Idą wakacje - pilnuj pieniędzy

Wakacje to żniwa dla złodziei, dlatego warto dowiedzieć się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze na ten czas. Dlaczego warto nosić ze sobą kartę płatniczą? Czy opłaca się wypłacać pieniądze za granicą? Gdzie szukać pomocy, jeśli ktoś ukradnie nam kartę? Na pytania te odpowiada Wojciech Boczoń.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 malvina

To fakt na wakacjach trzeba się pilnować tym bardziej, że z reguły nosimy przy sobie gotówkę. A ile średnio przeznaczacie na wakacje ? Znalazłam w sieci ostatnio ciekawy artykuł na temat wakacyjnych wydatków Polaków https://www.ferratum.pl/blog/2017/06/01/wyniki-wakacyjnego-barometru-ferratum. Jak to u Was wygląda ?

! Odpowiedz
0 5 ~sfsfrsf

Zgadzam się - wakacje to żniwa dla złodziei sprzedających nad morzem różne badziewie czy np. lody i hot-dogi z parówką ze starych kaloszy po znacznie zawyżonych cenach, dlatego warto pilnować swoich pieniędzy.

! Odpowiedz
0 3 ~as

Pilnuj pieniędzy ZAWSZE. nie tylko te papierkowe i nie tylko na wakacjach chcą ci ukraść. W kazdej chwili ktoś się na nie czai, z drugiej strony kompa!

! Odpowiedz
0 4 ~ja

pieniadze trzeba pilnować 24 godz na dobę bo co setne sekundy czeka złodziej na kase w rozny sposob ja kradnac metod maja setki tysiecy by upolowac czyjas kase forsa i szukanie frajera

! Odpowiedz
0 1 ~as

nie zauważyłem, że ktoś juz napisał to samo co ja :)

! Odpowiedz
1 2 ~niepelnosprawny_org

zwikszone wydatki na wakacje równiez i niezliczona ilosc propozycji, promocji, wyjazdów, zakupów...

! Odpowiedz
0 4 ~zez

Chciałbym przypomnieć, że pieniądze które Polak zdeponował na koncie w banku nie są już jego pieniędzmi. Zatem trudno tu mówić o kradzieży na szkodę posiadacza rachunku, nieprawdaż? :)

! Odpowiedz
0 2 ~gość

Podróżując po Polsce najlepiej jest mieć 1 kartę płatniczą + smartfon (aby mieć dostęp do BLIK) + wyliczona gotówka w razie czego na bilet powrotny. Do tego zasłanianie pinu , nie tylko w bankomacie ale sklepie też, nawet jak ludzie krzywą patrzą - pamiętajcie że oni w przypadku kradzieży wam nie pomogą, nawet nie będą się przejmować wiec tym bardziej mieć to gdzieś . Poza tym bankomaty zbliżeniowe (euronet i planet cash już je wdrażają) albo jak napisałem BLIK . Ja osobiście już nie korzystam ze zwykłych bankomatów gdzie trzeba włożyć kartę, raz w życiu zostałem okradziony i więcej nie zamierzam . Jeśli chodzi o podróże zagraniczne, to polecam wziąć 2 karty walutowe z 2 różnych banków, za granicą raczej trzeba będzie włożyć kartę do bankomatu ale nawet jak padniemy ofiarą skimmingu to ukradna kase z konta walutowego a nie głównego PLN.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl