1,2000 zł
-3,23% -0,0400 zł
InventionMed S.A. (INM)

Podpisanie umowy o dofinansowanie na opracowanie wirtualnej strzykawki treningowej w wirtualnej rzeczywistości

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 11 / 2019
Data sporządzenia: 2019-05-23
Skrócona nazwa emitenta
INVENTIONMED S.A.
Temat
podpisanie umowy o dofinansowanie na opracowanie wirtualnej strzykawki treningowej w wirtualnej rzeczywistości
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Inventionmed S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej: „Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym została podpisana umowa o powierzenie grantu na realizację przedsięwzięcia pn. „Opracowanie innowacyjnego symulatora medycznego w postaci wirtualnej strzykawki treningowej w VR”. Umowa została podpisana z Kujawsko – Pomorską Agencją Innowacji sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu. Kwota dofinansowania wynosi nie więcej niż 734.500 zł, a całkowity koszt projektu wynosi 1.011.300 zł. O fakcie złożenia wniosku oraz o otrzymaniu informacji o przyznaniu dotacji Emitent informował w raporcie EBI nr 10/2019 z dnia 15 maja 2019 r. – raport kwartalny za I kwartał 2019 r.

Wirtualna strzykawka jest drugim, po TutorDerm, projektem własnym Emitenta. Jest to symulator medyczny w technologii wirtualnej rzeczywistości mający służyć jako sprzęt szkoleniowy dedykowany specjalistom dermatologii klinicznej i estetycznej. Za jej pomocą przyszli lekarze będą mieli możliwość ćwiczenia zastrzyków podskórnych z pominięciem potrzeby praktyki na organizmach żywych. Podstawą do opracowania wirtualnej strzykawki będzie oprogramowanie wykorzystywane w projekcie TutorDerm. Oba produkty będą ze sobą kompatybilne i mogą stanowić integralny system.

Emitent uznał podpisanie przedmiotowej umowy za istotną informację, mimo iż jej wartość nie przekracza 20% kapitałów własnych Emitenta, ze względu na fakt, że projekt ma wymierną wartość technologiczną, który pozwoli rozszerzyć ofertę Emitenta o kolejny produkt, co może przełożyć się pozytywnie na wyniki finansowe osiągane przez Emitenta a także na jego pozycję na rynku. Istotna w kontekście wirtualnej strzykawki jest również umowa o poufności ze spółką Croma – Pharma GmbH z siedzibą w Leobendorf, Austria, o której Emitent informował raportem ESPI nr 10/2019 z dnia 17 maja 2019 r. Croma – Pharma GmbH specjalizuje się w produkcji m.in. strzykawek z kwasem hialuronowym i ewentualna przyszła współpraca pomiędzy stronami ma dotyczyć m.in. rozwoju wirtualnej strzykawki, co może przełożyć się na szybsze i bardziej zaawansowane technologiczne końcowe opracowanie produktu w postaci wirtualnej strzykawki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-05-23 Cezary Jasiński Wiceprezes Zarządu Cezary Jasiński
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.