1,9000 zł
-1,81% -0,0350 zł
Interma Trade S.A. (ITM)

Wstępna informacja o przychodach ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Kapitałową w sierpniu 2019 roku.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 35 / 2019
Data sporządzenia: 2019-09-20
Skrócona nazwa emitenta
INTERMA TRADE S.A.
Temat
Wstępna informacja o przychodach ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Kapitałową w sierpniu 2019 roku.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd INTERMA TRADE S.A. („Emitent”, „Spółka”) informuje, że szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w sierpniu 2019 roku przez Grupę Kapitałową INTERMA TRADE S.A. wyniosły 8,3 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w sierpniu 2018 roku o 18,6%. W ujęciu narastającym szacunkowa wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowana przez Grupę Kapitałową w okresie od stycznia do sierpnia 2019 roku wyniosła 54,6 mln zł i była o 20,3% wyższa od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie 2018 roku.

Całość przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej w sierpniu 2019 roku została zrealizowana przez segment wyrobów jubilerskich. Przychody ze sprzedaży w segmencie wyrobów jubilerskich, wynoszące w sierpniu 2019 roku 8,3 mln zł, były o 18,6% wyższe od sprzedaży tego segmentu w sierpniu 2018 roku. W ujęciu narastającym przychody ze sprzedaży w segmencie wyrobów jubilerskich wyniosły około 54,6 mln zł i były wyższe o 20,3% od sprzedaży zrealizowanej w segmencie wyrobów jubilerskich w okresie od stycznia do sierpnia 2018 roku.

W sierpniu 2019 r. przez spółkę z Grupy Kapitałowej – Briju Secur Sp. z o.o., został zrealizowany zakup surowca (złota) o wartości 43 tys. USD. Dostarczony towar został przeznaczony na potrzeby produkcyjne Grupy Kapitałowej. Dostawa surowca była poprzedzona nabyciem przez Briju Solo Investments S. a r.l. mniejszościowego pakietu udziałów w spółce kirgiskiej Sprint-Stroj OcOO oraz zawarciem przez Briju Secur Sp. z o.o. umowy o współpracy handlowej ze spółką Sprint-Stroj OcOO w zakresie dostaw metali szlachetnych. O tych zdarzeniach Emitent informował w raportach bieżących nr 7/2019 i nr 20/2019. Kolejne dostawy surowca będą realizowane i w pierwszej kolejności surowiec będzie przeznaczany na potrzeby produkcji wyrobów jubilerskich, a nadwyżki będą sprzedawane do odbiorcy zagranicznego.

Spółka informuje, że ostateczne dane dotyczące sprzedaży za miesiąc sierpień 2019 r. mogą różnić się od danych zaprezentowanych w niniejszym raporcie bieżącym. Ostateczne dane dotyczące sprzedaży zostaną opublikowane w ramach odpowiedniego raportu okresowego.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-09-20 Tomasz Piotrowski Prezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.