zo

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Andrzej

Mój brak miał podobny przypadek kilkanaście lat temu. Płacił przez 2 lata do ręki. A ona potem poszła do sądu po zaległe alimenty, bo żył z drugą i miał dziecko. Życie, realia, ale nie powinno się wierzyć swojej byłej, lepiej się śpi potem.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty) odpowiada ~zo

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 1 ~aj

Jeśli od np 3 miesięcy nie mogę wypłacić środków z konta z powodu blokady i wykorzystaniu kwoty wolnej tzn ok. 12 tys. I teraz od 8.09 weszła w życie nowelizacja art54 prawa bankowego to mogę środki wypłacić ale dopiero te które mi wpłyną na konto? Dobrze rozumiem?

! Odpowiedz
0 1 ~Ela

Tak, dobrze rozumujesz.

! Odpowiedz
2 1 ~as

zlikwiduj konto i podaj gdzie bank ma przelac środki np dobra koleżanka tylko nie rodzina

! Odpowiedz
0 1 ~mietek

aj,blokada srodkow byla przed nowa ustawa tyle,zze mniejsza kwota okolo 11tys.na rok.Bnk musi ci wyplacic wszystkie srodki do tej kwoty poniewaz to jest blokada a nie zabranie.Jesli bank odprowadzil dotychczasowa kwote to zlamal przepisy.Aby wyplacic musisz isc osobiscie do banku miesiac w miesiac bo oni trzymaja te srodki na jakims subkoncie.Wiem o czym pisze gdyz przeerabialem tentemat.pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 ~An

10.09

! Odpowiedz
0 0 ~aga

przepraszam- 29.08 :)

! Odpowiedz
0 2 ~aga

Jeśli okres rozliczeniowy dla mojego konta trwa od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca a przepisy o zajęciu znowelizowane weszły od 8 września , to które wpływy bierze komor. pod uwagę w moim przypadku. ? Miałam wpływ 29.09, 05.09 oraz czekam na wpływ 10.09

! Odpowiedz
0 4 ~Robert

A zabieranie ludziom starych pralek i lodówek to przecież czysty samym.Komornik niemożliwe zabrać opału i jednej krowy kto ma dzisiaj krowę w mieście? to przepisy z lat 60tych i my jesteśmy w Europie.

! Odpowiedz
0 3 ~sylwia

Komornik z konta może brać dowolną kwotę . Wynagrodzenie , które wpłynie na konto już nie jest wynagrodzeniem tylko normalnymi środkami na koncie jakie posiadasz . Udaj się do komornika i zgłoś że już pracodawca pobiera Ci 50 % wynagrodzenia .

! Odpowiedz
1 2 ~fr

Już nie może

! Odpowiedz
0 5 ~SSS

A CO WTEDY JEZELI KOMORNIK ZABIERA Z WYPLATY ILE TO TERAZ BEDZIE I JESZCZE RAZ MOZE WZIASC Z KONTA KTOS MI TO WYTLUMACZY

! Odpowiedz
0 2 ~SSS

CZYLI BEDZIE BRAL PODWOJNIE Z JEDNEJ WYPLATY. OBCIAZENE W ZAKLADZIE PRACY I DRUGI RAZ Z KONTA

! Odpowiedz
1 1 ~Emma

Niecałe 20 zl

! Odpowiedz
0 0 ~efb

Przepraszam...tyle zostanie,czy tyle zabierze??

! Odpowiedz
0 0 ~Da odpowiada ~efb

zabierze

! Odpowiedz
5 1 ~kaja

dostaje na konto 1400zl ile może mi zabrać komornik z konta

! Odpowiedz
0 2 ~efb

Dokladnie!!!!!Już zaczął zabierać.Wczytajcie się.Teraz jeśli mu sie spodoba,przyjdzie do domu i zrobi licytację.To jest ta dobra zmiana

! Odpowiedz
0 11 ~rencista

banda urzędasów z ZUS i wszystkich tak zwanych sprawiedliwych złodziei w białych kołnierzykach - nierobów na których wszyscy pracujemy lub pracowaliśmy niechby zdychała za 300 złotych miesięcznie - czy też za 600 złotych miesięcznie - oczywiście po zajęciu przez złodzieja komornika którego to państwo bezprawia chroni jako swojego pupilka - brzydzę się samym sobą spoglądając w lustro - brzydzę się tym, że w 81 roku zaufałem bandzie złodziei ubeków z bolkiem na czele i nie wyjechałem z tego kraju

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~efb

Nie Ty, jeden pociesz się........

! Odpowiedz
0 1 ~we

Racja

! Odpowiedz
0 7 ~An

Najprościej ściągnąć dług z emeryta/rencisty ( czyli najbiedniejszej grupy ) i tak , komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych wypłacany przez PUP

! Odpowiedz
1 5 ~An

A będzie nietykalna najniższa emerytura około 880 zł brutto, ale masz rację , o ile pamiętam to w Niemczech komornik nie może tknąc 900 euro , nieważne za co masz długi, nam daleko do państw cywilizowanych

! Odpowiedz
14 4 ~korwin

dlug to dlug za błedy się płaci

! Odpowiedz
0 0 ~efb

Błąd....jej połowa jest nietykalna.

! Odpowiedz
0 1 ~An odpowiada ~efb

Bedzie nietykalne 880 zl najnizszej renty wiec zaden blad,teraz faktycznie 440 zl

! Odpowiedz
0 11 ~Sn odpowiada ~korwin

błędem to jest polskie prawo

! Odpowiedz
0 6 ~ann

~sa - piszesz , że 1000 to powinno być nietykalne minimum którego komornik musi zostawić? To w takim razie odjąć od tego opłaty /zakładam egzystencję samotnej osoby/ i co zostaje na życie , lekarstwa , środki czystości ? NIC. Państwo powinno oddłużać emerytów i nie dawać pożyczek bez pokrycia.

! Odpowiedz
0 2 ~sa

Te 1000 zł minimum nietykalne .To kwota odla rencistów i emerytów z najnizszymi uposażeniami.

! Odpowiedz
1 6 ~sa

Powinien byc ustalony jakis limit granica minimlna, żeby komornik nie miał prawa poniżej tej kwoty nawet grosza zabrac.Moim zdaniem 1000 zł powinno byc takim minimum egzystencjiTo powinien PIS wprowadzic a nie łapsom na reke isc .

! Odpowiedz
0 2 ~Milka

Czyli pomimo blokady konta i wykorzystanej wcześniejest kwoty wolnej do wyplat dzisiaj mogę wypłacić środku z konta i bank nie ma prawa odmówić?

! Odpowiedz
0 5 ~nastka

Nie znalazlam odpowiedzi czy zasilek dla bezrobotnych może zająć komornik

! Odpowiedz
1 1 ~tr

Jasne

! Odpowiedz
5 2 ~Milka

Czy ktoś wie czy ta ustawa o miesięcznym limicie kwoty wolnej do wyplat z rachunku bankowego wchodzi w życie 8 wrzesnia? I czy to dotyczy też spraw które są np. sprzed 3 lat?

! Odpowiedz
0 2 ~mm

tak, dotyczy wszystkich spraw i wchodzi w życie dziś

! Odpowiedz
10 1 ~magda

Wzięłam 2000 pożyczki w prowidencie na spłatę bieżących opłat. Jestem teraz na l4 z powodu wysokiej ciąży. Komornik zabrał mi prawie 700 zł czy miał do tego prawo ? Zostawił mi 200 zł na koncie.

! Odpowiedz
33 3 ~sdfsd

i bardzo dobrze że ci zabrał. Ja bym Ci wszystko zabrał łącznie z dowodem. Kredyt na opłaty.. żałosne

! Odpowiedz
3 17 ~Anna odpowiada ~sdfsd

Żałosne ? ...koleś ty chyba masz problem sam ze sobą ...banksterzy okradają ludzi .To za ich sprawką ludzie są doprowadzani do takich sytuacji .Można tylko współczuć tej kobiecie bez takich durnych wpisów draniu.Życzę tobie to czego i ty życzyłeś tej kobiecie.

! Odpowiedz
8 4 ~ann odpowiada ~sdfsd

sam jesteś żałosny , albo niebawem będziesz

! Odpowiedz
0 2 (usunięty) odpowiada ~sdfsd

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~Lucjan

Dzień dobry, a prowadząc jednoosobową firmę (wystawiam co miesiąc) fakturę. Mam zajęte całe konto. To co teraz?

! Odpowiedz
1 2 ~zarzynajapolakow

Płatność gotówką lub przekazem.
Konto za granicą lub viabuy.
Podać konto kogoś innego a samemu być tam pełnomocnikiem.

! Odpowiedz
1 7 ~Gre odpowiada ~zarzynajapolakow

Z tym pełnomocnieiem, to ostrożnie. Mało się pisze (właściwie to się nie pisze w ogóle - tylko na jednym portalu to wspomniano) na temat, że komornik po 8.09. może grzebać w historii transakcji,zarówno konto właściciela / współwłaścicielarachunku, jak również pełnomocnika do rachunku. Dostanie nie tylko info o saldzie, ale i o nadawcach i odbiorcach przelewów. Kasy z konta ełnomocnika nie dostanie, ale może dowiedzieć się, co, gdzie i za ile. Inwigilacja na całego. Chyba rację miał pan Jarek od kota, że nie ma konta. Dzisiaj konto w polskim banku = masa problemów, pewne jak w banku że będą problemy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Robert

Mam pytanie jeśli założę konto bankowe przed 8 września to ta ustawa będzie mnie dotyczyła ?

! Odpowiedz
1 13 ~Kinga

CZY KTOŚ KONTROLUJE KOMORNIKÓW CZY PRZESTRZEGAJĄ PRAWA CZY UDAJĄ ŻE GO NIE ZNAJĄ I STARYM ZWYCZAJEM DALEJ ROBIĄ CO CHCĄ I ZA NIC NIE ODPOWIADAJĄ.
SZKODA LUDZI.

! Odpowiedz
5 4 ~Xxxxc

Bo trzeba zrobic tak zostawiamy 20zl na koncie i sprawdzamy czy jest ono zablokowane,najprostsza zasada sprawdzenie czy konto jest zablokowane,ja tak robie i ani razu niestracilem kasy.

! Odpowiedz
4 6 ~anna

Komornik po regularnych wplatach zajal konto i zabral cala wyplate juz trzy razy konto jest nadal zablokowane i pomimo pism i telefonow konto zablokowane nie da sie z nim dogadac jest masakra

! Odpowiedz
1 4 ~Anna

Nie gadaj z nim - zmień konto

! Odpowiedz
2 5 ~Anna odpowiada ~Anna

Albo załóż rachunek techniczny lub przelewaj pieniądze na konto osoby trzeciejm

! Odpowiedz
0 0 ~mietek

to nie z komornikiem masz rozmawiac tylko z bankiem.idz do banku ,musza ci wyplacic kase do limitu bodaj do 11tys. oni to maja na subkoncie jesli nie zechca to lamia przepis.laski nie robia i dobrze o tym wiedza tyle ,ze musisz isc osobiscie co miesiac.pozdrawiam

! Odpowiedz
2 3 ~Marian

A co alimenty maja wspolnego z twoja odpowiedzią ? Zus potraca 25 % z 1600 wychodzi 400 miesiecznie , niekoniecznie to musza byc pozyczki

! Odpowiedz
1 5 ~Ada

Od 8 wrzesnia bank nadwyzke 80 % procent najnizszego wynagrodzenia przeleje na konto komornika ( wiec idz i wyplac ta nadwyzke z konta )Komornik nie moze zajac calej renty nawet jakbys ich 100 na tej rencie miala.

! Odpowiedz
6 1 ~Klaudia

Czyli od września każda kwota na koncie powyżej 80% wynagrodzenia zostanie zajęta?

! Odpowiedz
2 2 ~ex

kazda kwota powyzej 75% płacy minimalnej czyli : 75 % z 1850,- placa minimalna , = 1387,50, taką kwotę musi ci zostawić . Powyzej tej kwoty moze zabrac heheeh niestety , niezależnie od tego że już ci zabrał część wynagrodzenia lub renty. Do tej pory jest kwota wola w wysokości 12000,- ale zmiana co !!!!!!!

! Odpowiedz
2 1 ~artur odpowiada ~ex

a jak bede miał na umowie 1980 brutto to ile moze mi komornik zabrac ? dodam ze pracuje sam i mam na utrzymaniu zone i dwoje dzieci

! Odpowiedz
1 3 ~an

Tak, ściśle rzecz ujmując 75 %

! Odpowiedz
1 3 ~La odpowiada ~artur

Komornika nie interesuje że masz na utrzymaniu dzieci i żone - niestety, zajmie chociaż niewiele

! Odpowiedz
0 4 ~gość odpowiada ~ex

Jeżeli na konto wpływają Ci środki z poborów które już są pomniejszone o zajęcie komornicze (zakład pracy pobrał na wniosek komornika) to komornik ma obowiązek zwolnić te środki spod egzekucji. Ale musisz o tym komornika powiadomić. Nie ma prawa odmówić.

! Odpowiedz
2 2 ~gość

Jeżeli byłaś winna wierzycielowi 10 000 zł, a na koncie masz 10 000 zł to komornik zajmie Ci 10 000 - (75%X minimalne wynagrodzenie). Więc na koncie zostanie Ci tylko 1840 zł. Jeżeli nic nie wpłacisz na konto ponad tą sumę to w kolejnym miesiącu komornik już nic nie zajmie. Będzie musiał szukać innego sposobu egzekucji pozostałej części długu do spłacenia. W przypadku 10.000 zł to do tej kwoty trzeba dodać 15% kosztów egzekucji (8% w przypadku egzekucji z pensji), koszty zastępstw procesowych,odsetki , koszty przekazów pieniężnych, koszty korespondencji, zapytań do ZUS, US itp

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 0 ~artthuro odpowiada ~ex

Bzdura - wynagrodzenie za pracę i inne takie świadczenie SĄ CHRONIONE!!!

! Odpowiedz
0 1 ~1106216 odpowiada ~ex

WIEC DLACZEGO Z RENTY ZL NIE MA NAJNIZSZEJ KRAJOWEJ KOMORNIK MI 300 ZL ZABIERA

! Odpowiedz
0 0 ~Piotr

Właśnie skonfiskowano mi środki na koncie. Jako gwarantowane moje środki uznano nie ok 12 tyś zł a 8,4 tyś. Okazało się kwotę wolna od zajecia uznawana jest z okresu sprawy komorniczej sprzed 4 lat a wtedy było 10,4 tyś. To jest jedno, a drugie to trzy dni wcześniej od zajęcia konta wybrałem z bankomatu 2 tyś i to też sie liczyło bo Bank zaksięgował to później. A więc liczyłem na 12 tyś zł kwoty wolnej od zajecia i straciłem 3,6 tyś zł. Tak że uważajcie bo to nieprawda że kwota wolna od zajęcia to ok 12 tyś zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Greg

Prawidłowo - art. 54 prawa bankowego mówił o ("starej") kwocie wolnej od zajęcia, w wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~ewa

mam już zajęcie u komornika a dostałam pismo od innego komornika ze zabiera mi całą ręte najniszą

! Odpowiedz
2 5 ~Malwa

Dziekuje za poprzednią odpowiedz .
Moj dłuznik teraz ma zabierane z emerytury 400 zł przy emeryturze około 1600 brutto .Czy po zmianie przepisow bedzie to mniej więcej 1600-880 =720 zł ?

! Odpowiedz
1 3 ~GOSC

NIE TO SIE NIE ZMIENI GDY KOMORNIK POBIERA ZA POZYCZKI ,BO ZA ALIMENTY JEST WIEKSZA STAWKA.

! Odpowiedz
0 6 ~we

Art 833 par. 1 i 2 Kodeks postępowania cywilnego w związku z art. 87 kodeksu pracy

! Odpowiedz
4 4 ~we

Jest taki zapis w Kpc, komornik Ci prawdy nie powie

! Odpowiedz
0 0 ~kasian

To możesz jak wiesz gdzie się znajduje oczywiście mi go przetoczyć :)

! Odpowiedz
0 5 ~kasian

Chodzi mi o ten akapit

Jeśli umowa-zlecenie lub umowa o dzieło są jedynym i stałym źródłem utrzymania dłużnika, mogą być zastosowane zasady obowiązujące w przypadku umowy o pracę. Chodzi tu o sytuacje, kiedy dłużnik od dłuższego czasu pracuje u jednego pracodawcy, otrzymuje stałe i w miarę regularne dochody, ale nie ma umowy o pracę. Istotne w tym zakresie będzie, aby dłużnik zgłosił to komornikowi, składając odpowiednie dokumenty i wnioski.

Byłam u komornika i powiedziała mi że nie ma takiego zapisu, jedynie wierzyciel może wystąpić z takim wnioskiem. Więc jak to w końcu jest?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~S1

Tak, zmieni się

! Odpowiedz
1 1 ~Pankracy

Zmiany w ustawie emerytalno rentowej nastąpią, ale nie od 8 września, jednak prawdopodobnie do końca tego roku

! Odpowiedz
4 0 ~Malwa

Czy od 8 września wchodzi też zmiana w egzekucjach z emerytury? Rozumiem ze nawet Ci co mieli rozpoczęta egzekucję po staremu to teraz zmieni się.?

! Odpowiedz
0 1 ~Krzysztof

czy ktos mi moze odpowiedziec na pytanie:ile % komornik moze zajac mojego wynagrodzenia za prace,kiedy jestem zatudniony w niepelnym wymiarze czasu i jestem osoba o umiarkowanym stopniu niepelnosprawnosci,dlug moj to dlug alimentacyjny

! Odpowiedz
1 1 ~as

60 % wynagrodzenia

! Odpowiedz
0 0 ~Ela

Może zająć proporcjonalnie do danego etatu część wynagrodzenia, czyli np.: jak pracujesz na pół etatu, to z tych 60% może ci zabrać tylko 30%. Przy 3/4 etatu jest to 45%, a przy 1/4 - 15%.

! Odpowiedz
0 5 ~Mozart

Przede wszystkim potrąca Zus na podstawie ustawy o rentach i emeryturach ( komornik wysyła zajęcie ale juz Zus wylicza kwotę którą przekazuje na konto komornika ). Potrąceń dokonuje się od kwoty brutto, bowiem tyle wynosi renta/emerytura, a wyliczoną kwotę odlicza się od kwoty netto renty/emerytury. Jest tu pewna niesprawiedliwość, podziękować można ustawodawcy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Emerytka

Pewnie to racja, ale jak pytam ZUS i mówię ,że mąż ma tylko 410 zł na rękę, to odpowiadają, że pewnie trzeba potrącać z tego 109 zł i udają, że niewiele wiedzą. Dzisiaj byłam właśnie w ZUSie.

! Odpowiedz
0 4 ~ania1090

Nie jestem w stanie zrozumieć , dlaczego komornik potrąca z emerytury , licząc od kwoty brutto? Przecież po potrąceniu składek przez ZUS , zostają nam marne grosze. Jeżeli już to powinien potrącać od kwoty netto , czyli realnej , którą dostajemy na rękę , a nie od wirtualnej na papierku i nie 25% a maxymalnie 10%.

! Odpowiedz
0 7 ~Tosia

Jest duża szansa że w tym roku wejdzie nowelizacja ustawy o rentach i emeryturach z Fus, projekt aktualnie w podkomisji, a konkretnie zmiana limitów potrąceń świadczeń rentowo emerytalnych - tj. najniższa renta i emerytura będzie w 100% wolna od potrąceń, za wyjątkiem potrąceń alimentacyjnych, ale tu też szykuje się zmiana, zamiast 50 % kwoty najniższej renty i emerytury wolnej od potrąceń, zostanie wprowadzona kwota 75 %. Nie taki ten rząd zły jak go "malują" . Przypomnieć należy iż posłowie Pis już od wielu lat walczą o taką zmianę, do tej pory skutecznie blokowaną przez... No wiecie chyba kogo ? :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~czesław

To najsprawiedliwiej będzie jak bedą potrącać 100% żeby baba na utrzymanie niepracujacego kochanka miała. Jak dobrze, że nie mam dzieci. Państwo skutecznie zniechęca

! Odpowiedz
1 4 ~Olsztynianka

Mnie komornik z Olsztyna bezprawnie blokuje konto bankowe.Długi dotyczyły spadku zmarłego męża mojej siostry.Wierzyciel zrezygnował po ściągnięciu ponad 10 tys.Pisałam skargę na firmę za niewłaściwe oprocentowanie 40 proc.To trwa już11 mies

! Odpowiedz
0 26 ~z14

I ustawodawca nie spalił się ze wstydu obwieszczając, że emeryt może żyć za 400 zł, a rencista to za 300 powinien przeżyć. Biorąc pod uwagę oficjalne dane o granicach ubóstwa to czy nie jest to zakamuflowany wyrok śmierci głodowej ustalony dla dłużników będących na emeryturze a kaleki to do piachu od razu ?... :-)

! Odpowiedz
2 19 ~anna

To śmieszne i żałosne pozostawić emerycie 300 zł ! Ludzie z rządu , zastanówcie się, lepiej za długi dać karę śmierci !!!

! Odpowiedz
7 1 ~Xxxxx

Witam napiszę na ten temat komornik alimenty,po pierwsze konkretnie czytajcie pisma od komorników bo 80% ludzi wogule nie rozumie pism ,albo nie czyta,do 60% może zabrać umowy o pracę (do)czyli nie musi tyle wziasc ,na umowę zlecenie jest tak samo jak umowa o pracę do 60% za alimenty(do 60%)czyli nie musi,chodzi wyłącznie oto jaka macie płacona składkę zus ,od tego wszystko zależy,jak wam komornik będzie ściągał,ja mam komornika ,zarabiam 2400zl netto,a on dostaje ino 250zl komornik,pracuje na umowę o pracę,zadluzenie mam 30tys za alimenty,w jaki sposób tyle płacę na umowę o pracę na pewno chcecie wiedzieć,i myślicie że jest to nierealne bo powinienem płacić większą połowę z 2400zl,niestety ale nieudzielę takiej informacji,bo ja zanim doszlem do takiej sumy trochę trwało,250zl,na pismach wyraźnie pisze co wam zajmuje,wyplate czy konto,prosze sobie przeczytać,i wierzyciel podaje co wam zajmie ,nie komornik,tak że nie musicie płacić 60% komornikowi,na umowę o prace.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 5 ~olsztynserv odpowiada (usunięty)

dwa miesiące zero kasy,i co dalsze następstwa,jazda bez biletu,kradzież sklepowa i kich a komornik pomimo że ni mógł zająć środków zajął,nie pomogły odwołania do banku,do rzecznika praw ob.Dlaczegoś głupi bo biedny!!!!

! Odpowiedz
0 3 ~bartek odpowiada (usunięty)

co to za bank zrób mu antyreklame

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~zdzicha odpowiada (usunięty)

ma Pan racje. Komornik miał mi potracic 360,- zł, zablokowal mi emeryture i konto bankowe. Z emerytury potracił, a konto odblokowal po 3 miesiącach kiedy wplynela nastepna emerytura i nie moglam nia dysponować. Dizwonilam ale nic nie pomoglo, bo musial rozliczyć zajacie z wierzycielem i tak to długo trwalo, a ja nie miałam na chleb bo konto było zablokowane

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~iwona

właśnie jestem w identycznej sytuacji też jestem sama z 14 letnią córka wynajmujemy mieszkanie i dziś już wziełam wypłatę w kasie długi po byłym mężu nie mieliśmy rozdzielności majątkowej więc wszystko co zrobił w małżeństwie wchodzi na moje konto nie pomogły żadne odwołania i gadania że to niesprawiedliwe nie chciałam zapłacić 6 lat temu 1000 to teraz mam 6000 no i jak to wygląda? gdy już wybiorę tą kwotę wolną od zajęcia muszę zwolnić się z pracy? bo już będę pracowała za darmo?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 ~Gośka

Mnie komornik zajmuje konto i równocześnie potrąca z wypłaty do najniższej krajowej - żyje sama z 14 letnią córką . Czynsz plus media 950 zł. i co dalej ? miało być lepiej a takim postępowaniem doprowadzą do tragedii bo jak i po co tak żyć. Człowiek raz popełnił błąd a Państwo nie ma wpływu na to żeby takim ludziom pomóc tylko pogrążyć ,zniszczyć i zabić

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~barbara

NO i mamy rząd /specjalnie pisze mała litera/ przy którym miało być lepiej????? I co mamy większe koszty na P. osłow , więcej stanowisk dla niekompetentnych ludzi a teraz mieli zrobić porządek z komornikami . No to zarobili dobrze dla komorników a ten co wpadł w długi bo miał cwanego przeciwnika -no to ZABRAC MU WIECEJ. panie Ziobro pan działa na korzyść społeczeństwa czy na korzyść roznego typu przekretasów. Cieszyłam się ,ze pan został ponownie ministrem ale teraz już nie. bo pan ludzi biednych okrada . Zmienił się pan i to na złe a komornicy już zacierają dłonie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 20 ~Justyna

W długi można popaść z różnych przyczyn nie tylko przez nie uczciwe życie .... trzeba być prostym człowiekiem żeby tego nie rozumieć ^_^

! Odpowiedz
0 12 ~Gośka

tak własnie jest ,a Ci którzy tak komentują te nasze wpisy niech sobie podarują bo w życiu "fortuna kołem się toczy"

! Odpowiedz
1 15 ~bj1983

Minimalna krajowa renta , emerytura, umowa zlecenie, powinny byc wolne od zajeć komorniczych tak jak jest to z umowa o prace, z czego masz żyć jak z renty 880zl zabiora 440zl a w długi popada się w różny sposób.

! Odpowiedz
0 16 ~anemo

umowe zlecenie i zabiera wszystko,przeciez to bezsens,to jjak pracowac?

! Odpowiedz
45 2 ~Maja

nie robić długów i żyć uczciwie.

! Odpowiedz
0 19 ~ALA odpowiada ~Maja

cI CO KRZYCZA O UCZCIWOWCI I O ZYCIU BEZ DŁUGÓW TO SA OSZOŁOMY , KTÓRE NIE ZNAJA ZYCIA W BIEDZIE. a NA MAJE TO KTO ZARABIA ?? MAZ ,KOCHANE ????

! Odpowiedz
0 20 ~jaga odpowiada ~Maja

Jaka mądra hahahahaha Ciesz się ,że nie powinęła ci się "noga" i pewnie zdrowie dopisuje. Gdybyś przez chorobę straciła pracę,ciekawe czy też byś sie tak wymądrzała

! Odpowiedz
0 9 ~ran odpowiada ~jaga

Prosta sytuacja: można życ uczciwie i wpaść w dlugi.... Kiedy jesteś synem, bratem, bratankiem i nie utrzymujesz kontaktu z rodziną... albo zadluzony sie nie chwali ze nabral pozyczek... to dowiesz sie o tym jak ci wejdzie komornik, bowiem wg prawa polskiego ----- powienienes o tym wiedziec ze wujek narobil długów

! Odpowiedz
1 10 ~wanje odpowiada ~Maja

A co jeśli ufa się swojemu mężowi a potem się okazuję, że
było się oszukiwaną przez wiele lat?
Czy musi być tak, że długi spłacają najsłabsi, pracujący (bo mąż nie pracuje więc nie ma z czego ściągać). A ja pracuję więc mnie łatwo znaleźć i obciążyć.
Żyłam uczciwie. Teraz żałuję, że ufałam.


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Ala

Tak z renty socjalnej komornik może zająć 25 % kwoty brutto, przy czym kwotą wolną jest 50 % najniższek renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy tj. około 441 zł

! Odpowiedz
0 6 ~maciej22

witam mam 741,35zl renty sosjalnej czy komornik moze zając

! Odpowiedz
1 1 ~anka

A jeśli ktoś pobiera emeryturę czy jego koszty u komornika to 15% czy tylko 8%?

! Odpowiedz
4 8 ~elka

Dlaczego komornicy zabieraj po dwa razy osobom niepenosprawnym.!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
3 6 ~tom

A jeżeli kwota zajęcia wynosi 23 tys. zł a komornik chce zająć 50tys. to co???

! Odpowiedz
1 5 ~jancio

Może ktoś orientuje się jak przedstawia się sytuacja jeśli pracuję za 1850 zł i pobieram rente w kwocie 780 zł , ile może zająć komornik w moim przypadku ?

! Odpowiedz
1 7 ~ok

jeśli masz umowę o pracę to komornik nie może zabrać nic , jeżeli umwoę zlecenie -może zabrać wszystko

! Odpowiedz
0 1 ~Monika

Jeżeli pracownik ma najniższą płacę czyli 1850,00 brutto to nic nie moge potrącić?

! Odpowiedz
0 4 ~rekin

jeśli płaca wynosi 1850 zł brutto , komornik nie zabierze nic

! Odpowiedz
0 1 ~MMM

tak z wypłaty nic ale renta jeszcze jest?

! Odpowiedz
0 7 ~barbara

OJ MOGA , MOGA TAK POKRECA ,ZE NIE WIESZ JAK SIE NAZYWASZ

! Odpowiedz
0 0 ~Ewa

Wolne jest wynagrodzenie odpowiadające płacy minimalnej czyli jeśli mam na umowie 2100 brutto to mogą mi zabrać do wysokości minimalnej netto obowiązującej w danym roku dobrze to rozumiem jest ktoś zorientowany w tym temacie?

! Odpowiedz
0 1 ~Gość

tak, dobrze rozumiesz.

! Odpowiedz
1 2 ~mp

w tym przypadku komornik weźmie kwotę, która jest róźnicą między 2100 a 1850, czyli 250 zł brutto, czyli ok 160 zł netto

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 13 ~Niko

Czemu moderator usuwa niewygodne i prawdziwe wypowiedzi.czyżby cichy komornik?

! Odpowiedz
11 0 ~Grace

ha ha ha ale głupoty tu piszecie ...nie macie pojęcia o pracy komornika.....to są tematy zastępcze, wiadomo że w każdym zawodzie zdarzają się kanalie i ludzie nie uczciwi....czy to w rządzie , czy lekarz ,prokurator, urzędnik, biznesmen czy robotnik.....jeśli maja zrobić ustawe nową o komornikach to niech wezną inne aspekty tej pracy...nie wiem czy ludzie wiedzą ze ściągalność długów przez komorników jest tylko 20 %....a dlaczego tak jest ....? bo mamy prawo dla oszustów, cwaniaków i krętaczy ......jeśli komornik nie ściągnie długu to dokłada do każdej sprawy prowadzonej....poza tym, kto w tym kraju pracuje za darmo?....prowadząć sprawy alimentacyjne?...komornik , ponieważ nic nie otrzymuje, żadnych kosztów, żadnych opłat, musi pokryć wszystko ze swojej kieszeni, jesli nie ściągnie pieniędzy ...czy to jest normalne?....dlaczego o tym się nie pisze???.uważam że powinno się się wprowadzić za prowadzenie, każdej sprawy u komornika, opłate 150 zł i to było by uczciwe i uzdrowiłoby myślę patologie, ktore się tworzą ponieważ z komornika zrobili biznesmena i tu się rodzi korupcja , bo trzeba mieć układy żeby dostawać dobre wnioski....ale to wszystko jest zasługą naszych" kochanych rządzący"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~ALA odpowiada (usunięty)

BIEDACTWO MOZE MY WSZYSCY SIE TOBIE POSKŁADMY NA CHLEBEK. SMIESZ MÓWIC ,ZE PRACUJECIE ZA DARMO? CZY MYSLISZ ZE POLACY TO GŁUPE GESI . A TERAZ POKAZ TU IKE ZAROBIŁEZA CZERWIEC TEGO RIKU. NO MASZ ODWAGE CZY NIE .CHIBA NIE. NIEBORZADKO SKUBANE ,SKURCZYBYK SIE ODEZWAŁ

! Odpowiedz
0 4 ~ALA odpowiada ~ALA

DLACZEGO USUWACIE WIADOMOSCI BO LUDZIE PRAWDE PISZA PROSZE ZAPOZNAC SIE Z DZIAŁALNOESCI KOMISU BBK CZYLI BACZYNSKI/KOMORNIK BEDKOWSKI / RADCZ PRAWNY I TEN TRAZI ADWOKAT

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~kasia

ludzie ... a jak zarabiam wiecej niz najnizsza krajowa ? tj 2200 brutto ok 1600 na reke to ile moze mi wziac ?

! Odpowiedz
0 4 ~Gość

różnicę pomiędzy Twoim netto 1.600 a min.netto 2016roku 1.335,69 przy pełnym etacie tj. dla komornika ( zajęcie "zwykłe) 264,31. pracownik musi dostać minimalne netto

! Odpowiedz
0 0 ~krkkkk

1/4

! Odpowiedz
3 16 ~Manick

Ja mam jedno małe pytanko:Czy ktoś z was zadłużonych był na rozprawie kiedy był wydawany wyrok o śćiągnięciu wierzytelności? Wszystkie egzekucje komornicze są oznaczone klauzulą,a ilu z was było na tych sprawach? Chyba nikt?

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 28 ~Lampart

Najbardziej denerwujące jest to, że komornicy zarabiają krocie na...czyimś bankructwie oraz na wierzycielu, który utopił być może całe swoje pieniądze w dłużniku. Generalnie zarabiają na czyjejś krzywdzie i to bez względu czy im się uda odzyskać czy nie - zawsze jakiś pieniądz skapnie. Wszędzie tam gdzie człowiek ma jakiś życiowy problem i nie ma wyjścia stoją "bramki do wolności od być albo nie być" w postaci komorników, prawników itp W zasadzie nawet mając wyrok sądu można nie odzyskać ni złotówki od upadłego pracodawcy bo najpierw jest zaspokajany sąd i prawnicy, banki, czasami nie zostaje dla "kowalskiego " kompletne nic. Wygląda to tak jak tylko masz problem prawny zlatują się hieny na żer i wyzyskując twoją podbramkową sytuację ciupią zarówno tego kto winien i tego któremu ktoś jest winien.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 19 ~czuczi

To złodzieje za przyzwoleniem państwa bo jak może być kilku komorników na jednego obywatela którzy nie potrafią się dogadać , a sądy na to przyzwalają.Polska to jeden wielki bajzel.

! Odpowiedz
4 26 ~Pablo

Wpadlem w pętle kredytową, prosilem o konsolidacje kredytów i jedna rate. Nikt nie chciał gadać, a teraz mam komornika i powiem tak: może mnie cmoknac gdzie chce, jezdze autem, nic na siebie nie mam, a jak uzbieram kase to wtedy osobiście podyktuje warunki oddania dlugu, nie beda chcieli dalej gadac to niech czekaja az umre, bayoooo

! Odpowiedz
2 8 ~ktos

i tu masz racje ja tak samo chcialam sie dogadac z bankami ale nic nie wskuralam poprostu nie zalezalo im na jakiejkolwiek ugodzie z ratami znim jeszcze zajeli komornicy a teraz to mam ich gdzies

! Odpowiedz
0 4 ~Anda

Stary, miałem podobnie. Prosiłem banki o obniżenie rat i przedłużenie spłat o rok. Powodem było to, że firma zmniejszyła nam wynagrodzenie o 25% . Zarabiałem przyzwoicie, ale to było niespodziewane. Żaden z banków nie wyraził zgody. Wkrótce potem (ponad rok) straciłem pracę. Nie płaciłem, dopiero banki po tym jak pisma nic nie dały od nich monitujące, same przysłały harmonogram spłat kredytów (nie chodziło o kilka tysięcy, ale większą kasę). Dla mnie jednak było już po ptakach. Gdyby zgodzili się wówczas, jeden miałbym już spłacony po roku, a drugiego zostało mniej. Poradziłbym sobie z żoną. Efekt był taki, że pracy nie można było znaleźć (2010-12) a jak udało po znajomości w innym mieście (200 km) to po 3 miesiącach namierzył mnie komornik, zablokował konto o którym nie wiedział i dodatkowo u pracodawcy. Więc straciłem pracę, dlatego nie piszcie że ludzie nie są uczciwi i robią coś celowo. Nie wszyscy. Od tamtej pory kasa tylko w skarpecie. A firmy które ścigają za banki po wykupieniu długów za grosze, mam w doopie. I tak minęło 6 lat. Wina leży po 2 stronach zawsze i dlatego konsekwencje powinny ponosić obie strony. U mnie skończyło się to dodatkowo rozwodem, bo facet bez kasy, ale jak łożył na kobietę i dom jej ojca to dobrze było. Najgorzej, że dziecko na tym straciło również. Pozdrawiam normalnych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 23 ~geniek

Witam zróbcie tak jak ja ją nic nie mam na siebie jeżdżę autem za 150000 tys i komornik może pocałować mnie w dupe jak mu pozwolę

! Odpowiedz
3 7 ~artur

dostałem zawiadomienie o zajęciu emerytury w wysokości 1480 za jazdę bez biletu kolejiowgo w 2002 roku odwoływałem się do wszystkich instancji kiedy ja się odwołałem to oni sprzedali Cesię teraz mają mi zciągać z emerytury .Bilet kosztował w 2002 roku ok. 5 zł czy to jest prawnie możliwe

! Odpowiedz
1 5 ~Bolo

Nie wiesz o czym piszesz. Podejrzewam, że zebrało się za mandat za brak biletu + koszty przesyłania pism od firm windykacyjnych + koszty postępowania sądowego. No i dodatkowo odsetki za zlewanie sprawy przez ok 14 lat. A "odwoływałeś się" pewnie do PKP albo do jakiegoś innego przedsiębiorstwa komunikacyjnego czyli pisałeś bezmyślne pismo po 14 latach myśląc, że oni się bawią z takimi długami tyle czasu. A sprawa jest prosta. Nie płacisz firmie za bilet to ona sprzedaje Twój dług wyspecjalizowanej firmie windykacyjnej, która prześle Ci kilka pism, a jak je zignorujesz to pójdzie do sądu. Taki wyrok wydaje się bez przeprowadzenia rozprawy jeśli sprawa jest oczywista. Z gotowym wyrokiem idą do komornika. Było trzeba zapłacić 5 zł. Czy prawnie jest to możliwe? Spytaj prawnika i lepiej zapłać za poradę. Wiedza jest bezcenna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~xxx

powołaj się na przedawnienie długu.

! Odpowiedz
2 4 ~xxx

powołaj się na przedawnienie długu.

! Odpowiedz
1 9 ~Gruzin

termin dawno odleciał w zapomnienie powiedz im żeby Ciebie namiętnie w dupę całowali

! Odpowiedz
1 7 ~Henryk

U nas w Polsce jest wszystko możliwe jak jesteś państwu winien tak jak pisałeś 5 zł to musisz oddać 1500 zł. Ale niech by było na odwrót było by winne tobie państwo lub instytucja państwowa to obliczyliby tak, że 1500 zł oddali by ci złotówkę lub mniej coś by wymyślili, że dewaluacja lub coś innego, że tobie się nie należy. A odsetkach to możesz tylko pomarzyć. Prawo działa tylko w jedną stronę, ale nie w drugą. Bo to państwo oszustów i złodziej okradają tylko tych biednych, co nie mogą się bronić, bo są słabi. Takie jest prawo w Polsce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 24 ~Janosik

komornicy to miliarderzy żyją jak szejkowie zabiorą wszystko nawet życie ludzkie doprowadzają do wielkich tragedii niech ich szlag trafi

! Odpowiedz
1 4 ~emeryt

i na niego przydzie pora

! Odpowiedz
3 7 ~PATRIOTA

TO TRZEBA ZACZĄĆ NA NICH POLOWAĆ ,może się przestraszą !!!!!!!!!!!!!
Napisać należy do WYBRAŃCA NARODU a lepiej do JEGO sznurkowego !!!!!!!!!!!!!!

NA PEWNO POMOŻE !!!

! Odpowiedz
20 4 ~Sabiba

Jej... Ludzie!!! A nie lepiej żyć uczciwie, skromnie, bez kredytów i bez komornika? Skąd się biorą sprawy u komornika? Z tego, że na potęgę bierzecie kredyty w parabankach i później nie możecie sobie poradzić i znowu bierzecie kolejne kredyty!! Z 5000 zł później do spłaty 50000 zł!!

! Odpowiedz
2 10 ~Dziobak

Też prawda, choć duża część mieszkańców ma zadłużenie np. mieszkaniowe a ściągalność długu musi być potwierdzona co jakiś czas zajęciem i kosztami oczywiście komorniczymi, gdzie tu logika. Jeżeli ktoś nie ma na tzw czynsz jak może mieć dodatkowo na opłaty komornicze z tym związane,

! Odpowiedz
0 9 ~ktos

to jak taki jestes madry to przestan okradac uczciwych pracownikow z zasluzonej pensji glupiej minimalnej i dopiero wtedy pogadamy o uczciwym zyciu bez kredytow

! Odpowiedz
1 1 ~falcone71

wariatka

! Odpowiedz
0 9 ~barbara

A guzik prawda . Ja nie wzięłam kredytu . Byłam w innym kraju. PO powrocie dowiedziałam się,ze nie mogę wejść do domu zabrać swoje rzeczy , zabrali mi dom, moja i syna czesc spadku. Tak ze nie mam nic Załatwili to przez komornika/ miał tylko 23 lat/ BACZYNSKIEGO., SEDZINE JANIK , ORAZ ADW. LIPCA. . i CO MI TU SABIBA CHRZNISZ , MOZESZ PRACOWAC CAŁE ZYCIE A TAJK CIE PRZEKRECA ,ZE NIE WIESZ W JAKIM SWIECIE ZYJESZ. W CZESTOCHOWIE ISTNIAŁ KOMIS " BBK TJ BACZYNSKI-KOMORNIK I NASTEPNY TO BYŁ ADWOKAT A TRZECI RADCZ PRAWNY

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~ALA odpowiada ~barbara

ponadto MAM DŁUG W ,DŁUG W gAZOWNI W POLKOMTELU ORAZ PASIERB , KTÓRY JUZ ZABRAŁ WSZYSTKO ZADA OD MNIE 70 TY. KIEDY BY LY ROZPRAWY -W 2003 R KIEDY MNIE NIE BYŁO W POLSCE. TO DO CHOLERY KTOS MUSIAŁ SIE WŁAMYWAC DO DOMY I MIESZKAC TAM. FINANSOWAŁA TO PIERWSZ ZONA MEZA Z KANADY I TAM TERAZ MIESZKA

! Odpowiedz
3 28 ~Ujki

Kazdy odpowiada za swoje dlugi ale tez kazdemu moze sie noga podwinac jesli ktos znajdzie prace na umowe zlecenie i komornik zabierze wszystko to CZŁOWIEK MA UMRZEC Z GLODU?

! Odpowiedz
1 5 ~Henryk

Rząd i pan Wiceminister Krzysztof Czabański obliczy 40 metrowe mieszkanie 2 pokoje i kuchnia czynsz, za wodę, za prąd i gaz w tym wydać na leki jak ktoś chory i na 30 dni skromne wyżywienia i pana abonament ile powinien mieć emerytury pana zdaniem. Bo mam 900 zł renty i zastanawiam, że przez wasze rządy będę niedługo bezdomny. Co mam zrobić żeby wyjść z tego problemu? Bo ani pan a ni rząd nie dostaniecie tego, co chcecie, bo niema, z czego. Jak każdy przyjdzie i będzie chciał komornik zabrać to, co mu się należy to, co zostanie dla pana panie Czabański? Zamiast pomóc narodowi to doprowadzicie do chorób epidemii i różnego robactwa i to w powietrzu będzie wisieć. Gdzie się wtedy schronicie a inne państwa na pewno wam podziękują z nawiązką jak zaczną się bać o swój kraj, bo do tego doprowadzicie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 ~Onis

Bank nie odda komornikowi wszystkiego i 1338 złotych na miesiąc zostaje

! Odpowiedz
0 5 ~Kami

Niestety 1338 zł nie zostaje, w każdym bądź razie powinno ale komornicy to złodzieje i zabierają więcej niż powinni... Żyją na nieszczęściu innych...

! Odpowiedz
7 0 ~Urszula

Witam,a ja mam pytanie,czy komornik moze przeszukac mieszkanie ktore nie nalezy do mnie i nie posiadam meldunku? CY ktos moze wie?

! Odpowiedz
1 1 ~mmm

podobno teraz nie ma obowiązku meldunkowego, dlatego wchodzą tam gdzie ktoś przebywa a nie musi być meldowany .

! Odpowiedz
2 8 ~Monika

Ja mam zablokowane konto nie moge wypłacić pieniędzy . A ile mam czekac na pismo zwalniajace. Co robic jak tu żyć mam dwójkę dzieci

! Odpowiedz
0 0 ~artur

Monika ile jesteś im dłużna i jakie masz dochody

! Odpowiedz
3 3 ~aneta

A mi w pko komornik z 0 konta zabral 23000. Jakim cudem? A kancelaria komornicza scisga dlug dla tego komornika....nawet krajowy nadzor tego nie wyjasnil....omijac skoki...

! Odpowiedz
6 2 ~ewaewa2403

Mam zajecie komornicze na pensji. Mam umowe o prace . Pelen etat dostane wyplate ok 1450zl. Na pismie jest ze kwota wolna od zajecia jest 1355,69 . Czy to oznacza ze komornik mo wezmie tylko to co jest powyzej kwoty wolnejnod zajecia?

! Odpowiedz
3 6 ~Rico

w Banku PKO BP mam konto no i wyliczyli ze przekroczylem tą kwote wolną ,no i przy wyplacie to co komornik zostawiał 1350 zl wzieli i przelali mu to zostawiającmnie bez zł.,dzwonilem do komornika powiedzial ze odda wtoek najwczesniej,a nakoncie zrobiło sie -xxxxxxx czyli kazdy wplyw bez pieniedzy przez lata

! Odpowiedz
2 3 ~adam

jest jeszcze pytanie jak dla nich miesiąc trwa bo miesiąc zaczyna się 1 a jak liczylem to nawet nie wychodzitryle 12,300i liczą chyba to przyplywy na konto i to co wydasz

! Odpowiedz
0 10 ~haha

Bo największy złodziej to ten który robi prawo

! Odpowiedz
1 7 ~Gość

Dla bogatych są nauki, a dla ubogich - nauczki.

! Odpowiedz
1 6 ~grzeczna

jawna dyskryminacja Polakow

! Odpowiedz
1 22 ~grzeczna

jak można zostawiac babci około 500zł z emerytury na przeżycie w sytuacji kiedy rachunki za mieszkanie wyższe ? za co ma kupic chleb i leki ? dlaczego najniższa płaca jest chroniona a najniższa emerytura już nie pomimo iż jest conajmniej o połowe mniejsza ?

! Odpowiedz
0 14 ~lucie

bo to chory kraj, którym rządzą głupki i debile z pełnymi kieszeniami naszych pieniędzy i nie wiedzą co to znaczy bieda ale i ich kiedyś dotknie sprawiedliwość ale tylko boska, jeżeli taka istnieje...

! Odpowiedz
0 3 ~Gość odpowiada ~lucie

Rząd i PIS nie chcą zablokować kanałów Telewizyjnych ani radiowych tylko chce wyłudzić od biednego narodu pieniądze. Bo chcą załatać dziurę w budżecie państwa, którą zile gospodarowali. Ale nie wie jednego, że znajdą się tacy ludzie, co nie zapłacą abonamentu RTV. Że urzędnicy lub komornicy będą musieli wejść na konta Bankowe lub coś zarekwirować. Ale zrobią to raz danej osobie, bo drugi raz nie będzie tych urzędników ani komorników tylko może inni, ale ich też się załatwi. Bo zmuszeni ludzie zrobią to samo, co ten człowiek 64 letni z tymi kobietami z MOPSU. Czy zapewnicie tym urzędnikom ochronę tak jak sobie? I tak będzie aż do skutku a prawo nie będzie w stanie nic zrobić. Bo to będą robić ludzie, co są chorzy na raka i nie mają nic do stracenia tak jak ja. A więzienia są dla ludzi. Którzy i tak długo nie pożyją? Bo rząd nie leczy tylko wyłudza. A za masakrę będzie winien Kaczyński i jego partia. Ciekaw jestem, co wtedy będą myśleć inne państwa o naszym kraju. Czy podoba się takie wyjście dla rządu, bo mnie nie, ale będziemy zmuszeni? Bo naród jest biedny a emerytury głodowe. I coraz więcej jest bezdomnych i nie wszyscy są patologami jak rząd twierdzi. Chyba to oni są patologami, bo jak żyć za 900 zł i robić wszystkie opłaty. A tylko siedzą i kombinują jak okraś tych ludzi a nie żeby im pomórz. Tak w Polsce rządzi rząd i PIS, ale do czasu. Rządu nie zastraszysz, ale urzędników i komorników tak, bo to są prości ludzie, którzy chcą żyć. Komornik nie jesteś anonimowy to uważaj.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 14 ~Tom

I kolejna sprzecznosc w przepisach! Wolne od zajecia jest 100% kwoty najnizszego wynagrodzenia. Jednoczesnie pracodawcy sa zmuszani do wyplat wynagrodzen na konta. A tu komornik moze zabrac 25% kwoty najnizszego wynagrodzenia. I jak sie ma jeden przepis do drugiego?

! Odpowiedz
1 10 ~Leo

Wiem, ze komornik babci zabiera kasę z renty lub emerytury. Zostaje jej chyba z 400zl na życie czy ktos się orientuję jak można obejść komornika aby babci zostawala cała emerytura? Jak to w ogóle jest ze osobie która pracuje ma najniższa krajowa nic nie zabierze, a takiej starej babci z najniższa emerytura zabiera połowę? Jeśli ktoś ma jakiś sposób proszę o informację na Jakub365małpainteria.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~kasia

Witam ,czasami można się dogadać z komornikiem , ale to nie jest łatwe, - żeby płacić dobrowolnie , zalezy jaką kwotę babcia płaci, ile moż dobrowolnie płacić , ile zostało do spłaty, zawsze warto zadzwonić i zapytac .powodzenie

! Odpowiedz
0 7 ~uuuuu

zabić kornika

! Odpowiedz
0 8 ~Tomi

A z umowy zlecenie może zabrać wszystko i zostawić bez środków do życia ?

! Odpowiedz
0 12 ~Polka

Mnie zalatwil na cacy......Wszedl mi na konto zero i zrobil debet ...a to dopiero masakra....Dokladnie wiedział,ze dowiaduje się o co chodzi,po 8 latach..Takie mam prawo.....co się dzieje w tym kraju to pzechodzi ludzkie pojecie....

! Odpowiedz
1 0 ~kasia

z umowy zlecenia połowe wynagrodzenie może

! Odpowiedz
1 6 ~ankakacz odpowiada ~kasia

z UMOWY -ZLECENIA MOŻE ZABRAĆ WSZYSTKO ,POŁOWĘ ZABIERA Z PRACY NA ETACIE

! Odpowiedz
2 4 ~Lena

Jesli komornik zajmie wam juz pensje i konto bankowe to najlepszym sposobem, by wam zostalo to 50% do zycia jest zalozenie konta bankowego ( bo jednak w wiekszosci dostajemy wyplate na konto i nikt nie bawi sie " do reki") jako pełnomocnik konta a nie współwłaściciel. Osoba znajoma zakłada na siebie konto a wam zostaje reszta pieniadzy z wypłaty. Komornik nie może zając konta nie bedacego wasza wlasnoscia. Pamietajcie o tym. A w zalozeniu takiego konta pomoga wam w bankach. Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~Ula1538

GetBack S.A masakra miałam z nimi doczynienia.Sprawa jest właśnie w sądzie.

! Odpowiedz
1 1 ~andrzej

tzn ?

! Odpowiedz
1 1 ~Dp

Do dłużnik komornik może zająć ci konto bankowe natomiast ty mkzesz wyplacic w banku lub bankomacie tylko twojego bankomatu kwote do 10000

! Odpowiedz
1 3 ~paula

Moi drodzy. Mam pytanie czy komornik moze zabrac pieniadze z mops ktore dostalam jako becikowe I swiadczenia rodzinne. Bo mi zabral wszystko I nie wiem co robic. Przepraszam za bledy. Pomocy

! Odpowiedz
0 0 ~EM

Witaj ja też mam ten problem z komornikiem bo zablokował mi alimenty i zasiłki rodzinne, Ale zadzwoni od komornika i poprosi o zwrot tych świadczeń które dostałaś na dziecko i zasiłek rodzinny, a jak dostajesz te świadczenia na konto osobiste to o zdjęcie blokady z konta i wysili jemu pismo listownie z taką prośbą z wyciągiem z banku. Ponieważ on nie może zabrać tobie tych pieniędzy które są na dziecko.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~kasia

Witam pieniędzy z mopsu alimentow, ani rodzinnego nie moze zabrać,ale są bezwzględni -ale jeśli miałaś blokade na końcie , a on ci zabrał to trzeba złozyć skarge na czynność komornika do sądu i on te pieniądze odda ,ale za sprawe trzeba zapłacić 100 zł. tak miałam.

! Odpowiedz
1 1 ~kasia odpowiada ~EM

A jak zadzwoniłaś do komornika i powiedziałaś że to pieniądze były dziecka ,to oddał je bez problemu?

! Odpowiedz
0 0 ~NATALIA

KOMORNIK NIE MA PRAWA PIENIEDZY ZABRAC KTORE SA PRZEZNACZONE NA DZIECI TRZEBA UDOWODNIC DOKUMETAMI ZE TO BYLY PIENIADZE NA DZIECKO JAK ZABRAL JE Z KONTA BANKOWEGO PONIEWAZ KOMORNIK NIE MA WGLADU Z KAD TE PIENIADZE WPLYNELY I MUSI JEJ ZWRUCIC SPOWROTEM TYLKO TO PEWNIE POTRWA TROCHE...

! Odpowiedz
1 0 ~dłużnik

Witam, mam takie pytanie co do zajecia konta bankowego... Jeżeli komornik zajął nam pensję i miesięcznie ściąga tyle ile może czy ma prawo dodatkowo zająć nam konto bankowe i pozostawić dłużnika bez środków do życia?

! Odpowiedz
0 0 ~kasia

tak możę

! Odpowiedz
1 3 ~axel

niestety tak, komornik, zajmuje wynagrodzenie za pracę i świadczenie emerytalno-rentowe, a zajęcie konta bankowego jest to zajęcie rachunku banku i wierzytelności. Można skorzystać o ile wcześniej się nie korzystało z tzw. przywileju egzekucyjnego. Należy udać się do banku w którym posiada dłużnik konto i powiedzieć, że chce skorzystać z tego przywileju, do kwoty trzykrotności średniego wynagrodzenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~kasia

moze

! Odpowiedz
0 1 ~NATALIA

TAK MOZE ALE 10 TYS JEST WOLNE OD ZAJEC KOMORNICZYCH CZYLI DO 10 TYS PRZYJDA WPLYWY NA KONTO NIE MA PRAWA RUSZYC TYCH PIENIEDZY

! Odpowiedz
0 2 ~As

Czy komornik ma prawo zabrać zwrot z podatku, jeśli jest to rozliczenie na dziecko?

! Odpowiedz
0 0 ~Aga

Mnie w zeszlym roku zabral zwrot z pitow na dziecko :-/

! Odpowiedz
0 0 ~axel

Tak, komornik może zająć wierzytelności Urzędu Skarbowego które się należą dłużnikowi w tym rozliczenie na dziecko. Komornik zajmując taką wierzytelność nie jest zobligowany z czego pochodzi zwrot nadpłaty podatku. Można wnieść wniosek do wierzyciela np. banku o zwolnienie zajęcia wierzytelności z US.

! Odpowiedz
2 1 ~nurek

Ale pewna sprawa jest niewyjaśniona: pracodawca potrącił już z zajętego wynagrodzenia i po będzie mógł też potrącić nadwyżkę z konta zajętego w oparciu o znowelizowane prawo bankowe ( art.54)?

! Odpowiedz
0 7 ~iza

Nie widzę tu logiki.Emerytowi z emeryturą np.5000zł,zostanie zabrane 25%Natomiast emerytowi z emeryturą socjalną 676zł,zostanie zabrane 50%.Najniższe wynagrodzenie,które obecnie wynosi 1335zł komornik nie zabierze nic.Reasumując najbardziej udupia się tych,którzy mają najmniej.No chyba,że żle to wszystko interpretuję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Henryk

Jestem rencistą z 900 zł i chory na raka. Nie jestem zadłużony, ale może na opłaty zabraknąć pieniędzy. Bo to są renty i emerytury głodowe. Nie radze komornikowi zająć mojego konta. Raka, którego mam to jest, taki, co ludzie umierają. Znalazłbym tego komornika i zatłukł. A co zrobi mi prawo wyrok już mam. To zastanów się jak chcesz żyć to sięgnij po moje. Jak bym miał 2000 zł renty to nic bym tobie nie powiedział stało się i to wszystko? A tak to uważaj.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Misia

Dłużnik w eu nie jest bezkarny.za stary dług w skoku5000 który urósł do 33000 mam sciagana połowę emerytury w eu

! Odpowiedz
2 1 ~kasia

Witam mam podobny problem tez z skoku z 5000 uroslo do 25.000 a dawno pani brala ten kredyt?

! Odpowiedz
0 1 ~Yrx

Napisz więcej szczegółów, bo to dość nieprawdopodobnie wygląda.

! Odpowiedz
1 1 ~jacek_wwa

Uf. jak to dobrze że są umowy o dzieło, jest DG i w takich wypadkach komornik lub komornica może zająć 100% kwoty olewając wszystkie limity-srity. Nie ma problemów, żeby zająć nawet te pieniądze przeznaczone na ZUS, PIT, VAT itp.

! Odpowiedz
3 5 ~Kamil

I tak jak ktos ma komornika to pracuje na czarno i zlotowki nie oddaje, a jeszcze zasilki pobiera

! Odpowiedz
7 2 ~Lukas

Powinni zrobić transgraniczne działanie komornika. Tak aby zbiegł dłużnik do krajów UE nie czuł się bezkarny.

! Odpowiedz
3 22 ~miś

Polskie prawo jest niesłychanie represyjne, wręcz bandyckie dla obywatela!!!
Nie ma ono odpowiednika w europie, a może i na świecie.
1) Bankowy tytuł egzekucyjny- który kraj miał coś takiego!
2) Podwójne pokrycie kredytów hipotecznych (hipoteka i dochody)
3)Przepisy o bankructwie tak niedorzeczne, że z bankruta robi się niewolnika
4)Opresyjność wobec ojców- szczególnie w kłopotach finansowych
5)Więzienie dla nie płacących alimentów, gdy siedzą narasta im dług, po czym dalej siedzą
więc więzienia są przepełnione, a odsiadki za alimenty dłuższe niż za morderstwo
(działaczy KOD nie dotyczy)
6)Alimenty często przy małych zarobkach mogą przekraczać połowę dochodu
7)Fotoradary- platformiana maszynka do pieniędzy
8) Egzaminy na prawo jazdy trudniejsze niż doktoraty zdawane po 10 razy dla naszego dobra!
I wiele innych!!!!
Czyste kuriozum!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~nasia

Mój dlużnik alimentacyjny wie jak nie spłacać długu.Po tym jak komornik wchodzi na pensje staje sie bezrobotny

! Odpowiedz
0 8 ~jacek_wwa

I w tym celu jak się ma długi trzeba a wręcz należy wyjechać z Polski, aby się chronić.

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 2 ~EH

komornikz abieral kobiecie z umowyz lecenia 100% nie miala zadneog inengo dochodu aon nie chcials luchac ze to tylko to. Oddawala 100% rodiznA JĄ UTRZYMYWAŁĄ . dOBRZE,ZE JĄ MIALA . tO BYAL DOBRA KOBITA ALE NAJPIERW UMARL JEJ narzeczony , wg naszego parwa nie miala po nim nic ani renty ani emerytury. Stracila pracę, elzala i patzryalw sufit. Mogla umzrec zglodu ALE R..JESC DALWWALI ANSILE. ALE ZEBY POMOC FIFNSOWO TO NIKT, ZADNE SUZBYS POLECZNE BO WTYM MEISCIE JAK NIE AM CHODOW TRACISZ WSZYZSTKO I TYLKO PATZRA ZEBYS STAD WYJECHAL. tAKEI TO MIASTO. Ten komornik. On potarfilz abARC OSTATNIA KROWE CHLOPU ATAM 5 DZIECI CHOROWITE IDTD.JEGO NITK NEI RUSZA. DLAZCEGO? bEZKARNY?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~lol

Idź do szkoły.

! Odpowiedz
2 3 ~sorry

sorry nie wiem kim jesteś ale najpierw naucz się pisania na klawiaturze bądź weź lekcje z ortografii

! Odpowiedz
2 20 ~kikaniunia1978

Oby tak było, ze najniższa krajowa z konta bankowego będzie nietykalna, bo osoby zadłużone wolą nie pracować,. gdyż po wyczerpaniu kwoty wolnej od zajęcia, przepada CAŁA WYPŁATA. Najgorszym problemem w PL są bajońskie odsetki komornicze, które mimo skutecznej egzekucji, przy naszych zarobkach, NIE POZWALAJĄ NA WYJŚCIE NA PROSTĄ. Dłużnik utrzymuje komornika DO KOŃCA SWOICH DNI. A co do alimentów, wszędzie się krzyczy, że dzieci są najważniejsze. Podkreślam: G...O PRAWDA!!! Jak komornik egzekwuje zaległe alimenty NAJPIERW BIERZE SOBIE, potem jest FUNDUSZ, a dziecko NA KOŃCU!!! I niepłacący dłużnik idzie siedzieć nie za nie płacenie alimentów, tylko za ZANIECHANIE UTRZYMYWANIA KOMORNIKA. Długi to biznes.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~Beti

Witam mam pytanko . Czy komornik moze zajac tzn zabrac ulge prorodzinna na dziecko

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~julka0070

Tak może, bo w zeszłym roku mi zabrał. :/
Pozdrawiam

! Odpowiedz
3 2 ~Dim

"wierzyciel nie będzie miał obowiązku wskazywania sposobów egzekucji. Samo złożenie wniosku egzekucyjnego umożliwiać będzie zastosowanie wszystkich dopuszczalnych sposobów, za wyjątkiem egzekucji z nieruchomości."

"wierzyciel będzie mógł zlecić komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika dopiero wtedy, gdy czynności z udziałem dłużnika (wykaz majątku) nie doprowadzą do ujawnienia majątku pozwalającego na zaspokojenie świadczenia."

I jaki z tego morał ???

Że nic się nie zmienia poza tym że wierzyciel za wszystko będzie zapłacić podwójnie, potrójnie lub nie wiadomo ile. Komornik nasmaruje papierów, zapytań do niczego nie potrzebnych gdyż już dziś za składanie fałszywych oświadczeń grozi odpowiedzialność karna ale tylko grozi gdyż nikt tego nie stosuje zwłaszcza w stosunku do dłużników. Natomiast wierzyciel nie będzie miał żadnej kontroli nad tym aby nie zostać okradzionym w świetle prawa przez komornika. Gdyż wiele egzekucji kończy się nieściągnięciem wierzytelności i wystawieniem rachunku wierzycielowi.

Powyższe zmiany miałyby bardzo głęboki sens ale tylko wtedy gdyby koszty działań ponosił ten kto je wymyśli: jak zleca we wniosku wierzyciel to wierzyciel płaci, jak wymyśla je komornik to komornik płaci; jak się uda ściągnąć dług to wszystko pokryje dłużnik.
Gdyby wierzyciel nie określił sposobu wtedy komornik mógłby zaniechać działania lub podjąć je z własnej inicjatywy np. z troszkę wyższym wynagrodzeniem ale na swoje własne finansowe ryzyko. Taki mechanizm miałby jakiś sens ale nie dla komorników oszustów lub papieroproducentów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~show

Dla mnie morał jest taki, że komornik dostanie pensje, asesorzy też, informacje z centralnych baz danych, 8 godzin pracy, max 10tys spraw rocznie i brzuszkiem do góry.

! Odpowiedz
1 13 ~Józef_K

Najważniejszym z punktu ewent. dłużnika jest zmiana przepisów dot. powiadomienia go o skierowaniu sprawy do sądu i rozprawie. Tego oczywiście nie ma i często dochodzi do nadawania z automatu klauzuli wykonalności. Często bezpodstawnie.

! Odpowiedz
1 0 ~show

Nie ma klauzuli "z automatu" gdy nie złożysz takiego wniosku oraz z w postępowaniu zwykłym.

! Odpowiedz
0 9 ~aśka

A można po ludzku wytłumaczyć, że właściwie oznacza ta zmiana jeśli chodzi o kwotę wolną od zajęcia? Do tej pory, komornik musiałby zostawić mi na koncie 3x średnie wynagrodzenie, tj. jakieś 12 tys. A teraz?

! Odpowiedz
0 1 ~Piotniem

Mozna ale po co?, do tej pory banki i tak nadużywały tego 54 art prawa Bankowego, bowiem nigdzie niema napisane że limit ok 12000, się zmniejsza progrsywnie do wpływów i po jakimś czasie zostaje zero a wtedy komornik zabiera wszystko a dłuznik żeby w mur. Będzie lepiej o tyle, że ten nielegalny proceder nie będzie już stosowany, bowiem co miesiąc kwota ta ok 1387 pln będzie sie odnawiać i z początkiem każdego miesiąca tyle na koncie będzie wolno posiadać a reszta pójdzie do komornika. Ja by najmniej tak to zrozumiałem, ale czy to będzie takie jasne od wrzesnia tego nie jestem pewien, bo panienka w okienku powie że ja tu tylko "sprzątam" a to komputer nalicza w centrali i jak komputer źle naliczy"czytaj - jakiś pierdiuś źlel przeczyta i nie wpisze" kartę zablokują a być może jeszcze ją wciągnie i i wtedy hulaj dusza kasa dla banku się sypie za całą procedurę z odblokwaniem słusznym czy nie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 12 ~show

Proszę o artykuł, który pokaże patologie działania komorników sądowych odnośnie dowolnej interpretacji przepisów zajęcia rachunków bankowych dłużnika w szczególności środków wsparcia wypłacanych w postaci dopłat z ARiMR, które zgodnie z przepisem kpc831 2i 2a nie powinny nawet wypłacone (a na rachunku to również wypłacone) podlegać egzekucji (a więc i egzekucji z rachunku bankowego). Patologia objawiająca się dowolnością w interpretacji przepisów jest w naszym kraju zatrważająca. Może Krajowa Rada Komornicza odniesie się do tego „fenomenu”.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~hdjdi

Płaca minimalna na koncie już nie jest minimalną i podlega częściowemu zajęci, cudowna konsekwencja.

! Odpowiedz
0 5 ~Piotniem

I to jest kurstwo !!!. po za tym wątpię kto się będzie w banku męczył i czytał skąd jest kasa i za co? . po prostu zablokuje system zajmie konto karte nakaża wciągnąć. A Ty biedny człowieku chodź denerwuj się szkuja trać zdrowie by ocalić pieniądze na chleb czy lekarstwa.

! Odpowiedz
0 7 ~ANI

hdjdi, bardzo trafna uwaga, to wygląda tak, jakby ten ustawodawca był idiotą i nie umiał ustalić ( lub nie rozumiał co właściwie ustala), jakie jest to minimum gwarantujące egzystowanie na poziomie odpowiadającym godności istoty ludzkiej, bo albo jest to płaca minimalna albo 75% tej kwoty. Ja również nie zgadzam się z tym, że wolne od zajęcia jest 50% emerytury minimalnej, która wynosi coś ponad 800 zł. Jak można na starość chronić mniej? To jest jakiś skandal, żeby 90-letnia staruszka miała przeżyć za 400 złotych cały miesiąc.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~niepelnosprawny_org

komornik wezmie, a na przykład w MOPS jest tak jakby nie wziął - dochod na członka rodziny nie zmieniony i nie pozwala na jakiekolwiek swiadczenie, to ma byc?

! Odpowiedz
1 9 ~Gregory

Chciałem przeprosić. Istotnie jest tak że z tytułu umowy zlecenie w przypadku gdy pracownik pracuje od dłuższego czasu po złożeniu odpowiedniego dokumentu przez pracownika wielkość zajęcia można zmniejszyć do 50 procent. Jak pamiętam jednak żaden komornik o takiej możliwości nigdy się nie zająknął. Stali zawsze murem za 100 procent.
Informację tą potwierdziłem w Biurze Rzecznika Praw Dłużnika. Moim zdaniem działanie komornika nie powinno spychać na margines życia dłużników jaki i też powodować celowo łamanie prawa poprzez odejście do szarej strefy. To szkodzi nam wszystkim a nawet tym dla których tego rodzaju kłopoty są czystą egzotyką.
Do samego Autora- warto aby w przyszłości tego rodzaju artykułu nie były tylko i wyłącznie traktowane hasłowo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~DobraZmiana

Biuro Rzecznika Praw Dłużnika stanowi odrębną jednostkę organizacyjną GetBack S.A. z siedzibą we Wrocławiu.

TO JEST PRYWATNA FIRMA powiązana z L. Czarneckim (Getin/Noble/Idea Bank)!

! Odpowiedz
0 6 ~Jack

" Chodzi tu o sytuacje, kiedy dłużnik od dłuższego czasu pracuje u jednego pracodawcy" - czyli jakiego konkretnie czasu, bo w ten sposób to logika rozmyta..

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~Gregory

" Chodzi tu o sytuacje, kiedy dłużnik od dłuższego czasu pracuje u jednego pracodawcy, otrzymuje stałe i w miarę regularne dochody, ale nie ma umowy o pracę. Istotne w tym zakresie będzie, aby dłużnik zgłosił to komornikowi, składając odpowiednie dokumenty i wnioski. " Nie wiem ile w tym prawdy podejrzewam że zero. Mam pracowników zatrudnionych na umowę zlecenie z pełnym ZUS. Wielokrotnie kiedy otrzymywałem tytuł zajęcia dzwoniłem do komornika zwracając uwagę że jest to jedyny tytuł dochodowy. Jeśli odprowadzę 100 procent to z pewnością pracownik odejdzie i przejdzie do szarej strefy. Przecież komornik ma wgląd do ZUS i US. Z tego pierwszego wynika co miesiąc gdzie pracownik pracuje i kto odprowadza składki. Po co więc składać miliony kwitów i potwierdzać znany fakt komornikowi. Ile razy dzwoniłem to słyszałem taki jest przepis że 100 procent i koniec. Czasem ludzie popadają w potężne kłopoty bywa tak. Nigdy pracownicy nie buntowali się że zajęte jest wynagrodzenie jednak wydaje się że zajęcie 100 procent wynagrodzenia z tytułu um-zlec. to jest gruba przesada.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~rate

Zastanawiam się nad zakupem akcji amerykańskich bluechipów. Co o tym sądzicie? Po przeczytaniu prognoz http://independenttrader.pl/prognozy-na-rok-2016.html mam mieszane uczucia czy nie utopię kapitału. Z góry dzięki za pomoc.

! Odpowiedz
29 7 ~Oko

Za nieoddanie długu powinno być więzienie jak za kradzież.

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 18 ~Adrian

wypad...życzę Ci żebyś wpadł w dług , żeby Ci rodzinę komornik wyniósł jak taki mądry jesteś.Nie ukrywam że wkurzają mnie tacy jak Ty...może się spotkamy i porozmawiamy o tym ?

! Odpowiedz
1 15 ~Magda

lubisz swoja pracę komornika prawda ? :)

! Odpowiedz
0 0 ~emeryt

no to do pierdla

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 18 ~savastano

Czyli wystarczy, że dłużnik dogada się na pensję minimalną, reszta do rączki i komornik może się w przysłowiową d...pocałować.

! Odpowiedz
1 3 ~npi

Tu Pani Kasia nie dopisała, że wolna od egzekucji jest wynagrodzenie minimalne, ale nie dotyczy to alimentów. Tam do 60% może pociągnąć i nieważne ile zarabiasz.

! Odpowiedz
0 3 ~adam

dokladnie.mam znajomych ktorzy od lat tak biora pensje

! Odpowiedz
26 15 ~Ami

Zadziwiające jest to jak przez kilku komorników oceniane jest całe środowisko. Wy komentatorzy przecież jesteście tacy idealni... Jak chcecie się pozbyć komorników to proszę płacić swoje zobowiązania na czas a nie narzekać ze ktoś chce odzyskać swoje... to taka polska cechą narzekać na wszystkich i wszystko.

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 6 ~Magda

hmm ja widzę ze co niektorzy tu to ciemni jak tabaka :) z dedykacja dla Ami

! Odpowiedz
0 6 ~MIA

Problem z komornikami jest taki, że nie rozumieją, że te "święte zasady", które każą traktować dłużnika jak prawie nie-osobę pozbawiając ją elementarnych socjalnych praw człowieka i jednocześnie traktować wierzyciela jak świętą krowę, to tylko taka lub inna ideologia, która - jak każda- nie będzie wiecznie jedynie naukową. Potworne zadłużenia dużej części społeczeństwa ( już nie tylko w biedniejszych krajach) są patologią wynikającą z faktu, że wolno nie płacić za pracę, wolno płacić mniej niż kosztuje czynsz w mieszkaniu i wyżywienie dzieci, wolno wypłacać emeryturę minimalną w wysokości 800 zł, wolno udawać, że każdy mógł być chirurgiem lub komornikiem i sobie zarobić ( oczywiście większość nikim takim być nie mogła), wyzyskując pracowników i dorabiając się kosztem ich nędzy wolno jeszcze nie płacić podatków, wolno póki co ciąć wydatki na świadczenia socjalne ( chociaż nie można się utrzymać z pracy). I ja nie wiem, bo ja lubię rozwiązania pokojowe ale takie mówienie: trzeba było nie mieć długu wywołuje uzasadnioną agresję. Może nie jest miło egzekwować długi ale to nie uzasadnia zakłamania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 7 ~Magda

katarzyna wojewoda lesniewicz idz na solarium bo blada jestes :) albo zmien kolor włoso dobrze byloby Ci w cieplejszych odcieniach jakims brazie miodowym np

! Odpowiedz
3 16 ~Magda

wiecie ile zarobil najzdolniejszy komornik w ciągu mca w Polsce ? :)

! Odpowiedz
4 22 slc350

Komornik, urzędas, i POlitycy MUSZĄ !!! w końcu odpowiadać za swoje decyzje...!!! a są bezkarni to już Pani na kasie ma większa odpowiedzialność bo jak ktos coś ukradnie i nie zobaczy to odpowiada..........adsfads

! Odpowiedz
9 2 ~zma

Głupoty piszesz, że ziemia jęczy. Nie masz pojęcia o odpowiedzialności, przynajmniej komorników

! Odpowiedz
6 25 ~jot

Czeka, kiedy ktoś ukroci bezprawie komornikow. Jak długo można jeszcze zajac cos komus przez pomylke bezkarnie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne