Idea Bank wycofuje obsługę kasową z oddziałów

analityk Bankier.pl

Idea Bank wycofuje ze swoich placówek obsługę kasową. W ostatnich dniach bank poinformował o tym klientów w Warszawie, Tarnowie i Zielonej Górze. Docelowo wszystkie placówki banku będą funkcjonowały bez obsługi kasowej.

- Proces przekształcania placówek Idea Banku toczy się cały czas. Do tej pory przenieśliśmy już 14 z 27 placówek do mniejszych oddziałów, które nie prowadzą obsługi kasowej – poinformowało redakcję Bankier.pl biuro prasowe banku. Docelowo wszystkie placówki banku będą funkcjonowały bez obsługi kasowej.

(fot. Maciej Łuczniewski / FORUM)

- Prowadzone działania, które mają na celu ograniczenie kosztów obsługi i realizację założeń autosanacyjnych, są zgodne z dominującymi trendami na rynku i spotkały się ze zrozumieniem ze strony naszych klientów – mówią przedstawiciele banku.

Niektóre banki decyzję o wycofaniu obsługi kasowej z wybranych placówek podjęły już wcześniej. Na przykład ING Bank Śląski ma takich oddziałów już ponad 140. Oprócz nich ma jednak placówki, w których nadal obsługiwane są wpłaty i wypłaty pieniędzy. W wyniku prowadzonej reorganizacji Idea Bank stanie się jednym z pierwszych banków, które nie będą obsługiwały gotówki we wszystkich oddziałach.

Może to być uciążliwe zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy obracają dużymi kwotami, oraz osób starszych, nieprzyzwyczajonych do obsługi urządzeń samoobsługowych. Za dokonanie wpłaty we wpłatomacie w kwocie wyższej niż 100 tys. zł bank pobiera prowizję w wysokości 0,39 proc. kwoty wpłaty.

Z informacji Bankier.pl wynika jednak, że klienci Idea Banku będą mogli dokonywać wpłat na swoje rachunki w placówkach Getin Banku. Bank ma we Wrocławiu osiem placówek, z czego sześć realizuje obsługę kasową. Za dokonanie wpłaty nie jest pobierana prowizja.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 19 adamleszcz

Zadanie wykonane. Pieniądze z lokat w setkach milionów Klientom wyciągnięte i wpakowane w GetBack. Wcześniej PolisoLokaty itd. Drenaż nie może już przynieść dalszych skutków. Pokoiki urabiania Klientów puste. Formuła zalegalizowania wykradania skończona. Fasadowy bank zatem powoli, zgodnie z planem istniejącym od dawna, ulega składaniu, jak tekturowe pudełko, które zawierało w sobie co innego niż namalowany na opakowaniu napis "Bank". To był tylko wystrój w teatrze, a służył czemu innemu. Jest w Polsce kilka tysięcy Klientów , którym niejednokrotnie oszczędności całego życia, zostały w perfidny i wyrafinowany sposób wyciągnięte i utopione w toksycznych i złodziejskich produktach, w których od zawsze ten "bank" się specjalizował. Zaciągać kasę z rynku, urabiać Klientów, i ich oszczędności z lokat wpakowywać na finansową minę, hurtowo, metodycznie. Pokoik przesłuchań w UB zamieniony na pokoik w "Banku" - słowna metodyka i retoryka zmodyfikowana, skutki trochę inne - zamiast wyrwanych paznokci wyrwane oszczędności - jednak efekt końcowy ten sam - zrujnowane życie ludzkie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
71 12 staryznajomy

Bardzo dobra informacja, spolka tnie koszty, zmniejsza placowki. Dzis max kwota gotowkowa w obrocie gospodarczym to chyba 15 tys zl. Za niedlugo beda ja zmniejszać az do obrotu bezgotówkowego.
W ING juz nie ma kas i nie narzekają.
IdeaBank to nie jest bank dla emerytów stojących w kolejkach by zaplacic na druczek opłatę za gaz czy wode! Od tego jest poczta, pkobp (tak ich okradaja na zerowych % lub mizernych na depozytach).
Brawa dla Prezesa Pruskiego. Oszczednosci da to w tym roku 100 mln zlotych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 35 adam314

Najlepiej niech zwolnią wszystkich pracowników. Wtedy oszczędności będą jeszcze większe.

! Odpowiedz
15 4 staryznajomy

Haha a za co te czerwone lapki troli ?

! Odpowiedz
25 60 jasiek2017

Gdybym miał konto w takim banku od razu bym je przeniósł do innego.

! Odpowiedz
3 19 adam314

Nie jesteś sam.

! Odpowiedz
3 13 ryszard-taryfiarz odpowiada adam314

ja mam tam konto od kilku dobrych lat i nigdy nie korzystałem z obsługi kasowej. Więc nie rozumiem o co ta burza

! Odpowiedz
1 5 kasperski odpowiada ryszard-taryfiarz

I ja też mam tam konto od siedmiu lat i nigdy nie korzystałem z kas

! Odpowiedz
12 57 marianpazdzioch

Pobranie więcej niż 500 zł z bankomatu to mordęga. Albo wysokie prowizje, albo wyskakują jakieś limity, albo przy 27 banknocie zatnie się maszyna i pieniądze zginą itd. Wpłatomat i wrzutnie to ten sam problem, tylko większy. Może i jest to przyszłość, ale jest to obecnie tak niedopracowane, że czuję wstręt na sam widok.

! Odpowiedz
5 25 pkc

Czas szortować bank

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne