IO: Tomasz Majewski awansował do finału pchnięcia kulą

Pierwszego dnia olimpijskiej rywalizacji lekkoatletów bardzo dobrze prezentują się polscy zawodnicy. W porannej sesji odbyły się eliminacje w kilku konkurencjach, rozpoczęły się też zawody siedmiobojowe kobiet.

Kulomiot Tomasz Majewski awansował do finału olimpijskiego pchnięcia kulą. Polak już w pierwszej próbie uzyskał wynik 21.04 metra. To najlepszy wynik eliminacji, a także rekord życiowy Tomasza Majewskiego. Finał o godzinie 15.00 czasu polskiego

Do finału olimpijskiego w konkursie rzutu młotem awansował Szymon Ziółkowski. Polak uzyskał w eliminacjach odległość 79 metrów 55 centymetrów. Jest to jego najlepszy wynik w sezonie. Polski zawodnik jest mistrzem olimpijskim w tej konkurencji z 2000 roku. Finał rzutu młotem mężczyzn odbędzie się w niedzielę.

Do półfinału olimpijskiego biegu na 800 metrów awansowała Anna Rostkowska. Polka w swoim biegu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce uzyskując czas 2 minuty 2 sekundy 11 setnych

Dariusz Kuć awansował do drugiej rundy kwalifikacji w biegu na 100 metrów. Polak w swoim wyścigu eliminacyjnym zajął piąte miejsce, uzyskając czas 10 sekund 44 setnych.

Po pierwszej konkurencji lekkoatletycznego siedmioboju - biegu na 100 metrów przez płotki, Karolina Tymińska jest na 15. miejscu. natomiast Kamila Chudzik - na 23.

Po południu, obok Tomasza Majewskiego w finale, w eliminacjach zaprezentują się między innymi Marek Plawgo w biegu na 400 metrów przez płotki, Wioletta Frankiewicz w biegu na 3000 metrów z przeszkodami oraz dyskobolka Wioletta Potępa.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil