REKLAMA

Ikea znów wycofuje niebezpieczny produkt

2020-01-17 09:30
publikacja
2020-01-17 09:30

Ikea wycofuje kolejny niebezpieczny produkt, tym razem chodzi o kubek podróżny Troligtvis oznaczony jako "Made in India". Apeluje do klientów, by przestali go używać i dokonywali zwrotów.

/ IKEA

Ikea poinformowała, że najnowsze wyniki badań pokazują, że wycofany kubek może wydzielać substancje chemiczne (dokładniej ftalan dibutylu) w dawkach, które przekraczają dopuszczalne wartości.

Sieć już dawno podjęła decyzję o zakazie stosowania tych substancji w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, właśnie dlatego sprzedaż kubka Troligtvis została wstrzymana na czas dochodzenia oraz testów, które mają na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu.

Kubek podróżny Troligtvis jest w ofercie Ikei od października 2019 roku. Firma zachęca posiadaczy tego kubka oznaczonego jako „Made in India” do zwrócenia go w dowolnym sklepie. Klienci otrzymają pełen zwrot pieniędzy, a dowód zakupu nie jest wymagany.

Ikea pod koniec zeszłego roku wycofała także dziecięce śliniaki. Okazało się, że istnieje ryzyko oderwania się ich zapięcia, co mogłoby doprowadzić do zakrztuszenia się dziecka. Ostatnio informowaliśmy także o największej ugodzie w historii Stanów Zjednoczonych, gdzie Ikea zobowiązała się wypłacić 46 mln dol. odszkodowania za śmierć dwulatka spowodowaną przytrzaśnięciem przez komodę wyprodukowaną przez szwedzkiego giganta.

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
1as
Wszystkie tego typu kubki z tworzyw sztucznych zawierają i wydzielają ftalany niezbędne do zmiękczenia plastiku. Tez odkrycie, w ogóle tego nie stosować, to może przetrwamy.
Kiedyś w PRL robili takie grube, toporne bidony plastikowe, może nie było to ładne, ale na pewno mniej szkodliwe. Wszystko co Azji Płd.-Wsch.
Wszystkie tego typu kubki z tworzyw sztucznych zawierają i wydzielają ftalany niezbędne do zmiękczenia plastiku. Tez odkrycie, w ogóle tego nie stosować, to może przetrwamy.
Kiedyś w PRL robili takie grube, toporne bidony plastikowe, może nie było to ładne, ale na pewno mniej szkodliwe. Wszystko co Azji Płd.-Wsch. nadaje się tylko do utylizacji, a już na pewno nie dla dzieci.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki