40,0000 zł
0,00% 0,0000 zł
IZOBLOK SA (IZB)

Zawarcie listu intencyjnego oraz umowy o zachowaniu poufności z DABO PRECISION Co. Ltd.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 19 / 2019
Data sporządzenia: 2019-11-26
Skrócona nazwa emitenta
IZOBLOK S.A.
Temat
Zawarcie listu intencyjnego oraz umowy o zachowaniu poufności z DABO PRECISION Co. Ltd.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd IZOBLOK S.A. („Spółka”) informuje, że dnia 26.11.2019 r. zawarł ze spółką DABO PRECISION Co. Ltd. z siedzibą w Korei list intencyjny i umowę o zachowaniu poufności. List intencyjny określa ramy negocjacji i wyjściowe, wstępne warunki rozważanej transakcji nabycia przez Spółkę od DABO PRECISION Co. Ltd. 100% udziałów w spółce EURO DABO s.r.o. z siedzibą na Słowacji (dalej: EURO DABO), prowadzącej działalność produkcyjną w zakresie tworzyw EPS. Ewentualne nabycie udziałów zostanie poprzedzone procesem badania due-diligence EURO DABO. Spółka do 30.04.2020 r. posiada wyłączność na prowadzenie negocjacji w temacie nabycia EURO DABO. Kontynuacja negocjacji przez Spółkę uzależniona jest od wyników badania due diligence. Jeżeli Spółka wyrazi wolę kontynuowania negocjacji, Strony będą prowadziły prace nad umową sprzedaży udziałów, określając szczegółowe warunki i warunki transakcji oraz jej rozliczenia.
Zawarty list intencyjny nie stanowi akceptacji przez Spółkę jakiejkolwiek oferty nabycia udziałów EURO DABO, wyraża jedynie wolę Spółki do prowadzenia negocjacji w celu zawarcia umowy i ma zasadniczo niewiążący prawnie charakter.
Umowa o zachowaniu poufności jest standardową umową stosowaną w tego typu transakcjach i nie zawiera postanowień o karach umownych.
W ocenie Zarządu Emitenta ewentualne nabycie udziałów EURO DABO stanowiłoby działanie reorganizacyjne, które miałoby wpływ na rozwój Spółki, w tym jej sytuację finansową i ekonomiczną (w grupie kapitałowej IZOBLOK pojawiłby się nowy podmiot). Dzięki nabyciu udziałów EURO DABO Spółka rozpoczęłaby działalność w nowym państwie (Słowacja) i mogłaby rozwijać się w zakresie produkcji tworzyw EPS (główna działalność EURO DABO). Z uwagi na powyższe, informacja o istotnym etapie potencjalnej transakcji, jakim jest zawarcie listu intencyjnego i umowy o zachowaniu poufności, została uznana za informację spełniającą kryteria informacji poufnej w rozumieniu Rozporządzenia MAR.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-11-26 Przemysław Skrzydlak Prezes Zarządu Przemysław Skrzydlak
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.