Igrzyska w Londynie przechodzą do historii

2012-08-12 19:32
publikacja
Sportowcy zakończyli zmagania na arenach igrzysk olimpijskich w Londynie. Ostatnim wydarzeniem największej sportowej imprezy na świecie będzie wieczorna ceremonia zamknięcia igrzysk.

Ostatni spośród 302 złotych medali zdobyła Litwinka Laura Asadauskaite w pięcioboju nowoczesnym.

Najwięcej krążków - 104 - wywalczyli sportowcy ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie wygrali klasyfikację medalową, zdobywając 46 złotych, 29 srebrnych i 29 brązowych medali. Drugie miejsce zajęli Chińczycy - 87 medali, z czego 38 złotych, a trzeci są gospodarze igrzysk - Brytyjczycy - 64 medale, z czego 29 złotych.

Polscy zawodnicy z Londynu, podobnie jak cztery lata temu z Pekinu i osiem lat temu z Aten, przywożą 10 medali. Biało-czerwoni dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium - Adrian Zieliński w podnoszeniu ciężarów do 85 kilogramów oraz Tomasz Majewski w pchnięciu kulą. Polska reprezentacja ma też na koncie dwa srebrne i sześć brązowych medali.