4,7200 zł
0,00% 0,0000 zł
INPRO SA (INP)

Odmowna decyzja o wydaniu pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 28 / 2019
Data sporządzenia: 2019-12-03
Skrócona nazwa emitenta
INPRO S.A.
Temat
Odmowna decyzja o wydaniu pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd INPRO SA z siedzibą w Gdańsku („Spółka”) informuje, iż w późnych godzinach popołudniowych w dniu 02.12.2019 r. do Spółki wpłynęła decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Gdyni dotycząca odmowy wydania pozwolenia na użytkowanie osiedla siedmiu budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą Azymut w Gdyni, przy ul. Wielkopolskiej / Strzelców. Wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie został złożony przez Spółkę dnia 10.10.2019 r. , a na wezwanie Urzędu z dnia 25.10.2019 r. Spółka uzupełniła wskazaną przez Urząd dokumentację w dniu 12.11.2019 r.

W decyzji odmownej organ wskazał, iż w jego ocenie prawnej inwestor nie dołączył odpowiednich poświadczeń i dokumentów powykonawczych (wskazanych w tej decyzji), co stanowiło podstawę odmówienia udzielenia decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Spółka INPRO SA informuje, iż prowadzi wzmożone prace nad analizą prawną tej sprawy, która będzie podstawą do podjęcia decyzji o kolejnych krokach, tzn. czy zostanie złożone odwołanie od negatywnej decyzji czy też zostanie złożony ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gdyni INPRO SA ma 14 dni na złożenie odwołania.

W dniu dzisiejszym przeprowadzona została wstępna analiza finansowa zdarzenia polegającego na nie uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie (a co za tym idzie braku możliwości wydania lokali nabywcom, co jest podstawą zaksięgowania przychodów z przedsięwzięcia w 2019 r.) która wskazuje, iż negatywna decyzja wpłynie na poziom przychodów i zysku netto, jednak z aktualnej analizy Spółki wynika, iż poziom przychodów i zysku netto Spółki INPRO nie powinien być niższy więcej niż o 10 % w porównaniu z wynikami INPRO SA za 2018 r. Jednocześnie biorąc pod uwagę wyniki pozostałych spółek z Grupy w bieżącym roku, także wynik całej Grupy Kapitałowej nie powinien być w 2019 roku znacząco różny od wyniku za 2018 r.

Dokładamy wszelkich starań, aby zabezpieczyć interesy wszystkich osób, które zakupiły lokale mieszkalne na osiedlu Azymut. Naszym celem jest jak najszybsze pozyskanie pozwolenia na użytkowanie osiedla i wydanie lokali nabywcom.

Jednocześnie Spółka zobowiązuje się do raportowania dalszego przebiegu procesu pozyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Szczegółowa podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (zwane też MAR)

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-12-03 Krzysztof Maraszek Wiceprezes Zarządu
2019-12-03 Elżbieta Marks Prokurent
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.