IT: faworyzowani przez rynek pracy, ale sfrustrowani

Choć zarobki i przywileje specjalistów IT na całym świecie są przedmiotem zazdrości, to nierzadko są oni mniej zadowoleni z pracy niż reszta pracowników.

Pracownicy IT: faworyzowani przez rynek pracy, ale sfrustrowani
Pracownicy IT: faworyzowani przez rynek pracy, ale sfrustrowani (YAY Foto)

Darmowe obiady, bezpłatne pralnie, owocowe przekąski, leżaki i masaże w pracy, a do tego płace, które przewyższają rynkową średnią - to atuty, które kojarzą się z pracą informatyków należących do ścisłej czołówki najbardziej poszukiwanych kandydatów do pracy. Zabiegają o nich nie tylko firmy technologiczne, ale praktycznie pracodawcy z każdej branży, począwszy od finansów i ubezpieczeń po koncerny motoryzacyjne, które otwierają swoje przyczółki w Dolinie Krzemowej czy spółki dużych sieci handlowych - pisze "Rzeczpospolita".

Nic więc dziwnego, że w powszechnym mniemaniu programiści, testerzy, projektanci systemów oraz inni specjaliści z IT żyją jak przysłowiowe pączki w maśle, którymi zresztą kusiła ich przed paroma laty jedna z dużych spółek informatycznych w Polsce.

Jak oceniają eksperci amerykańskiej firmy badawczej TINYPulse, specjalizującej się w badaniu satysfakcji pracowników, raj, którym w potocznej opinii są firmy technologiczne, ma też swoje cienie.

Zadowolenie z pracy wśród informatyków jest zdecydowanie słabsze niż wśród reszty 5 tys. badanych w zeszłym roku pracowników w USA. Częściej niż przedstawiciele innych grup zawodowych czują się oni wyalienowani, sfrustrowani i niedoceniani w swojej pracy.

„Stres i rosnąca presja” – bankowcy o swojej pracy [RAPORT]

„Stres i rosnąca presja” – bankowcy o swojej pracy [RAPORT]

Rosnące wymagania, nierealne plany sprzedażowe, a do tego zamrożone wynagrodzenia i poczucie zagrożenia utratą miejsca zatrudnienia – taki obraz realiów pracy w bankach wyłania się z wyników badania przeprowadzonego przez Bankier.pl. Bankowcy przyznają, że ofiarami pędu do redukcji kosztów działania instytucji padają nie tylko pracownicy, ale także klienci.

(PAP)

pd/ mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Przeciek

90% informatyków sie rozwiedzie a co 3 nie dożyje 40

Takie sa najnowsze wyniki badań utajnione przez rzad

! Odpowiedz
0 1 ~Kibic

Taaaa.
Jak pączki w maśle to mają te próżnioki z ekstraklasy ;)

! Odpowiedz
1 6 ~Psychoterapeuta

Szkoda ze nie napisaliście prawdy
Długość zycia informatyka jest najniższa wsród wszystkich badanych zawodów.
Co trzeci informatyk w wyniku depresji popełni samobójstwo.
Praca pod presja praktycznie 24/7 to standard on calle nicki etc etc

Do tego w PL nie mas co liczyć na wcześniejsza emeryturę nic. Bycie informatykiem to jak zażywanie narkotyku szybko osiągasz euforię i szybko odchodzisz w zapomnienie albo z tego świata.

Poczytajcie o ludziach którzy porzucili IT to historie niczym ludzi którzy zerwali z nałogiem narkotyków

Psychoterapeuta
Autor publikacji o samobójstwach wsród pracownikow IT

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~Informatyk

Jarek. Daj spokój.

! Odpowiedz
4 2 ~Fred

Informatyk, bankier, prawnik i ksiegowy - 4 najbardziej nudne zawody na swiecie.

! Odpowiedz
1 2 ~bzdura

Bzdura. Informatyka jest w pełni interdyscyplinarna. Dotylka zabawek lego, gier video, głównych systemów bankowych aparatury medycznej, symulatorów wszystkiego i niemal już każdej sfery życia od randek, zakupów, komunikacji z bliskimi, rozrywki, muzyki, po podróże, nawigacje, organizowanie życia, aranżacje mieszkań. .. wszystko . Nie ma tu miejsca na nudę. Oj nie ma.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~Fred odpowiada ~bzdura

Tak tylko ze dobry informatyk specjalizuje sie w danej dziedzinie i wtedy wlasnie zaczyna sie nuda. 5% informatykow ma fajna zabawe, 95% dlubie przy poszczegolnych elementach projektu. W dodatku informatyk nie planuje projektu.

! Odpowiedz
3 1 ~dzyszla

Możesz zrobić świetny program, a rzesza głupich użytkowników będzie ci wmawiać, że ich błąd to twój błąd! Jak tu nie popaść we frustrację?

! Odpowiedz
0 3 ~Misza

Widocznie program swietny ale niedopracowany od strony usytkownika koncowego. Tzw Job Halfway Done. Informatycy musza zrozumiec, ze nie wystarczy stworzyc cos co dziala, z perspektywy informatyka. Tworzycie programy dla ludzi nie dla robotow. Obsluga musi bys prosta i intuicyjna.

! Odpowiedz
0 0 ~asd odpowiada ~Misza

Dlatego w dobrej firmie takimi sprawami zajmuje się UX Designer.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.