Hotel udostępnił pokoje personelowi medycznemu szpitala MSWiA

Dla kadry Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, przekształconego do walki z koronawirusem, Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport udostępnił w pełni wyposażone pokoje. Hotel jest gotów przyjąć ponad 80 osób z personelu medycznego, które będą mogły odpocząć po wielogodzinnej pracy.

(Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport)

Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport to jeden z obiektów Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH). Zlokalizowany jest ok. 5 km od CSK MSWiA przy ulicy Wołoskiej, który zgodnie z decyzją administracji rządowej został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny do walki z koronawirusem.

Jak poinformował PHH, hotel Courtyard by Marriott dzięki odpowiedniemu przygotowaniu może być „bazą noclegową” dla medyków CSK. Od poniedziałku jest gotowy przyjmować ponad 80 osób z całego personelu medycznego z tego szpitala.

„Hotel bezpłatnie oferuje w pełni wyposażone pokoje z łazienkami oraz śniadaniem, dzięki czemu personel szpitala otrzymuje odpowiednie warunki do odpoczynku po ciężkiej wielogodzinnej pracy” – podała spółka na swojej stronie internetowej.

W komunikacie CSK MSWiA, opublikowanym w mediach społecznościowych, podziękowano hotelowi i spółce za udzieloną pomoc. „Koronawirus zmienia wszelkie sfery funkcjonowania szpitala, dlatego tak mocno doceniamy wsparcie w wielu aspektach naszych działań” – napisano.

Podkreślono również, że oprócz warunków do odpoczynku, zminimalizowano ryzyko zakażeń dla rodzin personelu. Uwagę zwrócił na to również wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

„Dbamy o to, aby lekarze pracujący na pierwszej linii frontu walki z COVID-19, mogli odpocząć po dyżurze nie narażając swoich najbliższych” – napisał Poboży na Twitterze. Jak wskazał, dzięki PHH lekarze z CSK mogą korzystać z noclegu ze śniadaniem w bardzo komfortowych warunkach.

Prezes zarządu PHH Gheorghe Marian Cristescu, cytowany na stronie spółki, złożył w imieniu zespołu podziękowania personelowi medycznemu z CSK MSWiA za wkład, trud i poświęcenie w codziennej walce w ratowaniu zdrowia i życia. „Mamy wielką nadzieję, iż pobyt w Courtyard by Marriott Warsaw Airport choć na chwilę pozwoli Państwu odpocząć i zapomnieć o trudach Waszej ciężkiej pracy” – dodał.

Poza zaoferowaniem noclegów dla kadry medycznej PHH w walkę z koronawirusem angażuje się, m.in. za sprawą całodobowego cateringu dla ponad trzystu pracowników stacji epidemiologicznych w Warszawie. „Poza tym, ponad 30 przeszkolonych pracowników spółki wspiera infolinię NFZ-u” – informuje PHH.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ dki/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne