Idea Bank wycofuje obsługę kasową z oddziałów

analityk Bankier.pl

Idea Bank wycofuje ze swoich placówek obsługę kasową. W ostatnich dniach bank poinformował o tym klientów w Warszawie, Tarnowie i Zielonej Górze. Docelowo wszystkie placówki banku będą funkcjonowały bez obsługi kasowej.

- Proces przekształcania placówek Idea Banku toczy się cały czas. Do tej pory przenieśliśmy już 14 z 27 placówek do mniejszych oddziałów, które nie prowadzą obsługi kasowej – poinformowało redakcję Bankier.pl biuro prasowe banku. Docelowo wszystkie placówki banku będą funkcjonowały bez obsługi kasowej.

(fot. Maciej Łuczniewski / FORUM)

- Prowadzone działania, które mają na celu ograniczenie kosztów obsługi i realizację założeń autosanacyjnych, są zgodne z dominującymi trendami na rynku i spotkały się ze zrozumieniem ze strony naszych klientów – mówią przedstawiciele banku.

Niektóre banki decyzję o wycofaniu obsługi kasowej z wybranych placówek podjęły już wcześniej. Na przykład ING Bank Śląski ma takich oddziałów już ponad 140. Oprócz nich ma jednak placówki, w których nadal obsługiwane są wpłaty i wypłaty pieniędzy. W wyniku prowadzonej reorganizacji Idea Bank stanie się jednym z pierwszych banków, które nie będą obsługiwały gotówki we wszystkich oddziałach.

Może to być uciążliwe zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy obracają dużymi kwotami, oraz osób starszych, nieprzyzwyczajonych do obsługi urządzeń samoobsługowych. Za dokonanie wpłaty we wpłatomacie w kwocie wyższej niż 100 tys. zł bank pobiera prowizję w wysokości 0,39 proc. kwoty wpłaty.

Z informacji Bankier.pl wynika jednak, że klienci Idea Banku będą mogli dokonywać wpłat na swoje rachunki w placówkach Getin Banku. Bank ma we Wrocławiu osiem placówek, z czego sześć realizuje obsługę kasową. Za dokonanie wpłaty nie jest pobierana prowizja.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
16 38 forresty

Super. A jak się system tradingowy w sieci posypie to klienci zaczną dzwonić do banku z żądaniami wykonania przelewu lub jakiejkolwiek operacji na koncie przez bankowość telefoniczną, Tam usłyszą że nie moga nic zrobić bo nie maja uaktywnionej takiej opcji. Żeby ją uaktywnić trzeba jechać do oddziału. A lista oddziałów coraz krótsza.
Po co ratowac tego trupa? Komu on jeszcze potrzebny? POziom usług fatalny, lokaty już dawno na żenującym poziomie, odpisów na sprawy sądowe cała masa...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 22 marianpazdzioch

Ze względów politycznych. Banda kartofla nie chce kojarzyć się z upadającymi bankami i paniką. Zwłaszcza, że za chwilę wybory. Więc lepiej problem zamiatać pod dywan. Nie oni najwięcej tu co prawda zawinili, ale ludzie w PL są bardzo proste i swoje będą wiedzieli. Tym bardzie, ze od kilku lat każdy pozytywny news z gospodarki odtrąbiają jako swój "wielki sukces". A ludzie w to wierzą. Zatem gdy zacznie się walić, to analogicznie wszystko będzie też winą pisu ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 54 welsandar

Zlikwidować możliwość wypłacenia gotówki to pierwszy krok do upadłości banku. Jak ludzie ruszyli by na bank po kasę to w tydzień upadnie a tak to może jeszcze kogoś naciągną przez kilka miesięcy.

! Odpowiedz
9 32 andregru

"klienci Idea Banku będą mogli dokonywać wpłat na swoje rachunki w placówkach Getin Banku" ale o wypłatach niech zapomną .

! Odpowiedz
37 8 pkc

Gotówka to zło. Musimy uchronić od niej baranów.

! Odpowiedz
5 25 pkc

Czas szortować bank

! Odpowiedz
12 57 marianpazdzioch

Pobranie więcej niż 500 zł z bankomatu to mordęga. Albo wysokie prowizje, albo wyskakują jakieś limity, albo przy 27 banknocie zatnie się maszyna i pieniądze zginą itd. Wpłatomat i wrzutnie to ten sam problem, tylko większy. Może i jest to przyszłość, ale jest to obecnie tak niedopracowane, że czuję wstręt na sam widok.

! Odpowiedz
25 60 jasiek2017

Gdybym miał konto w takim banku od razu bym je przeniósł do innego.

! Odpowiedz
3 19 adam314

Nie jesteś sam.

! Odpowiedz
3 13 ryszard-taryfiarz odpowiada adam314

ja mam tam konto od kilku dobrych lat i nigdy nie korzystałem z obsługi kasowej. Więc nie rozumiem o co ta burza

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne