1,2800 zł
4,92% 0,0600 zł
InventionMed S.A. (INM)

Otrzymanie informacji o spełnieniu warunków formalnych dla wniosku Centrum Badawczo Rozwojowego Inventionmed S.A.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2019
Data sporządzenia: 2019-06-05
Skrócona nazwa emitenta
INVENTIONMED S.A.
Temat
otrzymanie informacji o spełnieniu warunków formalnych dla wniosku Centrum Badawczo Rozwojowego Inventionmed S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Inventionmed S.A. z siedzibą w Bydgoszczy (dalej: „Emitent”) informuje, że otrzymał informację z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o spełnieniu warunków formalnych dla wniosku o dofinansowanie projektu pt. „Centrum innowacyjnych technik symulacji medycznych i rehabilitacyjnych w oparciu o wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość oraz autorską technologię podwójnej imersji” (dalej: Centrum Badawczo Rozwojowe). Informacja nie jest równoznaczna z przyznaniem dofinansowania. Obecnie wniosek Emitenta zostanie przekazany do oceny przeprowadzonej przez Panel Ekspertów. O złożeniu wniosku o dofinansowanie na Centrum Badawczo Rozwojowe Emitent informował w raporcie okresowym EBI nr 10/2019 z dnia 15 maja 2019 r. (raport za I kwartał 2019 r.)
Zgodnie z założeniami Emitenta, Centrum Badawczo Rozwojowe ma stanowić swego rodzaju demonstrator „wirtualnego szpitala”. Centrum Badawczo Rozwojowe wraz z niezbędnym wyposażeniem umożliwi tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych w oparciu o VR (wirtualną rzeczywistość) i AR (rozszerzoną rzeczywistość).
Koncepcja utworzenia Centrum Badawczo Rozwojowego to odpowiedź na istniejącą w polskim sektorze badań i rozwoju lukę badawczą i technologiczną w zakresie projektowania nowych rozwiązań w zakresie symulacji medycznych w technologii VR i AR.
W ramach Centrum Badawczo Rozwojowego Emitent planuje stworzenie symulatorów medycznych wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości i podwójnej imersji dla rehabilitacji i dziedzin medycyny takich jak m.in.: kardiochirurgia, neurochirurgia, anatomia czy rehabilitacja neurologiczna.
W przypadku realizacji inwestycji Emitent dokonałby dywersyfikacji działalności badawczo – rozwojowej, która zostałaby ukierunkowana na nowe obszary badawcze.
Koszt projektu Centrum Badawczo Rozwojowego wynosi ponad 29,5 mln zł, natomiast Emitent wystąpił o dofinansowanie w wysokości ponad 16,2 mln zł.
Emitent stosownymi raportami będzie informował o dalszych etap rozpatrywania złożonego wniosku o dofinansowanie Centrum Badawczo Rozwojowego.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-06-05 Cezary Jasiński Wiceprezes Zarządu Cezary Jasiński
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.