Hulajnogi Hive przeniesione do magazynów. Firma udostępni je służbom

Hulajnogi elektryczne firmy Hive w Warszawie zostały przeniesione do magazynów. Jak przekazał PAP przedstawiciel firmy Łukasz Gontarek, firma chce nieodpłatnie udostępniać pojazdy służbom i organizacjom pracującym w okresie epidemii na rzecz społeczeństwa.

(Hive)

Przedstawiciel firmy dodał, że hulajnogi ze wszystkich pięciu miast Polski, w których Hive funkcjonuje, zostały przeniesione do magazynów, gdzie zostały poddane dezynfekcji.

"Aktywnie poszukujemy możliwości nieodpłatnego udostępnienia naszych pojazdów wszelkim służbom i organizacjom, które z poświęceniem pracują na rzecz całej społeczności. Stąd mamy apel - jeżeli komukolwiek i gdziekolwiek przydałyby się elektryczne hulajnogi - prosimy o kontakt" - podkreślił Gontarek.

W stolicy nie działają również hulajnogi Lime. Władze firmy w komunikacie na międzynarodowym profilu na Facebooku poinformowały, że ze względów bezpieczeństwa postanowiono wstrzymać możliwość użytkowania sprzętu we wszystkich krajach, w których jest on dostępny. "Mimo, że jest to dla nas niemałe wyzwanie, poradzimy sobie z tym wspólnie. Zawsze wierzyliśmy, że to ludzie tworzą miasto. Obecnie jest to podwójnie prawdziwe, w czasach, kiedy musimy pomagać sobie wzajemnie" - zaznaczono w komunikacie.

Jak przekazał stołeczny ratusz, w ubiegłym roku, działało co najmniej 4 operatorów udostępniających hulajnogi - Lime, Hive, CityBee, Bird. "Niestety z powodu braku jasnego stanu prawnego, co do statusu hulajnóg elektrycznych, operatorzy nie są zobowiązani, by poza rejestracją firmy sankcjonować swoją działalność. Decyzję o konieczności czasowego zaprzestania prowadzenia działalności wybranych branż podejmują władze rządowe" - przekazała rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego Warszawy Karolina Gałecka.

We wtorkowym rozporządzeniu dotyczącym kolejnych ograniczeń w związku z zagrożeniem epidemicznym, hulajnogi elektryczne (w przeciwieństwie do rowerów miejskich) nie zostały wyraźnie wskazane do wyłączenia z użytkowania.

Zarząd Dróg Miejskich przekazał w środę, że terminale rowerów Veturilo są wyłączone, a wszystkie należące do firmy pojazdy zablokowane - pozostają jednak na stacjach. Na każdej z nich pojawiła się informacja o zawieszeniu systemu.

Wyłączenie z użytkowania sieci rowerów miejskich, a także ograniczenie dostępu do parków, placów, bulwarów, promenad i zieleńców to jeden z jedenastu punktów nowych ograniczeń ogłoszonych we wtorek przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. (PAP)

Autorka: Alicja Skiba

skib/ lena/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne