Hyundai Motor traci przez strajki 2,5 mld USD

2016-09-29 09:44
publikacja
2016-09-29 09:44

Po raz pierwszy od 12 lat pracownicy Hyundai Motor w Korei Południowej przeprowadzili całodniowy, ogólnokrajowy strajk, postulując podniesienie wynagrodzeń. Akcja protestacyjna potrwa jeszcze do przyszłego tygodnia, do tej pory straty firmy z powodu działań związkowców szacuje się na 2,5 mld dolarów. 

/ FORUM

Pracownicy Hyundai Motor rokrocznie przeprowadzają protesty, jednak tegoroczny przyniesie firmie największe straty, wynika z danych domu maklerskiego Kiwoom Securities. Zysk operacyjny koncernu spadnie o 2,5 proc. z uwagi na przerwy spowodowane protestami - szacuje Daniel Yoo. 

Związkowcy tylko w tym roku protestowali 21 razy, co skutkowało dodatkowo 27 przerwami na negocjacje z pracodawcą. To spowodowało straty w produkcji 117 tys. samochodów o wartości 2,5 mld dolarów - informuje serwis CNBC. 

W sierpniu zarząd zaproponował pracownikom podwyżkę o 52 dolary i jednorazową premię w wysokości 3000 dolarów. Warunki te zostały odrzucone przez 80 proc. związkowców. W tym tygodniu strajki zatrudnionych są zorganizowane nielegalnie, dlatego firma stosuje politykę "nie ma pracy, nie ma płacy". Utrata dochodu w przeliczeniu na pracownika wynosi około 1790 dolarów. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~HighFive
200 pln podwyżki i jednorazowa premia w wysokości 11 000 pln. Jak myślicie u nas by przeszło? Ja ze względu na samą premię już bym się zgodził :)
~Deal
Ja bym sie zgodził, złożył wypowiedzenie, zatrudnił się u konkurencji i powtórka z rozrywki :D

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki